ضربات کاری چین بر پیکر فلز سرخ

به گزارش دکتر برای تو، خبرنگاران: فایننشال تایمز در گزارشی بیان کرد قیمت مس دیروز(آدینه) در بورس فلزات لندن در حالی با قیمت 5591 دلار در تن معامله شد که در مجموع طی هفته گذشته به پایین ترین میزان از ماه مارس رسید.

ضربات کاری چین بر پیکر فلز سرخ

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، آمارهای منتشر شده نشان می دهد که ساخت خانه های جدید در چین طی ماه مه 16 درصد افت داشته و در عین حال سرمایه گذاری روی دارایی های ثابت کند شده است. این به معنای آن است که چین در سه ماهه دوم سال جاری دستیابی به هدف رشد 7 درصدی را از دست داده است.

در حالی که انتظار می رود سیاست های محرک مالی و سرمایه گذاری در زیرساخت های چین طی نیمه دوم سال افزایش پیدا کند، اما تحلیلگران معتقدند این کار بیشتر به نفع بخش های سیمان و فولاد است تا مس.

ویوین لوید تحلیلگر بانک مک کواری معتقد است، کاهش قیمت ها می تواند شروع گر فشار بر معادن دارای هزینه فراوری بالا باشد. از طرفی ژانگ یو تحلیلگر در Yongan Futures Co به بلومبرگ گفت: داده های مالی اخیر نشان دهد که سیاست های محرک چین نتوانسته تقاضای فیزیکی فلز را افزایش بدهد.

وی اضافه کرد: بعضی سرمایه گذاران چینی حالا از پیش بینی های قبلی کوتاه آمده اند.

اوایل وقت آدینه مس تحویل سه ماهه در بورس فلزات لندن با 0.3 درصد کاهش به 5865 دلار رسید که طی چهار هفته اخیر 8.5 درصد افت داشت.در بازار کامکس نیویورک نیز مس برای تحویل جولای 0.3 درصد کاهش یافت و به 2.66 دلار در هر پوند رسید.

افت مس به دلیل افزایش ذخایر و حدس ها درباره اینکه اقتصاد چین به محرک های بیشتری احتیاج دارد، رقم خورد.گلدمن ساکس معتقد است، به دلیل تقویت دلار و کاهش تقاضای صنعتی چین، مس نزولی ترین بازار را بین مواد خام خواهد داشت.

تقاضای چین محقق نمی گردد

تحلیلگران پیش بینی نموده اند تقاضای مس چین سال جاری 4درصد رشد داشته باشد. به گزارش فایننشال تایمز بخش قابل توجهی از مس این کشور در شبکه برق و طرح های دولتی مصرف می گردد.سرمایه گذاری در شبکه برق در ماه آوریل سال جاری 8.65 درصد افت کرد و در چهار ماهه ابتدایی سال جاری چین 86 میلیارد و 600 میلیون یوان سرمایه گذاری در این بخش را تکمیل کرد که فقط 20 درصد از میزان برنامه ریزی شده برای سال 2015 است، بنابراین هیچ تضمینی برای تحقق پیش بینی رشد تقاضا وجود ندارد.

پارسال 88.7 درصد از سرمایه گذاری در شبکه برق این کشور تکمیل شد.علاوه بر این موارد، مصرف برق در این کشور به دلیل افت فعالیت های صنعتی کاهش داشته است.

گلدمن ساکس پیشنهاد می نماید، پیش بینی سرمایه گذاری در شبکه برق نمی تواند امیدواری زیادی ایجاد کند، چون چین قادر است از آلومینیوم به جای مس در شبکه انتقال برق استفاده کند.

قیمت مس سه برابر آلومینیوم بوده و چین هم اکنون با مازاد آلومینیوم روبرو شده است، در حالی که 75 درصد مس مورد احتیاج این کشور وارد می گردد.گلدمن ساکس پیش بینی نموده تقاضای مس چین سال جاری محقق نخواهد شد و قیمت تا سال 2016 به 5200 دلار در تن سقوط خواهد نمود.

گزارش های اخیر CNBC از ضعف ناشی از پریمیوم های ضعیف، تخفیف بالای قراضه و دست نیافتن به فصل قوی رشد در چین حکایت دارد و به نظر می رسد کارخانه های این کشور در حال نزدیک شدن به تابستان راکد همراه با کاهش مصرف فلز سرخ هستند.

البته اصول بنیادی مس ثابت می نماید که شرایط مس بهتر از سنگ آهن است، چراکه عرضه فلز سرخ تا سال 2017 به اوج می رسد و پس از آن افت می نماید.در این مدت مصرف کنندگان باید از ضعف قیمت ها طی سال جاری و سال آینده سود ببرند.

فرایند یک ماهه قیمت مس در بورس فلزات لندن

منبع: هلدینگ آتیه اندیشان مس

منبع: تسنیم
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 567

به "ضربات کاری چین بر پیکر فلز سرخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضربات کاری چین بر پیکر فلز سرخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید