موضع متفاوت مکرون درباره بایدن:باید مستقل شویم تا امریکا به ما احترام بگذارد

به گزارش دکتر برای تو، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری فرانسه گفت، اروپا همچنان به استراتژی دفاعی مستقل و قدرتمند خود احتیاج دارد، حتی اگر با یک دولت جدید آمریکا تعامل داشته باشد که ممکن است به روابط محبت آمیز تر بینجامد.

موضع متفاوت مکرون درباره بایدن:باید مستقل شویم تا امریکا به ما احترام بگذارد

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در مصاحبه ای صحبت های دوم نوامبر وزیر دفاع آلمان با پایگاه پولیتیکو را که گفته بود اروپا باید در آینده نزدیک همچنان وابسته حفاظت نظامی آمریکا باقی بماند، رد کرد.

مکرون گفت، به اعتقاد او آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هم در این مورد با او هم عقیده است. مکرون اضافه کرد: کاملا با عقاید وزیر دفاع آلمان که در نشریه پولیتیکو منتشر شد، مخالفم. اگر ما در خصوص موضع خودمان جدی باشیم و اگر در بحث دفاعی قدرتمند و مستقل عمل کنیم، آن وقت است که ایالات متحده به ما به عنوان متحد احترام خواهد گذاشت.

رئیس جمهوری فرانسه اضافه کرد: ما باید استقلال داخلی خودمان را به دست آوریم، درست مانند ایالات متحده که چنین رویکردی برای خودش دارد، درست مثل چین که چنین کاری انجام می دهد.

امانوئل مکرون در تاریخ دهم نوامبر تلفنی با جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت وگو نموده و به بایدن گفت که آماده همکاری با او در مسائلی نظیر تغییرات اقلیمی، سلامت و مبارزه با تروریسم است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1332

به "موضع متفاوت مکرون درباره بایدن:باید مستقل شویم تا امریکا به ما احترام بگذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع متفاوت مکرون درباره بایدن:باید مستقل شویم تا امریکا به ما احترام بگذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید