وزیر نفت به مجلس رفت، ماجرای حضور وزیر نفت در مجلس چه بود؟

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران، جواد اوجی، وزیر نفت دیروز به کمیسیون انرژی مجلس رفت و گزارشی درباره عملکرد هفت ماهه و برنامه های آینده این وزارت خانه ارائه داد.

وزیر نفت به مجلس رفت، ماجرای حضور وزیر نفت در مجلس چه بود؟

در این جلسه، وزیر نفت و معاونانش، مدیر شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و بعلاوه شرکت صنایع پتروشیمی حضور داشتند.

وزیر در کمیسیون انرژی چه گفت؟

فریدون عباسی دوانی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس در همین باره به خبرنگاران می گوید وزیر نفت در این جلسه برنامه خود برای فروش نفت را ارائه داد. به طور کلی درباره سیاست های وزارت خانه صحبت شد. بحث گاز و سرمایه گذاری در حوزه گاز را ادامه دادیم و در خاتمه درباره سیاستگذاری در حوزه پتروشیمی ها صحبت کردیم.

او ادامه می دهد: به جز این، بحث های اوپک و اوپک گازی را مطرح کردیم و وزیر نفت ارزیابی هفت ماهه خود را ارائه داد و از برنامه های آینده خود هم صحبت کرد.

مصطفی نخعی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس هم اظهاراتی درباره بحث گاز در این جلسه داشت. او گفت: بر اساس سیاست های اعمال شده در سال گذشته، صرفه جویی روزانه حدود 28 میلیون مترمکعب در روز در حوزه گاز طبیعی داشتیم که عدد قابل توجهی است. بخشی از این به یاری قانون بودجه سال گذشته اجرا شده است. در این قانون، مشترکان کم مصرف تشویق و مشترکان پرمصرف تنبیه می شدند.

یکی از مباحث بحث برانگیز در چند روز اخیر، بحث پتروشیمی میانکاله و بعلاوه نقدها مالی و زیست محیطی وارده به آن بود. این بحث در کمیسیون انرژی هم دنبال شد. رئیس کمیسیون انرژی درباره این پروژه خاطرنشان می نماید: انتخاب مکان مناسب برای چنین پروژه هایی، سخت است . کارشناسان زیادی بر این پروژه کار نموده اند. همه مسائل فعالان محیط زیستی مد نظر بود و بقیه مسائل و مبحث ها هم جنبه کارشناسی دارد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2087

به "وزیر نفت به مجلس رفت، ماجرای حضور وزیر نفت در مجلس چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نفت به مجلس رفت، ماجرای حضور وزیر نفت در مجلس چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید