خبرنگاران هیات ها امکانات خود را در اختیار ورزشکاران نابینا و کم بینا قرار دهند

اهواز - خبرنگاران - رییس فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان گفت: انتظار می رود هیات های ورزشی زمینه بهره برداری ورزشکاران نابینا و کم بینا را از امکانات دولتی فراهم نمایند.

خبرنگاران هیات ها امکانات خود را در اختیار ورزشکاران نابینا و کم بینا قرار دهند

به گزارش خبرنگاران محمدرضا مظلومی سه شنبه در مجمع سالیانه هیأت ورزش های نابینایان و کم بینایان استان در اهواز، گفت: سال جاری وضعیت ما کمی بحرانی است اما قول می دهیم که یاری بیشتری به هیأت خوزستان داشته باشیم اگر چه تمام هیأت های استانی خود باید به فکر درآمدزایی باشند.

وی با بیان اینکه ورزشکاران ما از قشر آسیب پذیر جامعه هستند لذا باید به آنها توجه بیشتری گردد گفت: شرایط ورزشکاران ما به گونه ای است که از خیلی امکانات جامعه محروم هستند لذا از مسئولان کشور و استان ها انتظار داریم یاری های بیشتری به ورزشکاران این هیأت داشته باشند.

مظلومی گفت: ورزشکاران نابینا و کم بینا نیز اگر مورد توجه قرار گیرند، می توانند مانند دیگر ورزشکاران پرچم ایران را در میادین بین المللی به اهتزاز در آورند. به عنوان مثال در بازی های آسیایی جاکارتا سه شطرنج باز نابینای ما روی سکو رفتند و پرچم ایران را بالا بردند که این موضوع برای مسئولان کشور بسی افتخار آفرین بود.

رئیس فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان با بیان اینکه هر کسی با غرض به این هیأت جفا نموده است، چوب آن را خواهد خورد اضافه کرد: زمانی هیأت خوزستان هیچ گونه مسئله ای نداشت اما متأسفانه عده ای برای آن مشکلاتی ایجاد کردند که این موضوع باید آنالیز گردد و انتظار داریم اداره کل ورزش و جوان خوزستان نیز کمی بیشتر به ورزشکاران این هیأت توجه کند.

وی با بیان اینکه سال جاری نگاه ویژه ای به ورزش بانوان داریم و این موضوع نیز باید در اولویت کار هیأت خوزستان قرار گیرد گفت: همچنین باید سالن های استان در ساعت های خوب در اختیار ورزشکاران نابینا و کم بینا قرار بگیرد تا بتوانند از آن بهره مند شوند.

مظلومی ضمن قدردانی از اداره کل ورزش و جوان خوزستان و انصاری رئیس هیأت استان گفت: زمانی خوزستان قطب ورزش نابینایان و کم بینایان کشور بود و در بخش زیرساختی و حضور ورزشکار در تیم های ملی از شرایط خوبی برخوردار بود اما اکنون از آن دوران فاصله گرفته است که امیدوارم این هیأت دوباره احیا گردد و در میزبانی مسابقات کشوری و برنامه های آموزشی اقدامات مؤثری انجام دهد.

رئیس فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان اضافه کرد: سال جاری شرایط خاصی داریم چرا که بودجه فدراسیون ها کم شده، با این وجود تاکید شده است که به ورزش نابینایان و کم بینایان و همچنین ورزش های جانبازان و معلولان و باستانی ویژه نگاه گردد.

9879/ 6002/

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 210

به "خبرنگاران هیات ها امکانات خود را در اختیار ورزشکاران نابینا و کم بینا قرار دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هیات ها امکانات خود را در اختیار ورزشکاران نابینا و کم بینا قرار دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید