مرز آمریکا، کانادا یک ماه دیگر بسته می ماند

به گزارش دکتر برای تو، دولت کانادا اعلام نموده است که مرز جنوبی خود را در راستای جلوگیری از نفوذ و توسعه ویروس کرونا حداقل تا 21 اکتوبر 2020 بسته نگه خواهد داشت. وزیر سلامت عمومی آقای Bill Blair در توییتی گفته است که مرز مشترک آمریکا-کانادا همچنان به روی افرادی که به کانادا و آمریکا سفرهای غیرضروری دارند بسته می ماند. این بدین معناست که شهروندان ایالات متحده تنها می توانند به علت ضروری و حیاتی وارد کانادا شوند. سفر ضروری شامل ارسال محموله ها به وسیله راه آهن و کامیون ها و نیز تردد افراد برای انجام کار ضروری می گردد.

مرز آمریکا، کانادا یک ماه دیگر بسته می ماند

علاوه بر این شهفرایندان و دارندگان اقامت دائم کانادا که در استان متحده هستند همراه با بستگان نزدیک و درجه یک خود می توانند از این مرز عبور نمایند. بستگان نزدیک و درجه یک عبارت اند از همسر، فرزند، والدین تنی یا ناتنی. سفر غیرضروری به کانادا به مقاصد توریستی، خرید و سرگرمی همچنان مننوع است. بدین ترتیب این ششمین بار است که مرز مشترک بین آمریکا و کانادا بسته می ماند. لازم به ذکر است تا تاریخ 16 سپتامبر 2020 در ایالات متحده بیش از 6.5 میلیون مورد ابتلا به کرونا گزارش و ثبت شده است که بیش از هر کشور دیگری است. این آمار را مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری (CDC) اعلام نموده اند. این در حالیست که در کانادا تنها 139,747 ثبت و گزارش شده است.

حتی اگر عامل جمعیت را هم در نظر بگیریم تعداد موارد ابتلا به کرونا در آمریکا اندازه قابل توجهی بیشتر از کاناداست. آزمایشگاه های سراسر کانادا تا کنون بیش از 6 میلیون تست انجام داده اند و نرخ تست های مثبت 2.1 درصد بوده است. این را خانم ترسا تام سرپرست وزارت سلامت عمومی می گوید. این بدین معناست که بیش از 15 درصد جمعیت کانادا تست کرونا داده اند. دکتر تام بیانیه ای نیز منتشر کرد و از کانادایی ملتماسه درخواست کرد که از رهنمودهای مقامت مسئول سلامت عمومی کانادامنجمله رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اجتناب از حضور در مکان های شلوع تبعیت نمایند.

علاوه بر این در سراسر کانادا تعداد ابتلا به کرونا رو به افزایش بوده است و به روزی 900 نفر هم رسیده است و همین نگرانی هایی را در خصوص موج دوم کرونا در کانادا و احتمال قرنطینه مجدد را ایجاد نموده است. ایالات متحده نیز به خاطر کرونا در حال اتخاذ سیاست های مهاجرتی ویژه ای است. پرزیدنت ترامپ با امضای فرمان اجرایی ورود دارندگان گرین کارت نو و نیز کارگران موقت خارجی منجمله دارندگان ویزای H1-B به ایالات متحده را ممنوع اعلام نموده است. آقای ترامپ گفته است که این اقدام در راستای حفاظت از کارگران آمریکایی که شغل خود را در کرونا از دست داده اند و نیز یاری به شهفرایندان آمریکاست.

از سوی دیگر کانادا همچنان از مهاجران استقبال می نماید و خود را به استقبال از مهاجران و کارگران موقت خارجی متعهد نموده است. به همین علت بسیاری از افراد که قبلا مایل به مهاجرت به ایالات متحده بودند چشم امید خود را به کانادا دوخته اند. علاوه بر این بسیاری از کارگران خارجی موقت ساکن ایالات متحده به خاطر عدم قطعیتی و بلاتکلیفی شرایط مهاجرتی شان قصد مهاجرت به کانادا دارند. مهاجرت به کانادا از ایالات متحده فرایند تصاعدی به خود گرفته است.

کانادا پذیرش های اکسپرس انتری خود را همچنان برگزار می نماید. مثلا در روز چهارشنبه ای که پشت سر گذاشتیم طی بزرگترین پذیرش بزرگ تاریخ اکسپرس انتری 4200 دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری صادر کرد. بسیاری از استان های کانادا نیز پذیرش برگزار می نمایند. هفته ای که گذشت بریتیش کلمبیا، منیتوبا و ساسکاچوان از متقاضیان دعوت کردند تا تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه نمایند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1924

به "مرز آمریکا، کانادا یک ماه دیگر بسته می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرز آمریکا، کانادا یک ماه دیگر بسته می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید