مرکل با روحانی درباره حفظ برجام صحبت کرد

به گزارش دکتر برای تو، صدر اعظم آلمان روز سه شنبه با رئیس جمهور ایران درباره حفظ برجام صحبت کرد.

مرکل با روحانی درباره حفظ برجام صحبت کرد

به گزارش گروه بین الملل دکتر برای تو، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز سه شنبه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با حسن روحانی رئیس جمهور ایران دیدار و گفت وگو کرد.

مرکل پس از این دیدار گفت: من با روحانی درباره چگونگی دستیابی به حداکثر میزان ثبات ممکن در خاورمیانه صحبت کردم.

بر اساس گزارش رسانه ها، مرکل و روحانی در این دیدار درباره تقویت همکاری، حفظ برجام و راه های کاهش تنش های منطقه گفت وگو کردند.

این در حالی است که آلمان در کنار دو کشور اروپایی دیگر (فرانسه و انگلیس) شب گذشته در بیانیه ای همسویی با سیاست های آمریکا علیه ایران را علنی کردند.

سران سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) دوشنبه شب از ایران خواستند وارد چارچوب مذاکرات طولانی مدت بر سر برنامه هسته ای، مسائل منطقه ای و برنامه موشکی گردد.

تروئیکای اروپا علاوه بر این، در ادامه ادعاهای خود همنوا با ریاض و آمریکا مدعی دخالت ایران در حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی شدند.

کشورهای اروپایی بعد از خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام وعده داده اند با تضمین منافع مالی ایران، این توافق را حفظ نمایند. این کشورها، علی رغم ایستادگی های لفظی و سیاسی در برابر اقدام آمریکا هیچ اقدام عملی برای عمل به وعده های خود انجام ندادند.

اتحادیه اروپا همچنین علی رغم مخالفت های لفظی با تصمیم آمریکا در زمینه برجام با سایر ادعاهای این کشور در زمینه فعالیت های موشکی و منطقه ای ایران همسو شده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 394

به "مرکل با روحانی درباره حفظ برجام صحبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل با روحانی درباره حفظ برجام صحبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید