بهبود شرایط ارتباطی 93 روستا در روستاهای شمال غرب کشور

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حمید یوسف پور نظارت و آنالیز میدانی شرایط پوشش و کیفیت ارتباطات در روستاهای منطقه شمال غرب را یکی از اقدامات انجام شده در این منطقه دانست و اعلام کرد: با توجه به آنالیز های انجام شده در بعضی از روستاها، میان شاخص های کمی و کیفی موجود با تعهدات پروانه اپراتورها و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تفاوت هایی وجود داشت که همین موضوع باعث کاهش کیفیت ارتباطی روستاها شده بود. برای برطرف این مشکل جلسات متعددی با اپراتورهای مربوطه برگزار گردید که بهبود شرایط ارتباطی روستاها و کاهش شکایات ثبت شده در این بخش در سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مردمی (195) از نتایج آن است.

بهبود شرایط ارتباطی 93 روستا در روستاهای شمال غرب کشور

وی با اشاره به شکایات ثبت شده در سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مردمی (195)، اعلام کرد: در چهار ماهه اول امسال، 3 هزار و 671 شکایت در حوزه فعالیت منطقه شمال غرب رگولاتوری در سامانه 195 ثبت شده است که از این تعداد هزار و 84 شکایت به حوزه ارتباطی مربوط می گردد.

مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب درباره موضوع شکایت ثبت شده در سامانه 195، اظهار کرد: در این سامانه، 2 هزار و 399 شکایت در حوزه فناوری و 188 شکایت در حوزه پست و دفاتر پیشخوان ثبت شده است که از این تعداد 3 هزار و 267 شکایت آنالیز و به آنها پاسخ لازم داده شده است.

یوسف پور در ادامه اعلام کرد: با برگزاری جلسات مستمر و متعدد با اپراتورها، انجام تست ها و بازدیدهای میدانی و از راه دور خدمات دارندگان پروانه از سازمان، توانسته ایم مدت زمان رسیدگی به شکایات در سامانه 195 در منطقه شمال غرب را از 9 روز کاری به 5 روز کاری کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه شناسایی تداخلات فرکانسی در راستای حفظ و صیانت از فضای فرکانسی کشور و جلوگیری از کاهش کیفیت ارتباطی اپرتورهای تلفن همراه در خدمات دهی به مشترکان انجام می گردد، گفت: پایش مستمر فضای فرکانسی با سامانه های پایش ثابت و سیار و نظارت میدانی در منطقه شمال غرب اجرا شده است و در چهارماه ابتدایی امسال، 33 مورد تداخل فرکانسی که عمدتا ناشی از استفاده غیرمجاز از تقویت کننده های سیگنال رادیویی شبکه تلفن همراه و یا بوسترهای غیراستاندارد آنتن های تلویزیونی بوده، شناسایی و مسائل آن برطرف شده است.

مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب اضافه کرد: فضای فرکانسی سالم و بدون تداخلات فرکانسی، علاوه بر افزایش کیفیت خدمات اپراتورهای تلفن همراه، برای استفاده سایر بهره برداران مانند سازمان های آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر و... نیز دارای اهمیت است.

اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب یکی از منطقه ها 9 گانه رگولاتوری در کشور است که استان های قزوین ، گیلان و زنجان را تحت پوشش و مدیریت دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مرداد 1401 بروزرسانی: 27 مرداد 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2138

به "بهبود شرایط ارتباطی 93 روستا در روستاهای شمال غرب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود شرایط ارتباطی 93 روستا در روستاهای شمال غرب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید