زرینچه: ممکن بود استقلال به دسته دو برود، استراماچونی 250 هزار یورو می خواهد

به گزارش دکتر برای تو، سال گذشته استقلال 40 میلیارد تومان بابت غرامت به خارجی هایش داده است که پول کمی نیست. اگر مربی خارجی می آورند باید قرارداد حرفه ای ببندند و تعهداتشان را انجام بدهند نه اینکه مربی شکایت کند و 6 سال دیگر به پولش برسند. برانکو، شفر، ویلموتس همگی طلب دارند. این پول را باید چه کسی بدهد؟ طرفدار.

زرینچه: ممکن بود استقلال به دسته دو برود، استراماچونی 250 هزار یورو می خواهد

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

سرپرست مستعفی تیم فوتبال استقلال گفت:امیدوارم قول آقایان برای بازگشت استراماچونی مثل حرفهای گذشته آقایان دروغ نباشد و واقعا او را برگردانند.

به گزارش فارس، جواد زرینچه که امروز میهمان برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم بود در مورد مسائل مختلف صحبت هایی را انجام داد.

یکی از اسطوره های استقلال هستم بدون اینکه حق کسی را خورده باشم

وی در ابتدای صحبت های خود گفت: در سالهای گذشته زمان آقای حجازی اتفاقاتی افتاد که باعث برکناری او شد. مدیریت وقت ایشان را کنار گذاشتند و آمدند بازی سایپا را بزرگ کردند و گفتند بازیکنان باعث شدند آقای حجازی اخراج شود اما اینگونه نبود و خودشان آقای حجازی را اخراج کردند. چرا نباید ناراحت شوم؟ من یکی از اسطوره های این باشگاه هستم. 13 سال خالصانه، صادقانه بدون اینکه از کسی ریالی گرفته باشم و حق کسی را خورده باشم برای این تیم زحمت کشیدم. من برای تیم ملی این مملکت زحمت کشیدم. برای استقلال از جیب خودم خرج نموده ام چون من عاشق تیم استقلال هستم. مثلا به هتل می رویم تا پول باشگاه بیاید دو روز طول می کشد و ما باید خودمان کارت بکشیم، بچه ها را به اردو ببریم و...

از این بابت ناراحت شدم که این حق من نبود به من بگویند زرینچه حیا کن استقلال را رها کن. آنهایی که با این شعار می آیند، آنها باید استقلال را نبینند. استقلال مال من و امثال من است، زمانی که این باشگاه پول نداشت، ما پای این تیم ایستادیم و آن را نگه داشتیم. امثال مرحوم پورحیدری، آقای حجازی، آقای جباری، آقای روشن و خیلی از بچه ها با من همبازی بودند اما این راهش نبود. این برخوردها خطی بود.

واکنش سرپرست مستعفی استقلال درباره خطی بودن برخی طرفداران معترض

من آدم این آقایان را می شناسم که جلوی باشگاه آمدند و شعار دادند. کسی که استقلالی باشد نمی رود لوگوی باشگاه استقلال را بردارد و مشکی کند. باشگاه را به هم بزند، جایگاه ها را بریزد و کامپیوتر را بشکند. اینها استقلالی نیستند. همین آدمها را من قبل از اینکه داخل زمین بروم دیدم و به آنها گفتم به رفیقتان بگویید بالاخره کار خودش را کرد و آرامش استقلال را گرفت. آمدند در گوش بازیکنان ما گفتند فلانی دارد می آید. این آقایان تا این حد وقیح هستند و آرامش تیم ما را گرفتند و نگذاشتند از بازی پیکان به سلامت عبور کنیم.

اشکهایم برای سختی هایی بود که کشیدم

زرینچه توضیح داد: اشکهای من برای سالهای سختی که با استقلال بودم و برای طرفدار این تیم خالصانه زحمت کشیدم. اشکهای من برای توهین نبود و هیچوقت از حیا کن رها کن ناراحت نشدم. ناراحتی ام از این بود که کسی که سالهای سال صادقانه و خالصانه برای این تیم کار نموده به او حمله شده، آن هم به خاطر کسانی که ول کن استقلال نیستند.این افراد نیستند اما حاشیه هایشان هست. از پیشکوستان سوءاستفاده می نمایند و آز آنها می خواهم آلت دست این آقایان قرار نگیرند.

در سالهای گذشته املاک استقلال به نام چه کسانی خورده است؟

وی در مورد اینکه آیا برخی معترضان پول گرفته بودندگفت: شما شک نکنید اگر منافعی برای من نداشته باشد دست به این کارها نمی زنم. در سالهای گذشته املاک و مستغلات استقلال به نام چه کسانی خورد؟ غیر از کمپ حجازی جاهای دیگری هست که به اسامی دیگری ثبت شده است. سمت دماوند قرار بود زمینی را به شکل تعاونی در اختیار پیشکسوتان قرار بدهند، زمان ما و قبل از ما هم بود. متراژ آن زیاد بود، نمی خواهم به کسی تهمت بزنم و کسی را زیر سوال ببرم ولی یک نمونه را می گویم، بازیکنانی که قرارداد یک ساله داشتند کنار می آمدند و 400 میلیون بابت رضایتنامه می دادند! می گفتند چون شما قرارداد ندارید، باید بابت رضایتنامه پول بدهید و از قرارداد 500 میلیون 250 میلیون را بازیکن برمی داشتند.از قوه قضائیه می خواهم به این مسائل ورود کند. امثال ما را باید می بردند تا به آنها می گفتیم مستنداتی هم هست. واقعیت این است که کسی اگر می تواند به این مسئله یاری کند خود بازیکنان هستند که می توانند بدون اینکه شناسایی شوند در این باره صحبت نمایند.

ماجرای سرمربیگری قلعه نویی در استقلال

چرا زرینچه زمانی که در هیات مدیره بود، سکوت کرد، وی رد پاسخ به این سوال گفت:دوره من زیاد طول نکشید و من هم تازه فهمیدم. ما برای انتخاب سرمربی از 4 نفر رزومه گرفته بودیم و شب که جلسه را ترک کردیم 12 شب فهمیدم حکم آقای قلعه نویی صادر شده است. ما جلسه را ترک کردیم تا ببینیم فردا چه اتفاقی می افتد که این اتفاق صورت گرفت. مسائل زیاد است و از زمانی که ما بازی می کردیم این تیم مسائل و گرفتاری هایی دارد.

امیدوارم قول منزوی مثل وعده های قبلی دروغ نباشد!

وی در مورد اینکه منزوی مدعی شده استراماچونی امروز بر می شود گفت: امیدوارم این قول عین حرفهای گذشته آقایان دروغ نباشد و واقعا او را برگردانند و این اتفاق خوب برای استقلال بیفتد. بچه های باغیرت تیم با آمدن استراماچونی قدرت گرفته اند و امیدوارم همین رویه را در این راستا سخت داشت باشیم و ما بازی های پلی آف آسیایی و جام حذفی را داریم که مهم ترین فاکتور برای پیروزیت در نها بازگشت استرا است و اگر برنشود تیم به بحران می خورد.امیدوارم با استراماچونی به توافق برسند، طبق شنیده من 150 هزار دلار یا یورو از حقوق او عقب افتاده است و او 100 هزار دلار هم پیش می خواهد و در مجموع باشگاه باید 250 هزار یورو در حال حاضر بدهد و اینکه قرارداد دو ساله او یک ساله شود. این اتفاقات را باشگاه قبول نموده تا ما استراماچونی را داشته باشیم و بدون او نمی توانیم پیروز شویم. طرفداران خوبی داریم و با همین روال امیدواری زیادی به این تیم داریم.

ماجرای ناراحتی استراماچونی و ماجرای سرکار گذاشتن او توسط باشگاه

سرپرست مستعفی استقلال در مورد مسائل استراماچونی با این باشگاه گفت: این مسائل از زمان ورود او بوده است به خاطر شرایطی که ما داریم. استراماچونی نمی داند ما تحریم هستیم و مسائل اقتصادی داریم، اما خودمان که می دانیم. مسئولان می توانستند جلوتر از مربی حرکت نمایند تا به این مسائل نخوریم و با احساسات طرفداران بازی نکنیم. جابجایی پول خیلی سخت است و باشگاه های دیگر هم درباره مربیان و بازیکنان خارجی این مشکل را دارند اما مسئولان که آگاهی دارند، باید جلوتر حرکت می کردند.

از رقم درخواستی استراماچونی اطلاعی ندارم

استراماچونی برای یکسال بالای یک میلیون یورو می خواهد، وی در مورد این شایعه گفت: من اطلاعات ندارم و امیدوارم به هر شکل این موضوع حل شود. استراماچونی قرارداد دارد و مبلغ آن هم معلوم است. توافق جدیدی که خلیل زاده دیشب برای آن رفته است امیدوارم پیروزیت آمیز باشد و به خواسته های استراماچونی در شرایطی که تیم ما دارد و طرفداران درخواست دارد عمل شود.

سال گذشته استقلال 40 میلیارد بابات خارجی ها خرج کرد

زرینچه در مورد نحوه بستن قرارداد با استراماچونی مطرح نمود:این موضوع ناشی از عدم آگاهی به قوانین و عدم حرفه ای بودن است. انگار که فکر نموده اند با یک مربی ایرانی نشستند و قرارداد می بندند. سال گذشته استقلال 40 میلیارد تومان بابت غرامت به خارجی هایش داده است که پول کمی نیست. اگر مربی خارجی می آورند باید قرارداد حرفه ای ببندند و تعهداتشان را انجام بدهند نه اینکه مربی شکایت کند و 6 سال دیگر به پولش برسند. برانکو، شفر، ویلموتس همگی طلب دارند. این پول را باید چه کسی بدهد؟ طرفدار. گرفتاری هایش برای کیست.در این سالها چه استقلال چه تیم های دیگر به اینکه طرفدار را چه در سطح ملی چه باشگاهی راضی نگه دارند توجه ننموده اند. اما باید به خواسته های مردم گوش داده شود و به آنها احترام بگذارد. حال و روز ما خوب نیست نه در ورزش و نه مسائل اجتماعی. به مردممان فکر کنیم که خوب و زحمتکش هستند. ان شاءالله راستای برویم که آنها دغدغه ای نداشته باشند و این دلخوشی را از طرفداران نگیریم.

کار پرسپولیسی ها در وزارتخانه راحت تر انجام می شود

وی در پاسخ به این سوال که چرا پیشکسوتان وضع موجود استقلال را تقصیر پرسپولیسی ها می دانند گفت: خود آنها هم مسائل دارند و نزدیک 16، 17 میلیارد به برانکو بدهکارند اما یک موقع هایی آوانس هایی به آن طرفی ها می دهند که طرفدار ناراحت می شود. مثلا کارهای پرسپولیسی ها خیلی راحت تر انجام می شود، آنها قوی تر هستند و در وزارتخانه کارشان راحت تر انجام می شود. استقلال و پرسپولیس بدون یکدیگر معنایی ندارد و گرمی فوتبال با این دو تیم و طرفداران آن است دغدغه های طرفداران را درک کنید چیز زیادی نیست. این همه فساد می شود آن وقت سالی 100 میلیارد برای باشگاه استقلال با این همه طرفدار چیزی است؟شک نکنید سلطانی فر و مجموعه اش به این دو تیم علاقمندند و آدمهای خوبی هستند و دوست دارند ورزش کشور پیشرفت کند اما متاسفانه حمایت آنها خیلی کمرنگ است و قوی نیست. استقلال و پرسپولیس قوی تر از این باید حمایت شوند. در زمانی که ما بازی می کردیم هر موقع حال وهوای استقلال و پرسپولیس خوب بود حال و هوای تیم ملی هم خوب بود شادی این 8 هفته با استراماچونی با پول خریدنی نیست چرا وقتی می توانیم کاری کنیم که مردم را شاد داشته باشیم انجام نمی دهیم؟ این خدمت کردن جای دوری نمی رود و همواره مردم قدردان وزارت ورزش و مسئولان خواهند بود.

ماجرای حذف عجیب از آسیا و سقوط استقلال به لیگ دو

وی در ادامه توضیح داد: اگر طلب پروپیچ پرداخت نمی شد استقلال به لیگ دو سقوط می کرد! خدا پدر و مادر خطیر را بیامرزد که با کارهایی که کرد بدهی های فیفا برای بازی در جام جهانی پرداخت شد و از این خطر رها شدیم.

غفوری 10 درصد از طلبش را گرفته، خیلی ها هم نگرفته اند

زرینچه در مورد مسائل اقتصادی بازیکنان گفت: مهم ترین مشکل ما اقتصادی است، از کاپیتانمان وریا غفوری که 10 درصد پولش را گرفته تا بچه های دیگر که پولی نگرفته اند و آبروداری نموده اند، گلایه های آنها هم در جلسه گذشته هم مدیریتی و هم اقتصادی بود. به آقای فتحی خسته نباشید می گویم، تا جایی که توانستند زحمت کشیدند و معتقدم این موضوع دیر یا زود شدن باید مدیریت می شد.

ماجرای عدم تقسیم مساوی پول بین بازیکنان

آیا در استقلال به بازیکنان به یک اندازه پول ندادند، وی در این باره گفت:بازیکن جدیدی آمده که قراردادش 300 میلیون بوده و از آن 30 درصد گرفته، بازیکنی که از قدیم داشتیم مثل وریا و روزبه و فرشید و سیدحسین، پارسال باید تسویه می کردند اما سال جاری 10 درصد 12 درصد گرفته اند. دغدغه همه ما مسائل اقتصادی است و همواره گرفتار آن هستیم. باید یک جا یک تصمیم قوی گرفته شود آیا ما استقلال و پرسپولیس و فوتبال را می خواهیم؟ روزانه نمی شود مدیریت کرد.

اتهام پولشویی به استراماچونی در ایتالیا درست است

وی در مورد شایعه اتهام پولشویی به استراماچونی گفت: صد در صد این حرف را تایید می کنم، دلیلی ندارد او دروغ بگوید. شما می بینید در شرایطی که کشور ما دارد این اتفاقات می افتد رصد می شود پولهایی که از ایران خارج می شود بلوکه می شود تا تایید شود از کجا آمده پولشویی است یا تمیز است.

درخواست یک استقلالی از رئیس جمهور

وی در سرانجام گفت: من نه در فضای مجازی هستم نه می خواهم طرفدار جمع کنم. از آقای رییس جمهور یک خواهشی دارم. مردم ما خیلی خوب هستند و لیاقتشان خیلی از بالاتر چیزی است که در آن زندگی می کنیم. امیدوارم به خواسته های مردم توجه شود، همینطور به خواسته های طرفداران باشگاه ها و امیدوار روزی برسد که ما دغدغه نداشته باشیم و کنار هم با دل خوش زندگی کنیم و به جای بداخلاقی به هم عشق بورزیم. نخواستم کسی را متهم کنم و تهمت بزنم و امیدوارم استقلال به جایی که می خواهد با این طرفداران و استراماچونی و بازیکنان برسد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 602

به "زرینچه: ممکن بود استقلال به دسته دو برود، استراماچونی 250 هزار یورو می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زرینچه: ممکن بود استقلال به دسته دو برود، استراماچونی 250 هزار یورو می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید