میراسماعیلی: از خانواده تکواندو و کشتی خواهش می کنم به اختلاف ساعی و سوریان دامن نزنند، خیلی ها دوست داشتند کمیسیون را وارد حاشیه نمایند

به گزارش دکتر برای تو، رئیس پیشین کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک گفت: مشکل ساعی و سوریان با یک ملاقات قابل حل است و از خانواده کشتی و تکواندو می خواهم به این اختلاف دامن نزنند.

میراسماعیلی: از خانواده تکواندو و کشتی خواهش می کنم به اختلاف ساعی و سوریان دامن نزنند، خیلی ها دوست داشتند کمیسیون را وارد حاشیه نمایند

آرش میراسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی دکتر برای تو، در مورد حواشی انتخابات کمیسیون ورزشکاران و درگیری های روزگذشته گفت: در هفته های گذشته حساسیت هایی برای انتخابات کمیسیون ورزشکاران پیش آمده بود و خیلی ها دوست داشتند کمیسیون را وارد حاشیه نمایند و شرایط تقریبا بدی را ایجاد نمایند و دوست نداشتند کمیسیون فعال باشد. خدا را شکر با وجود همه تنش ها انتخابات خوبی را برگزار کردیم و تعیین شد که بچه ها اهل رقابت هستند.

وی توضیح داد: این رقابت به حدی حساس شد که بعضی بچه ها علیه یکدیگر مصاحبه هایی را انجام دادند که مناسب شان قهرمانی و اسطوره ای بچه ها نبود. در این بین تنشی بین هادی ساعی و حمید سوریان دو اسطوره ورزش کشور ایجاد شد، که فضای مناسبی نبود. البته از طرفی شاد هستیم که حساسیت روی کمیسیون وجود دارد. کمیسیون ورزشکاران تنها کمیسیون کمیته المپیک است که با IOC ارتباط مستقیم دارد و IOC نیز روی این کمیسیون حساس است.

رئیس پیشین کمیسیون ورزشکاران در مورد حواشی انتخاب بهداد سلیمی و حمیده عباسعلی گفت: ایراد قانونی به آیین نامه داشتیم، چرا که آیین نامه تاکید شده بود که انتخاب اعضا باید به تائید IOC برسد و حرف، حرف منطقی بود. بهداد سلیمی و حمیده عباسعلی از قهرمانان و افتخارآفرینان ورزش کشور هستند و هیچ کسی روی انتخاب این دو عزیز حرفی نداشت و حتی اگر جای این قهرمانان هر عزیز دیگری نیز بود این ایراد قانونی وجود داشت.

میراسماعیلی اظهار داشت: بحث این بود که این دو ورزشکاران با اختیارات رئیس کمیته ملی المپیک به عضویت کمیسیون ورزشکاران درآمدند، اما در آیین نامه اشاره شده بود که باید این انتخاب به تایید IOC می رسید. در نهایت وقتی دیدم تنش ها زیاد و احتمال تعطیلی وجود دارد، ورود کردم و از بچه ها و ساعی خواهش کردم به این موضوع رضایت بدهند و انتخابات را برگزار کنیم.

وی با اشاره به بعضی بی اخلاقی ها گفت: مطرح کردن تبلیغات منفی علیه حمیدرضا قلی پور قهرمان ووشو کشورمان در شب برگزاری انتخابات و مطرح کردن بحث دوپینگ او بی اخلاق بزرگی بود که جای گلایه دارد. این بی اخلاقی ها جایی در ورزش ایران ندارد، اما متاسفانه به این موضوع دامن زده شد. قلی پور افتخارات بزرگی را برای ورزش ایران داشته است و اسم او همواره در ورزش ایران ماندگار است و هر اتفاقی نیز افتاده است مربوط به شب انتخابات نبود.

رئیس فدراسیون جودو در مورد انصراف خود از کاندیداتوری ریاست کمیسیون ورزشکاران مطرح نمود: به خاطر مشغله های کاری در جودو انصراف دادم، اما کماکان کنار بچه ها هستیم و عضو فعالی خواهم بود.هر چند ساعی باتجربه است و سالیان سال است که عضو کمیسیون بوده است، اما قطعا تجربیات 2 سال گذشته خود را در اختیار او قرار خواهم داد.

میراسماعیلی در پاسخ به این سوال که تنش های ایجاد شده در انتخابات و فزونی نزدیک ساعی در انتخابات منجر به تداوم مسائل گذشته کمیسیون ورزشکاران نخواهد شد، گفت: طبیعتاً این هنر همه ما است که بتوانیم کنار هم بودن را تمرین کنیم. همواره در چنین جمع هایی اختلاف سلایق وجود دارد، اما خواهش می کنم همه در جلسات حضور فعالی داشته باشند. البته سال گذشته که جلسات به نوعی برگزار نمی شد به خاطر حضور بعضی بچه ها در دوران آماده سازی و مسابقات بود و ما نیز حق می دادیم. این کمیسیون می تواند از حق ورزشکاران کشورمان دفاع کند و در طول این مدت نیز کارهای خوبی صورت گرفته است و گلایه ما از کسانی است که همه کارهای خوب را زیر سوال می برند. احساس من این است که به خاطر شرایط ورزشکاران و ورزش ایران می توانیم در کنار هم باشیم.

وی در مورد کشیده شدن اختلافات ساعی و سوریان به قهرمانان، پیشکسوتان و ورزشکاران تکواندو و کشتی در فضای مجازی گفت: من با هر دو این عزیزان ارتباط دارم و می دانم هر دو این بزرگواران از بااخلاق ترین قهرمانان و اسطوره های ورزش کشور هستند. ساعی و سوریان بچه محل هستند و ارتباط خوبی نیز با یکدیگر داشتند، اما شرایط، سوتفاهم و جو این چند روز باعث این اختلافات شد. در کوشش هستم در یکی، دو هفته آینده جلسه ای با حضور این دو عزیز داشته باشیم تا اختلاف را تمام کنیم. از خانواده دو رشته تکواندو و کشتی نیز خواهش می کنم به اختلاف ساعی و سوریان دامن نزنند و مانند گذشته در کنار هم باشند تا این اختلاف سنگین نشود. مشکل این قهرمان با یک ملاقات و روبوسی حل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1155

به "میراسماعیلی: از خانواده تکواندو و کشتی خواهش می کنم به اختلاف ساعی و سوریان دامن نزنند، خیلی ها دوست داشتند کمیسیون را وارد حاشیه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میراسماعیلی: از خانواده تکواندو و کشتی خواهش می کنم به اختلاف ساعی و سوریان دامن نزنند، خیلی ها دوست داشتند کمیسیون را وارد حاشیه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید