کنترل سلامت زنان باردار با هوش مصنوعی

به گزارش دکتر برای تو، محققان دریافتند با استفاده از هوش مصنوعی، اختلالاتی مانند نقص مادرزادی قلب یا ماکروزومی (جنین عظیم)، دیابت بارداری و زایمان زودرس را می توان زودتر تشخیص داد.

کنترل سلامت زنان باردار با هوش مصنوعی

علاقه بسیاری برای استفاده از هوش مصنوعی در پزشکی زنان و زایمان وجود دارد. کاربردهای هوش مصنوعی، نه تنها می تواند سلامت زنان در دوران بارداری را کنترل کند، بلکه در بهبود ارائه جهانی خدمات بهداشتی به ویژه برای مناطق محروم نیز موثر است.

محققان دانشگاه سویل در اسپانیا، آنالیز دقیقی درباره استفاده از هوش مصنوعی در زنان باردار طی 12 سال گذشته انجام دادند. ماریا دل کارمن رومرو، محقق دانشگاه سویل اظهار کرد: هوش مصنوعی در بهبود سلامت فردی و عمومی یاری نماینده است.

نتایج تجزیه وتحلیل در این زمینه تایید کرد که اختلالاتی مانند نقص مادرزادی قلب یا ماکروزومی (جنین عظیم)، دیابت بارداری و زایمان زودرس را می توان با استفاده از هوش مصنوعی زودتر تشخیص داد.

آنالیز ها درباره هوش مصنوعی شامل مواردی است که ارتباط بین تعداد زایمان های زودرس و آلودگی زیست محیطی را نشان می دهد که زنان باردار قبلا در معرض آن بوده اند.

بارداری یک شرایط حیاتی است که احتیاج به تغییر و یادگیری جدید دارد و به طور بالقوه باعث اضطراب، ترس، نگرانی و حتی افسردگی در زنان می گردد. باوجود اینکه نشان داده شده است که سلامت روان شناختی زن باردار، با خطر ابتلا به بعضی بیماری های معمول بارداری ارتباط دارد، نتایج این تحقیق نشان داد که تقریبا کمبود مطالعاتی در زمینه احساسات، به عنوان عوامل ورودی در مدل های پیش بینی خطر در بارداری (1.28 درصد از آنالیز ها) وجود دارد. همچنین، تعداد اندکی از تحقیق ها سلامت روان مادر باردار (5.1 درصد از تحقیقات) را به دقت آنالیز می نمایند.

سیستم های مبتنی بر رایانش احساسی (هوش مصنوعی احساسی) می توانند تعامل عاطفی با زن باردار را فراهم نمایند و به عنوان مثال، تغییرات عاطفی را تشخیص داده و هدایت یا توصیه هایی را که سیستم قبلا از پزشکان دریافت می نموده را ارائه کند. این موضوع باعث می گردد که بیمار احساس امنیت و نزدیکی به خدمات بهداشتی داشته باشد و احساس متداول اضطراب یا نگرانی که گاهی اوقات، منجر به مسائل جسمی می گردد را کاهش دهد.

محقق این تحقیق اظهار کرد: شواهد علمی گذشته نشان داده است که شرایط عاطفی و سلامت روانی زن باردار در بروز خطرات بارداری موثر است و آزمایش بسیار جالب چند رشته ای ما نیز نقش محاسبات عاطفی در زمینه سلامتی و رفاه زنان باردار را برجسته نموده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1308

به "کنترل سلامت زنان باردار با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل سلامت زنان باردار با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید