اخبار سیاسی

استقبال اتحادیه اروپا از لغو تحریم های دادگاه کیفری بین المللی

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای از لغو تحریم های وضع شده در دوران ترامپ علیه مقام های دادگاه کیفری بین المللی استقبال نموده و این اقدام واشنگتن را قدمی مهم در راستای بازگشت به سمت مقررات...

28 فروردین 1400

مرکز پژوهشی جندی شاپور دزفول می تواند محور همکاری با دانشگاه های داخلی و خارجی باشد خبرنگاران

رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: مرکز پژوهشی جندی شاپور می تواند تا محور همکاری های گسترده با دانشگاه های داخلی و خارجی برای احیای دانشگاه و شهر دانشگاهی جندی شاپور باستان باشد.

27 فروردین 1400

پاریس از طرح عدم استقرار تجهیزات نظامی در جو زمین حمایت کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، سفیر روسیه در فرانسه خواهان حمایت پاریس از طرح ابتکاری مسکو در مورد طرح عدم استقرار تجهیزات نظامی در جو کره زمین شد.

26 فروردین 1400

گوترش خواستارکمک کشورهای توسعه یافته برای حل بحران آب وهوایی آفریقا شد

دبیر کل سازمان ملل متحد ضمن قدرانی از کوشش های آفریقا در سازگاری با تغییرات آب و هوایی، راه چاره برون رفت از این بحران را حمایت های اقتصادی کشورهای توسعه یافته دنیا به خصوص افزایش بودجه تحصیص یافته به تغییرات اقلیمی دانست.

22 فروردین 1400

شروع واکسیناسیون در سوریه با با ورود محموله کوواکس خبرنگاران

دولت سوریه بالاخره کارزار واکسیناسیون خود علیه ویروس کرونا را شروع کرد. مسئول سازمان جهانی بهداشت در سوریه روز چهارشنبه گفت، اولین محموله واکسن های اهدائی طرح جهانی کوواکس تا چند هفته دیگر به سوریه می رسند.

19 فروردین 1400

حزب معارض سعودی: محمد بن سلمان عامل اصلی جنگ یمن است

حزب التجمع الوطنی در بیانیه ای با اشاره به جنایت های عربستان در جنگ یمن، محمد بن سلمان را عامل اصلی این جنگ دانست.

18 فروردین 1400

هیات نظارت بر انتخابات شوراها، استفاده از صندوق الکترونیک در تهران را بپذیرد

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه استفاده از صندوق رای الکترونیکی موجب افزایش سرعت شمارش رای می شود، گفت: خواهش ما این است که هیات نظارت انتخابات شوراها تهران بپذیرند که صندوق رای الکترونیکی در تهران استفاده شود.

16 فروردین 1400

خبرنگاران مقتدا صدر خواستار فعال سازی کمیته ریشه کنی بعثی ها شد

بغداد - خبرنگاران- مقتدا صدر رهبر جریان صدر عراق روز آدینه خواستار برخورد با صداهای بعثیِ صدامی و فعال سازی کمیته ریشه کنی بعثی ها در این کشور شد.

7 فروردین 1400

اس ام اس و پیغام تبریک به مناسبت 8 مارس روز جهانی زن

خبرنگارانـ زنان به عنوان بخشی از جامعه که بار عاطفی جامعه و خانواده بر دوش آنهاست، حق دارند از حقوق برابر با مردان برخوردار باشند. رفع شدن نگاه های جنسیتی در خانواده و محیط کار و آماده شدن بستر های اجتماعی برای حضور آنان در موقعیت های مختلف جامعه نیازمند...

6 فروردین 1400

خبرنگاران معاون وزیر کشور: قوانین مزاحم بخش فراوری باید حذف شوند

اصفهان- خبرنگاران- معاون مالی وزارت کشور گفت: باید پل ارتباطی کارشناسی میان کارگروه تسهیل و برطرف موانع فراوری و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی برای شناسایی قوانین مزاحم و بهبود محیط کسب و کار ایجاد گردد.

5 فروردین 1400

قطر: پس از یک دهه همه فهمیده اند بحران سوریه راه حل نطامی ندارد

وزارت خارجه قطر گفت: زمان ایجاد مسیرهای جدید برای حل بحران سوریه و انتقال سیاسی در این کشور فرارسیده است.

3 فروردین 1400

اعتراضات اسپانیا به خشونت کشیده شد

تظاهرات مردم اسپانیا در اعتراض به بازداشت خواننده رپ این کشور، در چهارمین شب متوالی با مداخله پلیس به خشونت کشیده شد.

1 فروردین 1400

2 ناوگروه تهاجمی آمریکا در دریای چین جنوبی رزمایش برگزار کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دو ناوگروه تهاجمی آمریکا، امروز سه شنبه، در دریای چین جنوبی دست به انجام یک رزمایش نظامی مشترک زدند.

28 اسفند 1399

کرملین: سخنان لاوروف مبنی بر قطع روابط با اروپا تحریف شده است

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد که سخنان سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در خصوص قطع روابط با اتحادیه اروپا تحریف شده است.

27 اسفند 1399

برگزاری اولین نشست مجازی امنیتی مونیخ در کمتر از 4 ساعت

امروز (آدینه) کنفرانس امنیتی مونیخ بر خلاف سال های گذشته به دلیل بحران کرونا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده و تنها کمتر از چهار ساعت به طول انجامید.

26 اسفند 1399

ملاحظات و نگرانی های ایران به اطلاع آژانس رسید

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی گفت: ملاحظات و نگرانی های ایران در زمینه اصل محرمانگی رسما طی نامه ای به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی رسید.

26 اسفند 1399

نیروهای آمریکایی باید از عراق اخراج شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، ابو علی البصری معاون رئیس ستاد مشترک سازمان حشد شعبی در سخنانی بر لزوم خروج نیروهای ایالات متحده آمریکا از خاک عراق تأکید کرد.

23 اسفند 1399

توسعه ظرفیت های هنری دانش آموزان با عضویت در کانون های فرهنگی تربیتی

تهران (پانا) - وزیر آموزش پرورش درباره کارکرد و فعالیت کانون های فرهنگی تربیتی توضیحاتی داد.

23 اسفند 1399

غرب می کوشد موضوع ناوالنی به مسئله مهم مصاحبه با روسیه تبدیل گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز در سخنانی بیان کرد: غرب سعی می نماید که موضوع الکسی ناوالنی را به یکی از مهمترین مسائل مصاحبه با روسیه تبدیل کند.

22 اسفند 1399

تصویر فتوشاپی از بورس

دامنه نوسان نامتقارن شد تا از جو هیجانی بازار سهام کاسته و سرعت کاهش قیمت ها کند شود. به ظاهر شرایط خوب است. روز یکشنبه شاخص کل بورس تهران 2/ 0درصد صعود کرد و روز گذشته نیز به افت 6/ 0درصد بسنده کرد. تا اینجای کار دامنه نوسان نامتقارن توانسته شرایط بازار را...

22 اسفند 1399
تعداد: (359)