ابوظبی هیدروژن صادر می کند

به گزارش دکتر برای تو، شرکت ملی نفت ابوظبی به دنبال صادرات هیدروژن به عنوان سوخت در آینده است.

ابوظبی هیدروژن صادر می کند

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) با دو صندوق سرمایه پادشاهی برای تبدیل کردن این کشور به صادرکننده هیدروژن آبی و سبز متحد شده است.

شرکت ادنوک با شرکت سرمایه گذاری مبادله و شرکت ای دی کیو (ADQ) متحد شده تا از گاز طبیعی، انرژی تجدیدپذیر و هیدروژن تولید و این سوخت را در امارات متحده عربی و بازارهای خارجی عرضه کند.

شرکت انرژی مبادله در بیانیه ای در این باره بیان نمود: شرکت ابوظبی فیوچر فناوری موسوم به مصدر، با شرکت زیمنس انرژی برای ساخت تأسیسات تولید هیدروژن سبز در شهر مصدر ابوظبی به توافق رسیده است. شرکت آلمانی زیمنس هم اکنون در حال ساخت تأسیسات هیدروژن در پارک خورشیدی محمد بن راشد آل مکتوم در دوبی است.

بعضی کشورهای خاورمیانه که با نفت ثروتمند شده اند، با توجه به تمایل جمعی از خریداران خود به دریافت سوخت های پاک تر از نفت خام، به دنبال توسعه هیدروژن به عنوان سوخت صادراتی آینده هستند.

وزیر انرژی عربستان سعودی پیش از این اعلام کرده بود که به دنبال تبدیل کشورش - بزرگ ترین صادرکننده نفت جهان - به بزرگ ترین صادرکننده هیدروژن جهان است.

ابوظبی مانند عربستان سعودی تولیدکننده گاز طبیعی است که می تواند برای توسعه هیدروژن آبی استفاده شود، همچنین می تواند از انرژی خورشیدی برای تولید هیدروژن سبز استفاده کند.

شرکت ای دی کیو بیان نمود: شرکت ادنوک هیدروژن آبی را به طور مستقل تولید می کند، اما برای تولید هیدروژن سبز با دو صندوق سرمایه گذاری همکاری خواهد کرد.

بر اساس بیانیه ادنوک، این شرکت سالانه حدود 300 هزار تن هیدروژن را برای فعالیت های پایین دستی خود تولید می کند و می خواهد تولیدش را به بیش از 500 هزار تن برساند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1454

به "ابوظبی هیدروژن صادر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابوظبی هیدروژن صادر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید