تور اروپا: رییس فدراسیون ورزش های همگانی: ایرانی ها روزانه 13 دقیقه ورزش می نمایند، اروپایی ها 52 دقیقه!

به گزارش دکتر برای تو، رییس فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به این که اندازه ورزش کردن مردم ایران در طول روز حدود 13 دقیقه است، گفت: مردم در اروپا روزانه معادل 52 دقیقه ورزش می نمایند.

تور اروپا: رییس فدراسیون ورزش های همگانی: ایرانی ها روزانه 13 دقیقه ورزش می نمایند، اروپایی ها 52 دقیقه!

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، افشین ملایی ظهر سه شنبه در نشستی با حضور حمید استیلی که با معرفی به عنوان سفیر ورزش همگانی برگزار گردید، با اشاره به این که ورزش کم هزینه ترین و بهره ورترین راه حل برای تامین سلامت مردم است، اظهار کرد: متاسفانه می گویند ایرانی ها فقط صدای بلند را می شنوند و تا زمانی که مساله ای به بحران تبدیل نگردد کاری انجام نمی دهند و باید به صراحت اعلام نمود که مقدار عالیت بدنی مردم ایران اصلا در سطح مناسبی قرار ندارد.

وی با تاکید بر این که سلامت ملی به خطر افتاده است، عنوان نمود: توسعه زیرساخت های ورزش همگانی باید مدنظر قرار گیرد و شرایطی ایجاد گردد که مقدار تحرک مردم افزایش یابد.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان این که مردم ایران در طول روز 13 دقیقه ورزش می نمایند، گفت: مقدار ورزش مردم در اروپا در طول روز 52 دقیقه است و شاهد اختلاف بالای مقدار ورزش کردن مردم در کشور با کشورهای اروپایی هستیم.

ملایی با اشاره به این که دیگر با برگزاری همایش پیاده روی و اهدای جوایز نمی توان مشکل کم تحرکی را کم کرد، گفت: باید فعالیت بدنی به صورت مستمر مدنظر قرار گیرد و مردم روزانه ورزش کردن را در دستور کار قرار دهند.

او ادامه داد: رویکرد فدراسیون همگانی این است که از طرح شهر فعال و فعالیت بدنی در تمامی شهرهای ایران حمایت کند. قرار است در دهه فجر در شش رشته مسابقات ورزشی مدنظر قرار گیرد اما با توجه به شیوع ویروس سرعت خود را کم نموده ایم و اگر کرونا اجازه ندهد مسابقات با تعویق روبه رو خواهد شد.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان این که فدراسیون متبوعش علاقمند نیست درآمدهای خود را از جیب مردم تامین کند، اظهار داشت: اعتبار وزارت ورزش به عنوان دولت به فدراسیون ورزش های همگانی قابل تامل است و تا کنون تنها 3.5 میلیارد تومان تخصیص داشته ایم که حدود یک سوم رقم معین شده است.

ملایی با اشاره به این که حدود 60 رشته ورزشی تحت پوشش داریم، گفت: مینی فوتبال ظرفیت تحت پوشش قرار دادن یک میلیون ورزشکار را در سراسر کشور دارد و باید به ظرفیت های ورزش همگانی بیش از پیش توجه و مردم را با ورزش های همگانی درگیر کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2014

به "تور اروپا: رییس فدراسیون ورزش های همگانی: ایرانی ها روزانه 13 دقیقه ورزش می نمایند، اروپایی ها 52 دقیقه!" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور اروپا: رییس فدراسیون ورزش های همگانی: ایرانی ها روزانه 13 دقیقه ورزش می نمایند، اروپایی ها 52 دقیقه!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: رییس فدراسیون ورزش های همگانی: ایرانی ها روزانه 13 دقیقه ورزش می نمایند، اروپایی ها 52 دقیقه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید