سلامتی و پزشکی

ارائه خدمات سلامت روان برای بهبودیافتگان کرونا در سامانه 4030

تهران (پانا) - خدمات حوزه سلامت روان وزارت بهداشت ایران در همه گیری کووید19 به اسم یکی از خدمات برتر از سوی کمیته بین بخشی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و سلامت روان سازمان ملل متحد انتخاب شد.

6 آبان 1400

معرفی مصطکی و خواص درمانی آن

مصطکی شیرابه زرد رنگی به صورت قطرات کوچک است که از ساقه و شاخه های درختچه ای ترشح می گردد. در اینجا به نام علمی و مشخصات مربوط به درختچه مولد مصطکی اشاره شده است.

5 آبان 1400

طراحی ویلای مدرن دوبلکس: تأکید علی اف بر نقش ویژه پوتین در برقراری آتش بس در منطقه قره باغ

در حالی که رئیس جمهوری روسیه حافظین صلح روسی را ضامن صلح و تثبیت اوضاع در منطقه قره باغ دانست، رئیس جمهوری آذربایجان هم گفت: در سایه کوشش های ولادیمیر پوتین، درگیری های نظامی در قره باغ متوقف شده و آتش بس برقرار شد.

3 آبان 1400

مواردی عجیب از نوزادان سنگی

عارضه لیتوپدیون (lithopedion) یا نوزاد سنگی، بیماری بسیار نادری است و هنگامی رخ می دهد که جنین در طول حاملگی خارج رحمی بمیرد. این مقاله چندین مورد از لیتوپدیون که در گذشته رخ داده است را شرح خواهد داد.

24 مهر 1400

چالش کم شنوایان و ناشنوایان در دوران کرونا

تهران (پانا) - مدیر بهزیستی شهر تهران با تشریح خدمات بهزیستی به افراد کم شنوا و ناشنوا، مهم ترین چالش کم شنوایان و ناشنوایان در دوران پاندمی کرونا را استفاده از ماسک اسم کرد.

23 مهر 1400

آیا ترحم کردن به بیماران سخت درمان درست است؟

ترحم کردن به بیمار دقیقاً یکی دیگر از همان تله هایی است که باید مراقب باشیم در دام آن نیفتیم. به طور کلی، باید و نبایدی در کار نیست، همدردی و همدلی خوب و زیباست، احساس ترحم در چنین وضعیتی طبیعی است، ولی نباید آن را به

20 مهر 1400

25 اصطلاح متداول پزشکی برای دانستن

بارها در هنگام پخش یک مسابقه ورزشی از تلویزیون دیده اید که یک ورزشکار به طور ناگهانی به دلیل مصدومیت بازی را ترک می کند. در چنین شرایطی معمولا این اصطلاحات را از زبان مجری می شنوید: این بازیکن دچار پارگی رباط صلیبی یا دررفتگی تاندون شده. به کار بردن این...

19 مهر 1400

برنامه با ما بیا ویژه روز بزرگداشت مولانا و سالمندان روانه آنتن می گردد

تهران (پانا) - برنامه کودک و خردسال با ما بیا پنجشنبه و آدینه 8 و 9 مهرماه به صورت ویژه ای روانه آنتن شبکه دو می گردد.

16 مهر 1400

طرح سراسری اهدای خون جامعه ورزش کشور در خوزستان برگزار گردید

خبرنگاران/خوزستان جامعه ورزش خوزستان در طرح سراسری اهدای خون جامعه ورزش کشور شرکت کردند.

11 مهر 1400

کودک و دندان شیری

در بچه ها دندان های شیری و دایمی به طور مداوم از 6 ماهگی تا 3 سالگی درمی آیند.در محدوده سنی 6 تا 12 سالگی، کودک دندان های شیری خود را از دست می دهد و دندان های دایمی جای گزین آن ها می شود. برخی از والدین بسیار علاقمندند بدانند توالی پدیدارشدن دندان ها به...

9 مهر 1400

بازگشایی مدارس با دو رویکرد آرام، تدریجی و بدون تنش در جامعه و تمرکز زدایی و تفویض اختیار

تهران (پانا) - سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت بازگشایی مدارس در سال تحصیلی نو با دو رویکرد آرام، تدریجی و بدون تنش در جامعه و تمرکز زدایی و تفویض اختیار انجام خواهد شد.

7 مهر 1400

شی جینپینگ: چین در پی حمله یا قلدری علیه دیگران نیست

رئیس جمهور چین شی جینپینگ در سخنرانی از پیش ضبط شده ای برای مجمع عمومی سازمان ملل گفت که چین هرگز به دیگران حمله یا قلدری نخواهد کرد و در پی هژمونی نیست.

6 مهر 1400

پاستیل فله ای نخورید

پاستیل را می توان جزو گروه شیرینی جات طبقه بندی کرد و شاید به همین دلیل هم باشد که این روزها به پای ثابت ظرف های شیرینی در مهمانی های رسمی و غیررسمی تبدیل شده است. اما سوالی که شاید به فکر خیلی از افراد برسد،این است که آیا این شیرینی وسوسه انگیز می تواند...

4 مهر 1400

تور ارزان برزیل: آتش سوزی موجب بازگشت پائولینیو به برزیل شد

مدیر اجرایی باشگاه الاهلی عربستان گفت، ستاره برزیلی این تیم به علت آتش سوزی منزل خانواده و شرایط نامناسب جسمانی مادرش مجبور شد به زادگاه خود بازگردد.

3 مهر 1400

طراحی سایت: این سایت به شما می گوید که چه کسی با دوربین دزدیده شده یا گمشده شما عکس گرفته

از دست دادن یک دوربین خوب و گران، استرس زیادی به آدم وارد می نماید. علاوه بر این زیان، حس بی کفایتی و بی مبلاتی یا فراموشکار بودن که به آدم دست می دهد، واقعا عذاب آور است.

3 مهر 1400

4 محصول ایران ساخت به درمان سرطان یاری می نماید ، از پاکسازی 99.9 درصدی هوا با دستگاه تصفیه نانویی تا فراوری برق از پیاده روی انسان ها!

برای مرور مهمترین اخبار فناوری طی یک هفته گذشته در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تکنولوژی های روز با ما همراه باشید.

30 شهریور 1400

یک منوی مفصل، علیه سرطان پروستات

سرطان پروستات از بیماری های شایع مردان است که در میانسالی تهدیدی جدی برایشان محسوب می گردد. اما با اتخاذ یک برنامه غذایی صحیح، می توان خطر آن را تا حد زیادی کاهش داد.

28 شهریور 1400

جزئیات واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) اعلام شد

دانشگاه الزهرا(س) طی اطلاعیه ای شرایط و جزئیات واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه را خاطرنشان کرد.

22 شهریور 1400

سرانه پایین مصرف لبنیات در کشور

تهران (پانا) - مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم تعلق گرفتن یارانه به زنجیره تامین شیر و لبنیات، نسبت به سرانه مصرف پایین این ماده غذایی ارزشمند ابراز نگرانی کرد.

20 شهریور 1400

تشخیص یک سال زودتر سرطان ریه با هوش مصنوعی

یک هوش مصنوعی تازه می تواند به تشخیص زودهنگام سرطان ریه یاری کند و تا به امروز در تشخیص 97 درصد از تومورها موثر بوده است.

18 شهریور 1400
تعداد: (380)