مهلت 20 روزه ثبت احوال به شهروندان برای اعلام آخرین تغییر نشانی

به گزارش دکتر برای تو، سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: تمامی دستگاه ها برای ارائه خدمات به شهروندان موظفند آخرین نشانی افراد را از پایگاه نشانی سازمان ثبت احوال استعلام کنند.

مهلت 20 روزه ثبت احوال به شهروندان برای اعلام آخرین تغییر نشانی

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بسیاری از خدمات دولتی و نهاد ها براساس آدرس ثبت شده در سامانه ثبت احوال ارائه می شود و بنابراین چنانچه شهروندان در آدرس و نشانی محل سکونت شان تغییری حاصل شد بر اساس قانون حتما این مساله را اعلام کنند.

شهروندان برای ثبت آدرس و نشانی تازه محل سکونت شان نیاز نیست که به سازمان ثبت احوال مراجعه کنند، چرا که این کار از طریق مراجعه به درگاه اینترنتی سازمان ثبت احوال و ورود به سامانه اعلام تغییر نشانی ممکن است.

بسیاری از خدمات مانند استعلام بانک های عامل، راه و شهرسازی، پلیس راهنمایی و رانندگی و پست و همچنین خدمات بسیاری از دستگاه ها و ادارات دولتی از طریق نشانی ثبت شده در ثبت احوال به متقاضیان ارائه می شود و وبنابراین آدرس باید به روز و مطابق با محل سکونت فعلی شهروندان باشد.

همچنین ثبت آدرس محل سکونت شهروندان در سامانه ثبت احوال مبنای بسیاری از برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های مسوولان و دستگاه های اجرایی برای آموزش، بهداشت، میزان مهاجرت پذیری و مهاجرت فرستی، اشتغال و بیکاری، آمار مختلف مالی و ابعاد امنیتی است که با تجزیه و تحلیل داده های آن تصمیم گیری را برای مسوولان تسهیل می کند.

دستگاه ها موظفند آخرین استعلام نشانی افراد برای ارائه خدمات را از سازمان ثبت احول استعلام کنند

سازمان ثبت احوال کشور گفت: براساس تصویب پیشنهاد سازمان ثبت احوال کشور در مورد پایگاه نشانی قانونی در قانون بودجه سال 1402، دستگاه ها موظفند آخرین استعلام نشانی افراد برای ارائه خدمات را از سازمان ثبت احول استعلام و دریافت کنند، بنابراین برای جلوگیری از هر گونه اختلال در خدمات شهروندان باید آخرین نشانی خود را ظرف مدت 20 روز به سازمان ثبت احوال کشور اعلام کنند.

تغییر نشانی خود را اعلام کنید

با توجه به قانون الزام تخصیص شماره ملی و کد پستی و آیین نامه مربوط به آن که مصوبه جلسه یازدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات و نیز ماده 63 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است تمامی افرادی که آدرس محل سکونتشان تغییر می کند باید به سایت ثبت احوال به نشانی www.sabteahval.ir یا از طریق سامانه سهیم به نشانی sahim.sabteahval.ir مراجعه و مراحل مربوط به تغییر نشانی خود را از این طریق انجام دهند تا از هرگونه مشکل احتمالی در ارائه خدمات به آن ها جلوگیری شود.

سازمان ثبت احوال کشور متولی مدیریت نشانی اشخاص حقیقی و ارائه آمار و گزارش های جابه جایی و مهاجرت مبتنی بر اطلاعات پایگاه نشانی ایرانیان است و با توجه به آثار مهم ثبت نشانی در سامانه سازمان ثبت احوال کشور تلاش شده شرایط تسریع و تسهیل این امر برای شهروندان فراهم شود.

منبع: فرارو
انتشار: 3 خرداد 1402 بروزرسانی: 3 خرداد 1402 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2263

به "مهلت 20 روزه ثبت احوال به شهروندان برای اعلام آخرین تغییر نشانی" امتیاز دهید

2 کاربر به "مهلت 20 روزه ثبت احوال به شهروندان برای اعلام آخرین تغییر نشانی" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت 20 روزه ثبت احوال به شهروندان برای اعلام آخرین تغییر نشانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید