پیروانی: در کنار مجیدی باید از یک مربی تاکتیکی استفاده کنیم، سرمربی تیم امید از نمازی چه می خواهد؟

به گزارش دکتر برای تو، سرمربی پیشین تیم فوتبال جوانان کشورمان اعتقاد دارد در کنار مربی محبوبی چون فرهاد مجیدی در تیم امید باید یک مربی تاکتیکی قوی قرار بگیرد.

پیروانی: در کنار مجیدی باید از یک مربی تاکتیکی استفاده کنیم، سرمربی تیم امید از نمازی چه می خواهد؟

به گزارش خبرنگاران، امیرحسین پیروانی، سرمربی پیشین تیم فوتبال جوانان کشورمان درباره شرایط این روزهای تیم فوتبال امید ایران گفت: قطعاً باید برای تیم امید نگران باشیم. ما در تیم های پایه هیچ وقت هزینه نداریم، ما سرمایه گذاری داریم. در تیم های پایه ما ابتدا شناسایی بازیکن و بعد از آن تقویت آنها را داریم. تیم های پایه باید تیم هایی باشند که تیم بزرگسالان را حمایت نمایند. ما در سال های گذشته آن حمایتی را که از تیم بزرگسالان می گردد، از تیم های پایه نداریم. همواره مسائل خاصی است که می توان آنالیز کرد. الان موقع خوبی است که مسائل را رفع کنیم تا پنج ماه دیگر در مسابقات به مشکل نخوریم.

پیروانی ادامه داد: من در سه سال قبل مربی تیم جوانان بودم و با همین بازیکنان، همان سال آقای چمنیان سرمربی تیم نوجوانان بود و هر دو تیم به جام جهانی صعود کردند. تیم جوانان با تیم ازبکستان بازی کرد، همان تیمی که هفته گذشته چهار گل به تیم امید ما زد، مقابل تیم ما تن به شکست داد. چطور می گردد که بعد از دو سال همان تیم ازبکستان رشد می نماید و در یک بازی با چهار گل تیم ما را شکست می دهد؟! باید آنالیز گردد که در این جهت چه اتفاقاتی برای تیم ما افتاده است. تک تک بازیکنان جوانان و نوجوانان آن موقع الان در لیگ برتر بازی می نمایند، در استقلال، فولاد، سپاهان، پرسپولیس و ... . منتها بازیکنان ما بعد از تیم های پایه رها شدند و اردوهای کاملی نداشتند. الان خیلی زمان می برد که کادرفنی تیم امید از توانایی بازیکنان شناخت پیدا کند و بازیکنان هم با تفکرات سرمربی آشنا شوند. ما در برگزاری اردوها دچار مشکل هستیم و از طرفی دیگر هم باشگاه ها بازیکنان را به خوبی در اختیار تیم امید قرار نمی دهند.

وی در پاسخ به این سؤال که بعد از دو بازی محبت آمیز مقابل ازبکستان، فرهاد مجیدی گفت که در کارش دخالت می نمایند. آیا در تیم امید عدم برنامه ریزی وجود دارد؟، توضیح داد: مجیدی در ذهنش این بوده است که یک مربی اسپانیایی به تیم اضافه کند، ولی فدراسیون فوتبال به خاطر مسائل مالی با این درخواست موافقت نکرد. بعد از آن هم یک مربی دیگر را معرفی کردند که موافقت نشد و بعد از آن آقای نمازی که در تیم های پایه هم کار نموده است، به کادر اضافه شد. باید دید که این انتخاب از طرف کادرفنی بوده یا کمیته فنی انتخاب نموده است. باید هماهنگی بین کادرفنی به وجود بیاید. الان معین است که مجیدی از نمازی چه می خواهد؟ آیا ارتباطی بین کادرفنی برقرار می گردد؟ این مسائلی که برای تیم امید پیش می آید به خاطر همین نوع ارتباطات است که فعلاً مشکل ساز شده.

سرمربی پیشین تیم جوانان درباره این موضوع که اگر به المپیک صعود نکنیم، ممکن است مجیدی در فوتبال ما بسوزد، گفت: من از واژه سوختن استفاده نمی کنم، ولی طبیعی است که هر مربی بهتر است که با آموزش و تجربه بیشتر کار کند. بهتر است که یک مربی در ابتدای راه در کنار مربیان بزرگ حضور داشته باشد. مربیان بزرگ تصمیماتی که می گیرند خیلی مهم است و مربیانی که در کنار آنها حضور دارند، می توانند تجربه لازم را کسب نمایند و اگر این اتفاق برای مجیدی می افتاد، بهتر بود. مجیدی قطعاً به یک جمع بندی رسیده بود که می تواند مسئولیت تیم امید را برعهده بگیرد. در تیم های پایه نتیجه اولویت دارد. جابه جایی ها تیم های ما را با مشکل روبرو می نمایند. در حال حاضر مشکل تیم امید چینش نادرست بازیکنان است و بازیکنان در پست های غیرتخصصی شان بازی می نمایند.

پیروانی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، در پاسخ به این پرسش که مجیدی تجربه کافی را در رده های پایه نداشت، آیا با توجه به این موضوع این قدرت را داریم تا آماده شویم برای مسابقات المپیک، اعلام کرد: دیگر رقیب ما در آسیا کره، ژاپن، عربستان و استرالیا نیستند. ویتنام، اردن، قطر، ازبکستان حریفان ما هستند و در سال های آینده یمن و تاجیکستان هم به ما می رسند. تیم ها رشد می نمایند. 14 سال پیش کلینزمن که محبوب بود سرمربی تیم ملی آلمان شد و در کنارش یک مربی کاملاً تاکتیکی به نام یواخیم لو گذاشتند. مجیدی هم بسیار محبوب است و ما می توانستیم در کنارش از یک مربی باتجربه استفاده کنیم. هنوز هم دیر نشده است، هرچند که روزهای طلایی را از دست دادیم. اگر یک مربی تاکتیکی کنار مجیدی باشد باز هم شانس برای موفقیت داریم. مربیان تیم امید بهتر می توانند نسبت به کیفیت بازیکنان ارنج تیم را بچینند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 346

به "پیروانی: در کنار مجیدی باید از یک مربی تاکتیکی استفاده کنیم، سرمربی تیم امید از نمازی چه می خواهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروانی: در کنار مجیدی باید از یک مربی تاکتیکی استفاده کنیم، سرمربی تیم امید از نمازی چه می خواهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید