فاکتوری که استقلال نباید فراموش کند، تساوی عامل قهرمانی شد!

به گزارش دکتر برای تو، یدالله اکبری در گفتگو با خبرنگاران و ضمن تبریک سال تازه گفت: امیدوارم سال 1401 سال خوبی برای مردم ایران باشد و شرایطی به وجود بیاید که مردم از لحاظ مسائل اقتصادی شرایط بهتری پیدا کنند.

فاکتوری که استقلال نباید فراموش کند، تساوی عامل قهرمانی شد!

هافبک پیشین استقلال گفت: دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس که آخرین بازی دو تیم در سال 1400 بود با تساوی به انتها رسید و دو تیم نتوانستند برنده این بازی حساس شوند.

وی اضافه کرد: استقلال بیشتر از پرسپولیس صاحب توپ و میدان بود و موقعیت های زیادی را هم به وجود آورد. اما متأسفانه با بدشانسی و اشتباه داور به گل دست پیدا نکرد. یک خطای محرز از طریق گوهری بر روی یامگا می توانست پنالتی باشد که داور آن را نادیده گرفت. استقلال در دقایق ابتدایی می توانست به گل دست یابد اما بدشانس بود که ضربه مطهری وارد دروازه نشد.

اکبری شرح داد: استقلال در شرایطی به این بازی آمده بود که فاصله شش امتیازی با پرسپولیس داشت و اگر برنده این دیدار می شد می توانست امید بیشتری به قهرمانی داشته باشد. اما با این تساوی هم شرایط استقلال بهتر از پرسپولیس است و آبی ها امیدواری بیشتری به قهرمانی در انتها لیگ دارند. البته هفت بازی تا انتها لیگ به جای مانده و نمی توان از الان هیچ تیمی را قهرمان دانست اما به طور حتم با شرایطی که استقلال دارد بهتر می تواند نتیجه گرفته و با آرامش بیشتری حرکت کند.

وی در مورد گل زنی ژستد و نقدهای که قبل از این دیدار از او گرفته می شد، گفت: اگر انتقادی صورت می گیرد به این علت است که هواداران و پیشکسوتان نگران استقلال هستند. ژستد در بازی هایی که به طور کامل به میدان آمده بود تنها یک بار توانسته بود گل زنی کند و این نقدها بر او وارد بود اما او تعویض طلایی استقلال شد و توانست در دقایق انتهای دربی گل زیبایی را به ثمر نشانده تا باعث شود امیدهای پرسپولیس کمرنگ تر شود.

اکبری در ادامه گفت: یکی از نقاط تاریک این دیدار رفتارهای غیرحرفه ای یحیی گل محمدی بود. با شناختی که از او داشتیم انتظار می رفت آرامش بیشتری داشته باشد و این آرامش را در دقایق انتهای به بازیکنانش تزریق کند اما او آنقدر عصبی شد که کنترل خود را از دست داد و این مسئله باعث شد تا تیم پرسپولیس بعد از این اتفاق نتواند تمرکز داشته و حملات بیشتری را بر روی دروازه استقلال ایجاد کند تا بتواند با پیروزی در این دیدار فاصله خود را با استقلال کم و به قهرمانی امیدوار شود.

وی ادامه داد: دو تیم نمایش خوبی از خود به جای گذاشتند و بازی خوبی انجام دادند و لحظات حساسی در این دیدار وجود داشت که اعتقاد دارم نسبت به دربی های گذشته جذابیت بیشتری داشت. اگر چه استقلال برای برد به بازی آمده بود اما این تساوی هم برای او مفید واقع شد و همچنان فاصله امتیازی خود را با پرسپولیس حفظ کرد تا بتواند همچنان اولین تیمی باشد که به قهرمانی امیدوار است.

اکبری در انتها گفت: امیدوارم استقلال بتواند در بازی های آینده که بیشتر آنها هم داخل خانه است، برنده باشد. با شرایطی که آبی پوشان دارند می توانند به قهرمانی هم در لیگ و هم در جام حذفی دست پیدا کنند به شرط آنکه دچار غرور نشده و تمرکز خود را برای قهرمانی از دست ندهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 تیر 1401 بروزرسانی: 5 تیر 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2091

به "فاکتوری که استقلال نباید فراموش کند، تساوی عامل قهرمانی شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاکتوری که استقلال نباید فراموش کند، تساوی عامل قهرمانی شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید