عکس ، معاون سابق دفتر روحانی اینگونه کار خود در کرواسی آغاز کرد

به گزارش دکتر برای تو، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کرواسی، رونوشت استوارنامه خود را به مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه و اروپایی این کشور تقدیم کرد.

عکس ، معاون سابق دفتر روحانی اینگونه کار خود در کرواسی آغاز کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، پرویز اسماعیلی سفیر فوق العاده و تام الاختیار کشورمان در کرواسی در زاگرب با امیلیا ووچینیچ مارگتا مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه و اروپایی این کشور دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تقدیم وی کرد.

در این دیدار، دو طرف ضمن مرور همکاری ها و دیدگاه های تهران و زاگرب در حوزه های مختلف دوجانبه، منطقه ای و بین المللی؛ زمینه های متنوع همکاری بین دو کشور را مورد گفت وگو و بررسی قرار دادند.

اسماعیلی از همکاری های وزارت امور خارجه کرواسی با سفارت کشورمان در جهت تقویت و گسترش روابط دوجانبه قدردانی کرد.

سفیر کشورمان در زاگرب همچنین با تبریک برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری در کرواسی و همچنین ریاست دوره ای این کشور بر اتحادیه اروپا؛ این مساله را نشانه اهمیت و جایگاه کرواسی دانست و گفت: انتظار داریم با توجه به پیشینه و اراده جمهوری اسلامی ایران برای حفظ و ارتقای مناسبات سازنده و مبتنی بر احترام متقابل و تامین منافع مشترک با اتحادیه اروپا؛ روابط تهران - زاگرب نیز در چارچوب توافقات خوب روسای دو کشور در آوریل سال 2016 میلادی (اردیبهشت 1395) در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و فناوری گسترش یابد.

اسماعیلی ابراز امیدواری کرد که دوره ریاست کرواسی بر اتحادیه اروپا موجب انسجام و استقلال بیشتر اتحادیه اروپا، ترویج چندجانبه گرایی و تعهد عملی به قوانین و معاهده های بین المللی باشد.

در این دیدار مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه و اروپایی کرواسی نیز ضمن تاکید بر علاقمندی به تقویت و تعمیق روابط محبت آمیز فیمابین، برای اسماعیلی به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کرواسی آرزوی موفقیت کرد.

ووچینیچ مارگتا با یادآوری روابط محبت آمیز و دیرینه دو ملت دوست ایران و کرواسی، ضمن اشاره به رئوس سیاست خارجی کرواسی در دوره کنونی، بر اهمیت جایگاه ایران به عنوان کشوری بسیار مهم و تاثیرگذار در منطقه، و برخوردار از ظرفیتهای بزرگ سیاسی و اقتصادی، هم برای اتحادیه اروپایی و هم کرواسی تاکید کرد.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور کرواسی به تهران در سال 2016، اجرای توافقات مهم روسای دو کشور را مهمترین دستور کار روابط فیمابین بر شمرد.

مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه و اروپایی کرواسی تاکید کرد که کشورش علاقمند به حفظ و ارتقای روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

پرویز اسماعیلی پیش از این مسوولیت هایی چون مشاور وزیر امور خارجه، مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور، حضور در هیاتهای دیپلماتیک و مذاکرات دوجانبه و بین المللی، عضویت کمیته اجرایی سازمان خبرگزاری های قاره آسیا و اقیانوسیه (OANA) و همچنین مدیریت رسانه های مختلفی در کشور را برعهده داشته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 758

به "عکس ، معاون سابق دفتر روحانی اینگونه کار خود در کرواسی آغاز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، معاون سابق دفتر روحانی اینگونه کار خود در کرواسی آغاز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید