وزیر علوم: امکان بازگشایی همزمان همه دانشگاه ها وجود ندارد

به گزارش دکتر برای تو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در حال حاضر امکان بازگشایی همزمان همه دانشگاه ها وجود ندارد، گفت: در این زمینه تابع نظر ستاد ملی کرونا هستیم.

وزیر علوم: امکان بازگشایی همزمان همه دانشگاه ها وجود ندارد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از خانه ملت، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سوال که دانشگاه ها از چه زمانی حضوری خواهد شد، گفت: در این زمینه ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

وزیر علوم توضیح داد: به این علت که شرایط دانشگاه ها یکسان نیست و بسیاری از دانشگاه ها از خوابگاه های اجاره ای بهره می بردند که پس از شیوع پاندمی ویروس کرونا این خوابگاه ها تغییر کاربری دادند، این اجازه به دانشگاه ها داده شد که با اولویت بندی به ترتیب از تحصیلات تکمیلی دکترا و ارشد و سپس کارشناسی، امکانات نرم افزاری و سخت افزاری خود را ارزیابی و نسبت به بازگشایی حضوری دانشگاه ها اقدام نمایند.

زلفی گل در پاسخ به این سوال آیا زمانی مشخص برای بازگشایی حضوری دانشگاه ها نمی توان مشخص کرد، گفت: در حال حاضر بخشی از دانشجویان ارشد و دکترا به صورت حضوری در دانشگاه ها حضور می یابند که این مسئله در حال توسعه است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد:، اما اینکه یک مرتبه بخواهیم همه دانشگاه ها به صورت حضوری بازگشایی گردد، امکان پذیر نخواهد بود.

زلفی گل اولویت اصلی برای وزارت علوم را سلامت دانشجو دانست و توضیح داد: در زمینه بازگشایی حضوری، دانشگاه با دانشگاه فرق دارد، برای مثال دانشگاه تربیت مدرس که فقط از دانشجویان ارشد و دکتری بهره می برد جمعیت بیشتری را تحت پوشش آموزش حضوری دارد، لذا نمی توان یک تصمیم قاطع برای همه دانشگاه ها اتخاذ کرد.

وی بعلاوه درباره جلسه امروز کمیسیون آموزش، بیان کرد: در جلسه کمیسیون آموزش، سوال خوبی در مورد برنامه های مهارتی وزارت علوم که طبق برنامه ششم توسعه باید به آن توجه گردد، طرح شد؛ البته بخشی از این برنامه را باید وزارت علوم انجام دهد و بخشی را سایر دستگاه ها انجام دهند و در همین زمینه توضیحاتی در جلسه کمیسیون ارائه شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: مقرر شد مسئله آموزش مهارتی مورد توجه و همت بیشتر وزارت علوم قرار گیرد و ما در نظر داریم بحث آموزش مهارتی را جزو سرفصل های اصلی خود در آینده قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1913

به "وزیر علوم: امکان بازگشایی همزمان همه دانشگاه ها وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم: امکان بازگشایی همزمان همه دانشگاه ها وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید