17 دستورالعمل حمایتی ، توان صادراتی شرکت های خلاق تقویت می شود

به گزارش دکتر برای تو، مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری، 17 دستورالعمل حمایتی برای توانمندسازی و توسعه صادراتی شرکت های خلاق مصوب و اجرایی کرده است.

17 دستورالعمل حمایتی ، توان صادراتی شرکت های خلاق تقویت می شود

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، به نقل از معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، روح الله استیری مدیر کل دفتر توسعه کسب وکار بین المللی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی با اشاره به برنامه های این مرکز برای توسعه کسب وکار بین المللی شرکت های خلاق گفت: از دو سال پیش برای شرکت های خلاق برنامه هایی در نظر گرفته شد. بر همین اساس اخیرا نیز طبق توافق با ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، در تلاشیم تا توان صادراتی این شرکت ها را تقویت کنیم.

وی اضافه نمود: این کار همچنان ادامه دارد و این خدمات بر مبنای 17 دستورالعمل حمایتی توسط مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری از طریق کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری و صندوق توسعه صادرات ارائه می شود. این حمایت ها در حوزه توانمندسازی صادراتی، تبلیغات و بازاریابی، توسعه بازار و ورود به بازار های جدید به شرکت های خلاق ارائه می شود.

استیری ادامه داد: درگاه حمایتی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پس از تایید صلاحیت به روی شرکت های این حوزه باز می شود. ما در 3 بخش از آن ها حمایت می کنیم. تقویت توان صادراتی یکی از این حمایت ها است که شرکت ها می توانند برای توسعه ابزار های تبلیغاتی خود از کمک های بلاعوض مرکز استفاده کنند.

ارائه سرویس های رایگان مشاوره صادراتی

مدیر کل دفتر توسعه کسب وکار بین المللی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین بیان نمود: اخذ استاندارد های صادراتی که خود ابزاری رقابتی برای ورود به بازار بین الملل است نیز درکنار سایر خدمات همچون حمایت برای شرکت در دوره های آموزشی بازرگانی بین المللی و اتتقال فناوری و انجام مطالعات و تحقیقات بازاریابی توسط مرکز ارائه می شود.

وی اضافه نمود: کمک هزینه حضور در این برنامه ها توسط کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری ارائه می شود. در این کریدور شبکه ای از مشاوران خبره حوزه بازرگانی بین الملل ایجاد شده است که شرکت های خلاق می توانند از این شبکه، سرویس های رایگان مشاوره را به صورت حضوری یا آنلاین دریافت کنند.

استیری حضور در نمایشگاه های بین المللی و پاویون ایران را فرصت دیگری برای معرفی و ارائه توانمندی های و توسعه فعالیت های صادراتی این شرکت ها دانست و بیان نمود: حضور در نمایشگاه های جهانی و شرکت در نشست های تجاری و فناوری هم فرصت دیگری است که مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرایط حضور این شرکت ها در آن ها را تسهیل کرده است.

مدیر کل دفتر توسعه کسب وکار بین المللی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: بخش کوچکی از هزینه حضور در این رویداد ها به عهده شرکت ها است و بخش اعظم آن مورد حمایت قرار می گیرد. این خدمات توسط شبکه کارگزاران و سرویس دهندگان همکار با ما ارائه می شود. در حال حاضر نیز یکصد شرکت سرویس دهنده با ما همکاری می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: امسال نیز مقرر است تا سرانجام سال دو نشست در کشور های ارمنستان و سوریه برگزار شود که فرصت خوبی برای حضور شرکت های خلاق به شمار می رود.

تامین مالی صادراتی شرکت های خلاق توانمند

مدیر کل دفتر توسعه کسب وکار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره نحوه اطلاع رسانی این رویدادها، گفت: اخبار برگزاری نشست ها معمولا از طریق وب سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری، کانال های تلگرامی و شبکه های اجتماعی اعلام می شود.

استیری در ادامه تاکید کرد: با توافقی که بین مرکز و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق اجرا شده است، از این به بعد تمام اطلاع رسانی ها از طریق کانال های تایید شده این ستاد نیز به شرکت های این حوزه صورت می گیرد.

وی همچنین بیان نمود: توسعه بازار شرکت های خلاق با کمک شبکه کارگزاران برون مرزی و صادراتی نیز هموار شده است. شرکت ها برای استفاده از تمهیدات آن ها می توانند کتابچه کارگزاران صادراتی را از وب سایت معاونت علمی یا مرکز تعاملات دانلود و با آن ها ارتباط برقرار کنند. کارگزاران صادراتی در راستای ارائه کمک های صادراتی به شرکت ها نقش موثری ایفا می کنند. در صورت نیاز به تامین مالی صادراتی شرکت ها مرکز یا صندوق توسعه صادرات طبق تمهیدات به آن ها کمک خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1458

به "17 دستورالعمل حمایتی ، توان صادراتی شرکت های خلاق تقویت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 دستورالعمل حمایتی ، توان صادراتی شرکت های خلاق تقویت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید