ظریف اوایل هفته آینده به اروپا سفر می نماید

به گزارش دکتر برای تو، خبرگزاری ان اچ کی ژاپن به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش کرد که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران اوایل هفته آینده به اروپا سفر خواهد نمود.

ظریف اوایل هفته آینده به اروپا سفر می نماید

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش فارس، این خبرگزاری ژاپنی گزارش کرد که مقدمات سفر وزیر خارجه ایران به کشور های اروپایی در حال اجرا است و ظریف میخواهد به کشور های اروپایی، چون بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا سفر کند.

طبق این گزارش، وزیر خارجه ایران میخواهد در این سفر علاوه بر تمرکز بر موضوعات تقویت روابط ایران با کشور های اروپایی در مورد اقدامات ماه های اخیر واشنگتن در کوشش برای بازگرداندن تمامی تحریم های سازمان ملل علیه ایران نیز با مقام های اروپایی ملاقات و تبادل نظر کند.

پیش از این سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه هفته جاری در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران خاطرنشان کرد که سفر هایی برای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در پیش است که به محض نهایی شدن اطلاع رسانی می گردد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در هفته جاری میزبان وزرای خارجه سوئیس و هند در تهران بود.

ایالات متحده آمریکا پس از شکست تحقیرآمیز در شورای امنیت برای جلب توجه کشور های عضو این شورا برای حمایت از قطعنامه بازبینی شده واشنگتن برای تمدید محدودیت های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، در حال دست و پا زدن برای استناد به مکانیسم ماشه برای بازگرداندن تمامی تحریم های سازمان ملل علیه ایران است.

آمریکا در شرایطی اصرار دارد که می تواند مکانیسم ماشه را فعال کند که بسیاری از کشور های اروپایی و چین و روسیه که از اعضای برجام محسوب می شوند، تأکید نموده اند که فعالسازی این بند از برجام تنها برای اعضای توافق هسته ای ایران امکانپذیر است و آمریکا با توجه به خروج یکجانبه از برجام، حق استناد به این مکانیسم را ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1219

به "ظریف اوایل هفته آینده به اروپا سفر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف اوایل هفته آینده به اروپا سفر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید