کرملین: سخنان لاوروف مبنی بر قطع روابط با اروپا تحریف شده است

به گزارش دکتر برای تو، دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد که سخنان سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در خصوص قطع روابط با اتحادیه اروپا تحریف شده است.

کرملین: سخنان لاوروف مبنی بر قطع روابط با اروپا تحریف شده است

با ما سفر کنید و با هزینه سفر اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

پسکوف روز آدینه به رسانه های روسی گفت: فقط بخشی از سخنان لاوروف را از متن اصلی جدا نموده بودند و در واقع روسیه خواستار توسعه روابط با اتحادیه اروپا است.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز آدینه آمادگی کشورش را برای قطع روابط با اتحادیه اروپا در صورت اعمال تحریم علیه مسکو گفت.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: معنای اظهارات لاوروف در خصوص آمادگی برای قطع روابط روسیه با اتحادیه اروپا تحریف شده است.

وی اضافه کرد: معنای سخنان لاوروف این بود که ما نمی خواهیم با اتحادیه اروپا روابط را قطع کنیم اما اگر این اتحادیه در این جهت حرکت کند در آن صورت ما آماده خواهیم بود.

لاوروف روز آدینه در گفت وگو با ولادیمیر سالاویف مجری سیاسی شبکه تلویزیونی روسیه-یک که از کانال یوتیوب سالاویف لایو و سایت وزارت خارجه روسیه منتشر شد، در واکنش به این پرسش که آیا ما به سوی قطع روابط با اتحادیه اروپا حرکت می کنیم، گفت: ما بر این باوریم که برای چنین شرایطی (قطع روابط روسیه با اتحادیه اروپا) آماده هستیم.

وی اضافه کرد: ما در صورتی که یک باردیگر ببینیم (در گذشته بارها شاهد بودیم) که اگر در حوزه ای روسیه را تحریم می نمایند و ریسک و خطر برای اقتصاد این کشور ازجمله در حساس ترین عرصه ها ایجاد می نمایند، چنین واقعه ای رخ خواهد داد.

وزیر خارجه روسیه گفت: ما نمی خواهیم خود را از امور جهانی منزوی کنیم اما برای چنین شرایطی باید آماده شویم. این مصداق ضرب المثل روسی است که می گوید اگر صلح می خواهی باید برای جنگیدن آماده شوی.

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هفته گذشته به مسکو سفر و با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه ملاقات کرد.

وزیر امور خارجه روسیه در آن ملاقات گفت: مساله اصلی که با آن برخورد می کنیم نبود روابط مناسب بین روسیه و اتحادیه اروپا - دو بازیگر عمده در منطقه اوراسیا - است.

لاوروف روابط روسیه و اتحادیه اروپا را سخت خواند و با بیان اینکه ما به همه سوالات شما پاسخ می دهیم و در این ملاقات سعی می کنیم شما را ناامید نکنیم، گفت: ما آماده ایم که در ملاقات امروز در خصوص همه مسائل از جمله مسائل منطقه ای گفت وگو کنیم.

وی ادامه داد: اما مساله اصلی که با آن برخورد می کنیم، نبود روابط مناسب بین روسیه و اتحادیه اروپا - دو بازیگر عمده در منطقه اوراسیا - است. این شرایط ناسالم بوجود آمده سودی برای هیچ کس به همراه ندارد.

وزیر خارجه روسیه توضیح داد: بحث ها و گفت وگوهای متضاد ما درباره مسائل بین المللی یا نگرانی ها و ایرادهای متقابل نمی تواند جایگزین رویکرد منظم و جامع دو طرف و همکاری های روسیه و اتحادیه اروپا گردد که قبلا وجود داشت و بروکسل آن را بطور یکجانبه از بین برد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تهدید به وضع تحریم ها علیه مسکو گفت که روسیه گفتمان سازنده با اروپا را نمی پذیرد.

بورل با انتشار بیانیه ای گفت که اخراج سه دیپلمات اروپایی نشان داد که روسیه نمی خواهد از فرصت گفتمان سازنده با اتحادیه اروپا استفاده کند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1511

به "کرملین: سخنان لاوروف مبنی بر قطع روابط با اروپا تحریف شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: سخنان لاوروف مبنی بر قطع روابط با اروپا تحریف شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید