وام اجاره 70 میلیون تومان شد

به گزارش دکتر برای تو، وزیر راه و شهرسازی از افزایش سقف وام ودیعه مسکن در تهران از 50 به 70 میلیون تومان اطلاع داد؛ در دیگر کلانشهرها و سایر شهرها نیز به ترتیب 40 و 25 میلیون تومان خواهد بود.

وام اجاره 70 میلیون تومان شد

به گزارش خبرنگاران، ستاد ملی کرونا مبلغ وام ودیعه مسکن برای سال 1400 را به تصویب رساند. طبق اعلام محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ تسهیلات یاری ودیعه اجاره در امسال 70 میلیون تومان برای شهر تهران، 40 میلیون تومان برای دیگر کلانشهرها و 25 میلیون تومان برای سایر شهرها در نظر گرفته شده است.

متقاضیان تا خاتمه شهریورماه فرصت دارند برای ثبت نام به سامانه tem.mrud.ir مراجعه نمایند. این وام برای کسانی است که تا کنون پیروز به دریافت آن نشده اند بنابراین آنطور که اسلامی گفته به کسانی که سال گذشته وام را دریافت کردند تعلق نخواهد گرفت.

با اینکه اسلامی درباره نرخ سود تسهیلات برای امسال صحبت نکرد، احتمالا با نرخ سال گذشته یعنی 13 درصد و روش بازپراخت همانند قبل خواهد بود.

بنابراین گزارش، تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام یاری ودیعه اجاره در سال 1399 در تهران، کلانشهرها و سایر شهرها به ترتیب 50، 30 و 15 میلیون تومان بود که از اوایل مردادماه 1399 در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شد و مهلت پرداخت آن تا خاتمه اسفندماه به اتمام رسید.

سود این تسهیلات 13 درصد بود. نحوه بازپرداخت آن بدین صورت بود که در روش اول، گیرندگان وام (مستاجران) می توانند تسهیلات را یک ساله دریافت نمایند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و در خاتمه سال، اصل آن را پرداخت نمایند.

در روش دوم، متقاضیان می توانستند وام را سه ساله دریافت نمایند و در مدت 36 ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند.

مستاجران در تهران ماهانه 540 هزار تومان، کلانشهرها 320 هزار تومان و سایر شهرها 160 هزار تومان پرداخت می کردند.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1692

به "وام اجاره 70 میلیون تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام اجاره 70 میلیون تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید