شاگردان نکونام در تقابل با تیم طوفانی قلعه نویی

به گزارش دکتر برای تو، ملاقات های هفته سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران روز های چهارشنبه و پنجشنبه برگزار خواهد شد.

شاگردان نکونام در تقابل با تیم طوفانی قلعه نویی

به گزارش گروه ورزشی خبرگزای دانشجو، پس از فراز و نشیب های زیاد هفته دوم لیگ برتر فوتبال هم به انتها رسید و بر خلاف پیش بینی ها، تیم فوتبال گل گهر سیرجان با 2 پیروزی و کسب 6 امتیاز در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفته است. نساجی هم که تغییرات زیادی در فصل جابجایی داشت با 4 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به فولاد خوزستان در مکان دوم قرار گرفته است. پرسپولیس قهرمان 4 دوره اخیر لیگ برتر هم در رتبه چهارم قرار گرفته است.

شایعات زیادی مبنی بر تعویق مسابقات هفته سوم لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا وجود داشت که در نهایت این نتیجه گیری حاصل شد که رقابت ها در زمان مقرر و بدون وقفه برگزار گردد. هفته سوم لیگ برتر روز های چهارشنبه و پنجشنبه برگزار خواهد شد.

گل گهر سیرجان - فولاد خوزستان (چهارشنبه ساعت 16:10)

بدون شک حساس ترین بازی هفته سوم لیگ برتر در کرمان برگزار می گردد. جایی که گل گهر سیرجان تیم صدرنشین لیگ برتر به مصاف فولاد خوزستان رده سومی خواهد رفت. گل گهر با 6 امتیاز در صدر جدول قرار گرفته است. در طرف مقابل فولاد خوزستان با یک برد و یک مساوی در مکان سوم قرار گرفته است.

فولاد هفته گذشته در یک بازی پر حاشیه مقابل استقلال به پیروزی رسید. شاگردان جواد نکونام که تا دقیقه 73 با یک گل از حریف عقب بودند، اما در نهایت یک کامبک شیرین زدند تا با نتیجه 2 بر یک حریف را شکست دهند. جواد نکونام، فصل گذشته پیروز شد فولاد را به لیگ قهرمانان آسیا برساند و این فصل میخواهد به رویا پردازی های خود ادامه دهد.

حریف فولاد در این ملاقات گل گهری است که در این فصل، حرف های زیادی برای گفتن دارد. امیر قلعه نویی پس از اینکه از سپاهان جدا شد، تصمیم گرفت راهنمایی گل گهر را قبول کند. گل گهر با جذب چند بازیکن با کیفیت، نقاط ضعف خود را پوشش داده است. گادوین منشا، مهاجم گل گهر در دوران اوج خود قرار گرفته است.

علی صفایی قضاوت بازی گل گهر سیرجان و فولاد خوزستان را برعهده دارد. حسن انتظاری، محمد عطایی و جواد رحیم زاده در امر قضاوت به صفایی یاری خواهند کرد.

فصل گذشته فولاد در بازی رفت با 2 گل مقابل گل گهر به پیروزی رسید، اما جدال برگشت 2 تیم با تساوی بدون گل به انتها رسید. با این وجود در تقابل فصل گذشته قلعه نویی و نکونام، این قلعه نویی بود که با سپاهان رقیب خود را شکست داد.

استقلال تهران - ماشین سازی تبریز (چهارشنبه ساعت 16:15)

در دیگر بازی این هفته، استقلال در استادیوم آزادی میزبان ماشین سازی خواهد بود. استقلال با 3 امتیاز در رده ششم جدول قرار گرفته است و ماشین سازی با یک امتیاز، چهاردهم است.

قضاوت این بازی برعهده علی بای است. حسن ظهیری، حمید نادری و پیمان فرخی مهر به بای در قضاوت این ملاقات یاری خواهند کرد.

استقلال لیگ برتر را با پیروزی 2 بر صفر مقابل مس رفسنجان آغاز کرد و تمام رکورد های منفی ادوار گذشته را پشت سر گذاشت. البته استقلال در بازی مقابل فولاد، ناکام بود و نتوانست نتیجه مناسبی بگیرد. استقلال که با یک گل از حریف پیش بود، در نهایت بازنده از زمین خارج شد. این تیم علاوه بر شکست، حواشی عجیبی را نیز در هفته گذشته تجربه کرد. پس از بازی، فیلمی از فحاشی سرمربی استقلال در فضای مجازی منتشر شد. این موضوع باعث شد مسئولان کمیته انضباطی، محمود فکری را به این کمیته احضار نمایند.

در طرف مقابل ماشین سازی که لیگ را با شکست سنگین 3 بر صفر مقابل شهرخودرو آغاز کرد، هفته قبل نیز از پس تیم 10 نفره ذوب آهن برنیامد و به تساوی یک - یک رضایت داد. البته ماشین سازی تا دقیقه 89 از حریف پیش بود، اما نتوانست رجحان را حفظ کند. ماشین سازی بدون غایب به مصاف استقلال خواهد رفت.

شیخ دیاباته، مهاجم استقلالی ها که با محمود فکری در بازی با فولاد درگیری لفظی پیدا کرد؛ در تمرین روز گذشته استقلال شرکت کرد تا مسئله ای برای بازی با ماشین سازی نداشته باشد. محمد دانشگر هم که در بازی با فولاد مصدوم شده بود به نظر می رسد که به بازی با ماشین سازی خواهد رسید. البته خبر خوب برای استقلال حضور ارسلان مطهری در این مسابقه است.

سیاوش یزدانی به دلیل مصدومیت در بازی برابر ماشین سازی غایب است. فرشید باقری و فرشید اسماعیلی نیز در اختیار تیم نخواهند بود.

فصل گذشته ماشین سازی در هر 2 بازی رفت و برگشت مقابل استقلال به پیروزی رسید. در 5 بازی اخیر 2 تیم، 2 برد برای ماشین سازی، 2 تساوی و تنها یک برد برای استقلال ثبت شده است.

سایپا - نساجی (چهارشنبه ساعت 16:20)

در دیگر مسابقه روز چهارشنبه، تیم سایپا در تهران میزبان نساجی خواهد بود. سایپا این فصل را هم چندان خوب آغاز ننموده است و با 2 امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفته است. بر خلاف سایپا، نساجی فرایند امیدوار نماینده فصل قبل را ادامه داده و با 4 امتیاز در رده دوم قرار گرفته است.

نساجی ابتدا در هفته اول با 3 گل مقابل آلومینیوم اراک به رجحان رسید و در بازی دوم هم در حالی که با یک گل از تراکتور جلو بود، در نهایت با اشتباه داوری از حریف گل خورد تا بازی مساوی گردد. اشکان دژاگه در صحنه ای مشکوک به آفساید دروازه نساجی را باز کرد تا شاگردان وحید فاضلی از کسب دومین پیروزی متوالی خود باز بمانند. بازیکنان نساجی در این مسابقه، شوت های زیادی به سمت دروازه تراکتور زدند تا در نهایت روی یک شوت از راه دور به گل رسیدند.

سایپا با راهنمایی ابراهیم صادقی، فصل گذشته استاد کسب تساوی بود و در هفته های انتهای بیشتر رقیبان بالای جدولی را متوقف کرد. آن ها این فصل را هم با همان سیاست آغاز نموده اند و در 2 بازی ابتدایی مقابل پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان به 2 تساوی صفر - صفر و یک - یک رسیدند.

با وجود این که بازی های سایپا معمولا کم گل است، در این مسابقه می توان انتظار یک بازی پر گل را داشت، زیرا هر 2 بازی فصل گذشته سایپا و نساجی پر گل بوده است. سایپا فصل گذشته در بازی رفت با نتیجه 4 بر 3 نساجی را شکست داد و در بازی برگشت هم حریف خود را با حساب 3 بر یک مغلوب کرد.

مرتضی منصوریان داور بازی سایپا و نساجی است. یوسف مغروری، فرهاد فرهادپور و مجید محمدی به منصوریان در قضاوت بازی یاری خواهند کرد.

آلومینیوم اراک - مس رفسنجان (چهارشنبه ساعت 16:30)

در آخرین بازی روز چهارشنبه، تیم های فوتبال آلومینیوم اراک و مس رفسنجان به مصاف هم خواهند رفت. این بازی در اراک برگزار خواهد شد و یاسر همرنگ داور بازی است. فرزاد بهرامی و حمیدرضا کنعانی یاری های همرنگ هستند.

بازیکنان تیم آلومینیوم در 2 مسابقه ابتدایی، 2 کارت قرمز گرفته اند. محمد علی نژاد که در بازی با سپاهان اخراج شده است در بازی با مس رفسنجان غایب خواهد بود.

هر 2 تیم آلومینیوم و مس رفسنجان، لیگ بیستم را بد آغاز نموده اند و بدون امتیاز در قعر جدول قرار دارند. 2 تیمی که تازه به لیگ برتر صعود نموده اند و حال و روز خوبی ندارند. مس رفسنجان با راهنمایی ربیعی هزینه های زیادی در بازار جابجایی انجام داد و یکی از پر کار ترین تیم ها در این بازار بود، به همین دلیل به نظر می رسد تا حدودی زمان ببرد تا بازیکنان مس با یکدیگر هماهنگ شوند. البته مس با قرعه سختی هم در لیگ روبرو بود. آن ها ابتدا مقابل استقلال در آزادی شکست خوردند و پس از آن در دربی کرمان مقابل گل گهر نتیجه را واگذار کردند.

شرایط آلومینیوم هم بهتر از مس نیست. آن ها در آخرین روز های جابجایی پیروز شدند چند بازیکن جدید جذب نمایند. با این وجود این تیم مسائل عجیبی را در آغاز مسابقات تجربه نموده است و حتی رسول خطیبی تا نزدیکی های درب خروج این باشگاه نیز پیش رفت. آلومینیوم در هفته اول با 3 گل مغلوب نساجی شد و در بازی دوم مقابل سپاهان با یک گل نتیجه را واگذار کرد. البته کادر فنی آلومینیوم اعتقاد داشت گل سپاهان در شرایط آفساید زده شده است.

فصل گذشته بازی های رفت و برگشت مس و آلومینیوم در لیگ آزادگان با تساوی به انتها رسید. 2 تیم در رفسنجان به نتیجه یک - یک رسیدند و در اراک نتیجه تساوی 2 - 2 انتها کار بود. 2 تیم در این فصل تا به امروز پیروز به گلزنی نشده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1367

به "شاگردان نکونام در تقابل با تیم طوفانی قلعه نویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاگردان نکونام در تقابل با تیم طوفانی قلعه نویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید