سی ان ان: آمریکا 4 درصد جمعیت دنیا، اما 25 درصد مبتلایان به کرونا را دارد

به گزارش دکتر برای تو، یک شبکه خبری آمریکایی در گزارشی با اشاره به شرایط این کشور در دوره شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد در حالی که آمریکا تنها 4 درصد از جمعیت دنیا را دارد، اما 25 درصد کل مبتلایان به کرونا در دنیا متعلق به این کشور است.

سی ان ان: آمریکا 4 درصد جمعیت دنیا، اما 25 درصد مبتلایان به کرونا را دارد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، آمریکا که مدت ها خود را چراغ امید کشور های دنیا می دانست، اما شرایط امروز این کشور بسیار تاریک به نظر می رسد و این کشور در حال حاضر به کشور پیشرو در دنیا در عرصه ابتلا و مرگ به دلیل کرونا است.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از 125 هزار نفر فراتر رفته و مبتلایان به این ویروس نیز از 2.5 میلیون نفر بیشتر شده است.

زندگی مردم آمریکا به دلیل بدترین همه گیری قرن به صورت برگشت ناپذیری تغییر نموده است و در حالی که این کشور در کشمکش بازگشایی ایالت ها است، شیوع کرونا بار دیگر در آمریکا افزایش یافته و این بار جوانان و ایالت هایی را درگیر نموده که با شیوع گسترده ویروس مقابله نموده بودند.

تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا بیش از دو برابر دومین کشور در لیست تلفات ویروس کرونا است. بر اساس گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، قربانیان ویروس کرونا در برزیل، بیش از 57 هزار نفر گزارش شده تا برزیل دومین کشور در لیست تلفات ویروس کرونا قرار بگیرد.

نکته قابل توجه این است که سران هر دو کشور آمریکا و برزیل جدیت شیوع ویروس کرونا را نادیده گرفته بودند. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همچنان از پوشیدن ماسک در عموم مردم خودداری می نماید، اقدامی که تحقیقات نشان داده می تواند تا حد زیادی به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا یاری کند. از سوی دیگر، ترامپ کسب وکار ها در آمریکا را تشویق کرد تا بر خلاف دستورالعمل مقامات بهداشتی کارهایشان را از سر بگیرند این در حالی است که مقامات بهداشتی هشدار داده بودند که بازگشایی زودتر از موعد می تواند به افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا منجر گردد، موضوعی که آمریکا در حال حاضر به آن دچار شده است.

ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل نیز ویروس کرونا را یک آنفولانزای کوچک توصیف نموده و معتقد بود که تعطیل کردن اقتصاد پیامد های بدتری برای کشور از همه گیری ویروس کرونا به همراه خواهد داشت. وی همچنین تا مدت ها از پوشیدن ماسک و التزام به فاصله اجتماعی در عموم خودداری می کرد و به دلیل عدم گزارش صحیح تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور مورد انتقاد قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1119

به "سی ان ان: آمریکا 4 درصد جمعیت دنیا، اما 25 درصد مبتلایان به کرونا را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان: آمریکا 4 درصد جمعیت دنیا، اما 25 درصد مبتلایان به کرونا را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید