طراحی سایت: نظرسنجی از داوطلبان آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش فعال شد

به گزارش دکتر برای تو، نظرسنجی از داوطلبان عادی و معلول آزمون مقطع دکتری (Ph.D) سال 1401 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور فعال شد.

طراحی سایت: نظرسنجی از داوطلبان آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش فعال شد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، آزمون ورودی مقطع دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 1401 صبح آدینه 6 اسفند 1400 برگزار گردید. تعداد 186 هزار و 556 نفر در آزمون مقطع دکتری (Ph.D) سال 1401 ثبت نام نموده اند که از این تعداد حدود 81 هزار نفر زن و حدود 105 هزار نفر مرد هستند.

داوطلبان آزمون مقطع دکتری (Ph.D) سال 1401 در گروه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، هنر، دامپزشکی، کشاورزی در 247 رشته امتحانی شرکت نموده اند و بیشترین جمعیت داوطلب با 120 هزار نفر داوطلب در گروه علوم انسانی هستند.

آزمون مقطع دکتری (Ph.D) سال 1401 در 96 شهر کشور برگزار گردیده است که در 96 شهر تعداد 189 حوزه اصلی داریم و 597 حوزه فرعی مشخص شده و 5 هزار و 905 کلاس و سالن مجزا برای حوزه های امتحانی در نظر گرفته شده است.

با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون، احتیاج به نظرات داوطلبان به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد، پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون ورودی مقطع دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 1401 را فعال نموده است.

داوطلبان آزمون ورودی مقطع دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 1401 می توانند تا 13 اسفند 1400 به صورت اینترنتی به وسیله سایت سازمان سنجش این نظرسنجی را تکمیل نمایند.

نظرسنجی از داوطلبان عادی در اینجا و نظرسنجی از داوطلبان معلول شرکت نماینده در آزمون ورودی مقطع دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 1401 اینجا انجام می گردد.

پذیرش دانشجوی مقطع دکتری (Ph.D) سال 1401 بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مصوب 18 اسفندماه 1394 مجلس شورای اسلامی و بعلاوه آئین نامه اجرایی مربوطه و مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی صورت می گیرد.

دکتری آموزشی - پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به مقطع دکتری ناپیوسته آموزشی-پژوهشی بر اساس معیار های زیر انجام می گیرد:

1. آزمون متمرکز (50 درصد)

2. سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

3. مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)

دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای مقطع دکتری ناپیوسته پژوهش - محور بر اساس معیار های زیر صورت می گیرد:

1. آزمون متمرکز (30 درصد)

2. سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

3. مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)

4. تهیه طرح واره (20 درصد)

اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) به وسیله سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و … به وسیله دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D) سال 1401 ضریب آزمون ها به ترتیب آزمون زبان با ضریب (1)، آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (1) و آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (4) است.

سنجش و پذیرش برای تمامی دوره ها شامل روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس های خودگردان، پیغام نور، مؤسسات غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی و. بر اساس قانون فوق و آئین نامه اجرایی آن و مصوبات مرتبط شورا انجام خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2079

به "طراحی سایت: نظرسنجی از داوطلبان آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش فعال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سایت: نظرسنجی از داوطلبان آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش فعال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید