قیمت مصوب جوجه یکروزه 6000 تومانی که رعایت نمی شود

به گزارش دکتر برای تو، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به افزایش هزینه های تولید گفت: قیمت مصوب غیر رسمی جوجه یکروزه 6000 تومان شده است، ولی همین قیمت هم در بازار رعایت نمی شود و مرغداران مجبورند جوجه یکروزه مورد نیازشان را با قیمت حدود 12 هزارتومان خریداری می کنند و به تبع قیمت تمام شده تولید هم بالا می رود.

قیمت مصوب جوجه یکروزه 6000 تومانی که رعایت نمی شود

حبیب اسدالله نژاد در مصاحبه با ایسنا با بیان اینکه در راستای امنیت غذایی قیمت مصوب هرکیلو مرغ گرم برای عرضه به واحد های صنفی 29 هزار تومان و برای مصرف کنندگان 31 هزار تومان تعیین شده است، گفت: قیمت مرغ زنده نیز به صورت غیر رسمی 19هزار و700 تومان شده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ زنده افزایش یافته، ولی این افزایش، هزینه های تولید را تحت پوشش قرار نمی دهد، گفت: بر اساس بررسی های اجرا شده بایستی قیمت مرغ زنده حدود 21 هزارتومان باشد و این قیمت 19هزار و 700 تومان مورد انتقاد تولیدکنندگان است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور در ادامه گفت: قیمت مصوب غیر رسمی جوجه یکروزه 6000 تومان شده است، ولی همین قیمت هم در بازار رعایت نمی شود و مرغداران مجبورند جوجه یکروزه مورد نیازشان را با قیمت حدود 12 هزار تومان خریداری می کنند و به تبع قیمت تمام شده تولید هم بالا می رود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مرغداران نهاده های مورد نیازشان را به مقدار کافی و به موقع دریافت می کنند یا خیر؟ گفت: در تامین ذرت و سویا همچنان مانند سابق با مسائلی روبرو هستیم، ولی انتظار داریم با توجه به تغییر و تحولاتی که در وزارت جهاد کشاورزی رخ داده است و رویکرد مدیران فعلی از اواسط ماه بعد این مسائل به حداقل برسد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1931

به "قیمت مصوب جوجه یکروزه 6000 تومانی که رعایت نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مصوب جوجه یکروزه 6000 تومانی که رعایت نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید