سفیر چک به وزارت امور خارجه روسیه احضار شد، اخراج 20 دیپلمات چک

به گزارش دکتر برای تو، سفیر جمهوری چک پس از اعلام اخراج دیپلمات های روسی از این کشور به وزارت امور خارجه روسیه احضار شد.

سفیر چک به وزارت امور خارجه روسیه احضار شد، اخراج 20 دیپلمات چک

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل اسپوتنیک، در پی اخراج دیپلمات های روسیه، وزارت امور خارجه روسیه در اقدامی سفیر چک به وزارت امور خارجه روسیه احضار شد.

پیش از این، وزارت امور خارجه روسیه اعتراض شدید خود را به مقامات چک ابراز داشت و اقدامات تلافی جویانه را خاطرنشان کرد.

پیش از این وزارت امور خارجه روسیه در خصوص اقدام به اخراج دیپلمات های روس از چک خاطرنشان کرده بود: در کوشش برای جلب رضایت ایالات متحده در برابر تحریم های اخیر ایالات متحده علیه روسیه، مقامات چک حتی از ارباب خارج از کشور خود نیز پیشی گرفته اند.

وزارت خارجه روسیه یادآوری کرد، که تصمیم اخراج دیپلمات ها به بهانه های بی اساس و دور از ذهن در خصوص دخالت سرویس های ویژه روسیه در انفجار انبارهای نظامی در وربتیکا در سال 2014 گرفته شده است.

در این گزارش آمده است: این کاملاً پوچ است، زیرا اوایل اتفاقات چک علت انفجار را شرکت های صاحب این انبارها خاطرنشان کردند.

در آستانه وزیر امور خارجه جمهوری چک یان هاماچک گفت که همه 18 کارمند سفارت روسیه در پراگ باید ظرف 48 ساعت کشور را ترک نمایند. پراگ دیپلمات ها را به کار در سرویس های ویژه روسیه متهم کرد.

وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به این اقدام پراگ همچنین دستور اخراج 20 دیپلمات چک را صادر کرده و تاکید نمود که آنها امشب باید خاک روسیه را ترک نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1620

به "سفیر چک به وزارت امور خارجه روسیه احضار شد، اخراج 20 دیپلمات چک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر چک به وزارت امور خارجه روسیه احضار شد، اخراج 20 دیپلمات چک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید