تشدید تنش بین دو کره؛ سئول به خواهر کیم پاسخ داد

به گزارش دکتر برای تو، خبرگزاری خبرنگاران-با بالاگرفتن جنجال ها میان دو کره در پی اظهارات تهدیدآمیز وزیر دفاع سئول، سخنگوی وزارت امور بین دو کره به اظهارات خواهر رهبر کره شمالی واکنش نشان داد.

تشدید تنش بین دو کره؛ سئول به خواهر کیم پاسخ داد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، در پی جنجال های اخیر میان دو کشور کره جنوبی و شمالی که در پی تهدیدات نظامی وزیر دفاع کره جنوبی به راه افتاده است، لی جونگ جو سخنگوی وزارت امور بین دو کره به اظهارات اخیر خواهر رهبر کره شمالی واکنش نشان داد.

شبکه روسی راشاتودی در این خصوص گزارش کرد، پس از آنکه خواهر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع سئول، او را دیوانه تقابل توصیف کرده بود، مقام های کره جنوبی را ترغیب کردند که از لفاظی ها و اقدامات تنش زا دوری کنند.

لی جونگ جو امروز (دوشنبه) شرح داد: وزارت اتحاد به وضوح اشاره می کند که کره شمالی در هر صورت نباید تنش بیشتری در شبه جزیره کره ایجاد کند. آن طور که شبکه راشاتودی گزارش کرده است، علی رغم تشدید تنش های اخیر میان پیونگ یانگ و سئول، مقام های دو کشور طبق برنامه در ساعت 9 صبح دوشنبه از طریق دفتر ارتباط بین دو کره تماس تلفنی داشتند.

روز یکشنبه هفته جاری، کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی که مشاور کلیدی برادرش کیم جونگ اون است و به عنوان یکی از اعضای کمیسیون امور دولتی کره شمالی خدمت می کند، سو ووک، وزیر دفاع کره جنوبی را به عنوان یک مرد تفاله وار بی منطق و یک فرد دیوانه تقابل مورد انتقاد قرار داد.

طبق گزارش های منتشر شده، خواهر رهبر کره شمالی همچنین به سئول هشدار داد که ممکن است به دلیل اظهارات بی ملاحظه سو با یک تهدید جدی روبرو شود.

وزیر دفاع کره جنوبی روز جمعه هفته گذشته از آمادگی نظامی کره جنوبی در قبال آزمایش های موشکی پیونگ یانگ خبر داد و گفت که سئول قادر است با دقت و سرعت به هر هدفی در کره شمالی حمله کند. وی همچنین به توانایی کره جنوبی برای انجام حملات دقیق به منشاء هر حمله و امکانات فرماندهی و پشتیبانی آن نیز اشاره کرد.

ازسرگیری تنش ها میان دو کره پس از آن آغاز شد که کره شمالی ماه گذشته یک موشک بالستیک قاره پیما آزمایش کرد و پس از آن کره جنوبی با تبلیغ قابلیت های نظامی خود از جمله آزمایش موشک های متعدد و نمایش جنگنده های F-35 خود در یک تمرین آموزشی به این آزمایش موشکی کره شمالی پاسخ داد.

به گزارش فارس، در پی اظهارات تهدیدآمیز وزیر دفاع کره جنوبی، پارک چونگ چئون دبیر کمیته مرکزی حزب کارگران کره (WPK) و یکی از رهبران ارشد نظامی کره شمالی روز گذشته (یکشنبه) هشدار داد که اگر سئول به عنوان یک حمله پیش دستانه علیه کره شمالی اقدام نظامی انجام دهد، کره شمالی بی رحمانه، مواضع اصلی و مهم کره جنوبی را نابود خواهد کرد.

پارک چونگ چئون از جانب ارتش کره جنوبی در واکنش به این تهدیدات نظامی کره جنوبی گفت: صحبت از یک حمله پیش دستانه علیه کشوری با تسلیحات هسته ای نشان می دهد که آن فرد یا دیوانه و یا یک احمق و نادان است....اگر ارتش کره جنوبی با هدایت برخی قضاوت های اشتباه، گام های خطرناکی نظامی علیه کره شمالی بردارد، ارتش ما بی رحمانه تمام تمرکز نظامی خود را بر تخریب اهداف اصلی در سئول و ارتش کره جنوبی به کار خواهد گرفت.

پیش از آن نیز، پیش از این نیز، کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی، اظهارات وزیر دفاع کره جنوبی را محکوم کرد و گفت: این اظهارات، روابط بین دو کره و تنش نظامی در شبه جزیره کره را بدتر کرده است.

او که معاون مدیر کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی نیز هست، گفت: [پیونگ یانگ] در بسیاری از مسائل تجدید نظر خواهد کرد و کره جنوبی ممکن است به دلیل چنین اظهاراتی با یک تهدید جدی روبه رو شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 خرداد 1401 بروزرسانی: 16 خرداد 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2073

به "تشدید تنش بین دو کره؛ سئول به خواهر کیم پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید تنش بین دو کره؛ سئول به خواهر کیم پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید