اخبار سیاسی

ظریف اوایل هفته آینده به اروپا سفر می نماید

خبرگزاری ان اچ کی ژاپن به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش کرد که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران اوایل هفته آینده به اروپا سفر خواهد نمود.

1 آبان 1399

چرا روسیه بدنبال میانجیگری میان ایران و آمریکاست؟

روسیه از جمله اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد است که در سالیان گذشته نقشی کلیدی در توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام داشت و پس از خروج آمریکا نیز ضمن محکوم کردن این کشور از تمامی اعضای برجام خواست به تعهدات خود برای حفظ آن عمل نمایند.

28 مهر 1399

خبرنگاران بیش از 6 هزار دانش آموز محروم خراسان شمالی نیازمند تبلت هستند

بجنورد- خبرنگاران- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم بهره گیری دانشجویان و دانش آموزان محروم زیر حمایت این نهاد از آموزش های مجازی، نیازمند 6 هزار و 800 دستگاه تبلت هستیم.

27 مهر 1399

پذیرش بیش از 2 هزار داوطلب مازاد در آزمون سمپاد به دلیل ایراد در طراحی سئوالات

عضو هیئت رئیسه مجلس از سؤال در مورد دلیل نابسامانی و خطاهای فاحش در آزمون ورودی استعدادهای درخشان از وزیر آموزش وپرورش اطلاع داد.

26 مهر 1399

خبرنگاران یک نابینا برای تصدی وزارت فرهنگ تونس پیشنهاد شد

تهران - خبرنگاران - هشام المشیشی نخست وزیر منتخب تونس که مامور تشکیل کابینه این کشور شده است ، یک نابینا به نام ولید الزیدی را به عنوان وزیر فرهنگ در لیست وزرای پیشنهادی خود قرار داد.

18 مهر 1399

واکنش کمیسیون امنیت ملی مجلس به کوشش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به کوشش آمریکا جهت فعال کردن مکانیسم ماشه، در بیانیه ای تاکید نمود که در این صورت سازمان انرژی اتمی می بایست به کلیه فعالیت هسته ای به سطح پیش از سال 94 برگردد.

18 مهر 1399

جلالی: ایران از موفقیت روسیه در فراوری واکسن کرونا استقبال می نماید

سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت: تهران از موفقیت روسیه در فراوری واکسن کرونا استقبال می نماید و معتقد است که جامعه جهانی نیز باید همین رویه را در پیش بگیرد.

15 مهر 1399

درخواست عربستان علیه ایران با اتهام زنی بی اساس

کابینه رژیم سعودی با متهم کردن ایران به مداخله در امور منطقه گفت: از هر اقدام بین المللی که به متوقف کردن ایران در منطقه منجر گردد، حمایت می نماید.

15 مهر 1399

بزرگترین هواگرد آب نشین دنیا از چین پرواز می نماید(

گفته می گردد که محصول مذکور بزرگترین هواگرد آب نشین دنیا است و اندازه ای مشابه یک بوئینگ 737 دارد. از نظر ابعاد AG600 معادل 36.9 متر طول داشته و عرض بال آن به 38.8 متر می رسد.

12 مهر 1399

کودتای سیاسی به جای مسئولیت پذیری

درحالی که پس از انفجار بیروت احتیاج به مسئولیت پذیری مسئولان لبنانی بیش از هر زمان دیگری احساس می گردد، اما بعضی طرف های داخلی با حمایت های خارجی راستا کودتای سیاسی علیه دولت را در پیش گرفتند.

11 مهر 1399

فرماندار شوش: پیگیر شرایط کارگران شرکت هفت تپه هستیم ، شرمسار کارگرانیم

فرماندار شهرستان شوش گفت: پیگیر شرایط کارگران شرکت هفت تپه هستیم و به زودی جلسه ای با شورای تامین استان خوزستان برگزار خواهیم کرد.

30 شهریور 1399

انزجار مردم ایسلند از توییت ضد چینی سفیر آمریکا

توییت سفیر آمریکا در ایسلند که در آن از عبارت ویروس چینی نامرئی برای اشاره به ویروس کرونا استفاده شده بود، خشم و انزجار مردم ایسلند را برانگیخت.

28 شهریور 1399

خبرنگاران مردم دید و بازدیدها در عید قربان را تعطیل نمایند

کرمانشاه- خبرنگاران- فرماندار جوانرود گفت: کرونا ضعیف نشده باتوجه به شرایط بوجود آمده لازم است که مردم دید و بازدید و برنامه های مرسوم به عید سعید قربان را کاهش داده و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به کنترل شیوع ویروس کرونا یاری نمایند.

26 شهریور 1399

موسوی: هر حادثه ای در راستا برگشت برای هواپیمای ماهان اتفاق افتد، ایران آمریکا را مسئول آن خواهد شناخت

به گفته موسوی جزئیات این حادثه در دست آنالیز است و پس از تکمیل اطلاعات اقدامات لازم سیاسی و حقوقی به عمل خواهد آمد.

25 شهریور 1399

اصل وام ودیعه مستاجران اقساط ندارد

به گزارش خبرنگاران، بعد از هفته ها صحبت درباره پرداخت ودیعه اجاره به مستاجران، امروز این وعده نهایی شد و رئیس جمهور در جلسه هیات دولت خبر آن را گفت. بنا به گفته حسن روحانی، پرداخت ودیعه برای مستاجران تهرانی 50 میلیون تومان، مستاجران شهرهای بزرگ 30 میلیون...

24 شهریور 1399

مقصد اولین سفر استانی قالیباف مشخص شد

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس گفت: رئیس مجلس قرار است در اولین سفر استانی خود به استان خوزستان سفر کند.

22 شهریور 1399

در گفتگوی ظریف با همتای ارمنستانی چه گذشت؟

وزیران امور خارجه ایران و ارمنستان تلفنی مصاحبه کردند.

21 شهریور 1399

رهبری زنان؛ دلیل مشترک پیروزی کشور ها بر کرونا

وب سایت عصرایران: این رهبران را با مردانی مقایسه کنید که در میان بحران با سرزنش دیگران، بگیر و ببند های قضایی و محکوم کردن رسانه ها مردم را گیج نموده و می ترساند.

18 شهریور 1399

سی ان ان: آمریکا 4 درصد جمعیت دنیا، اما 25 درصد مبتلایان به کرونا را دارد

یک شبکه خبری آمریکایی در گزارشی با اشاره به شرایط این کشور در دوره شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد در حالی که آمریکا تنها 4 درصد از جمعیت دنیا را دارد، اما 25 درصد کل مبتلایان به کرونا در دنیا متعلق به این کشور است.

14 شهریور 1399

اطرافیان ترامپ میلیاردها دلار از بودجه کرونا اختلاس کردند

یک گروه نظارتی آمریکا روز دوشنبه اعلام نمود: چهل نفر از اطرافیان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، بیش از 10 میلیارد دلار از بودجه دولت فدرال برای یاری به آسیب دیدگان بحران کرونا را به جیب زده اند.

12 شهریور 1399
تعداد: (279)