خبرنگاران اولین مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در زرین دشت فارس تایید شد

به گزارش دکتر برای تو، شیراز- خبرنگاران- سرپرست شبکه بهداشت و درمان زرین دشت فارس گفت: جواب تست کرونای یک نفر در این شهرستان مثبت و ابتلای وی به ویروس کرونای انگلیسی تایید شده است.

خبرنگاران اولین مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در زرین دشت فارس تایید شد

دکتر محمدرسول تقوی شنبه در مصاحبه با خبرنگاران اضافه نمود:این فرد از کشور امارات به زرین دشت آمده و همین امر عامل مبتلا شدن وی به این ویروس جهش یافته است.

او ادامه داد: این فرد شرایط جسمانی مساعدی دارد ولی با 30 نفراز افراد خانواده اش در ارتباط نزدیک بوده که به محض اطلاع از مثبت شدن وی تیم واکنش سریع شبکه بهداشت و درمان زرین دشت به محل اعزام شد و از تمام این افراد تست گرفت و آنها را قرنطینه کرد که جواب تست آنها تا دو روز آینده تعیین خواهد شد.

وی برگزاری مراسم جشن و ترحیم را یکی از مهمترین عوامل شیوع بیماری و پیک بعدی کرونا در این منطقه دانست و گفت: علی رغم مصوبه ستاد کرونا در مورد تعطیلی مراسم و تجمعات متاسفانه مردم اصلا به این موارد توجه ندارند و این امر بسیار خطرناک است.

تقوی به معرفی 14 مورد از افرادی که اقدام به برگزاری مراسم عروسی در زرین دشت به دستگاه قضایی اشاره نمود و گفت: از امروز با تمام افرادی که پروتکل های بهداشتی را جدی نگیرند برخورد قضایی خواهد شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان زرین دشت اضافه کر: ظرفیت بیمارستان این شهرستان برای پذیرش بیماران کرونایی محدود است و اگر این بیماری شیوع پیدا کند این مرکز درمانی جوابگوی مردم نخواهد بود.

ابراهیم خرم فرماندار زرین دشت نیز گفت: بیشتر مردم این شهرستان پروتکل های کرونایی را رعایت نمی نمایند و همین امر سبب شیوع گسترده این ویروس در منطقه می گردد.

فرماندار زرین دشت به اهالی این شهرستان هشدار داد در صورت شیوع گسترده این بیماری مجدد تمام اصناف تعطیل و اقدامات سختگیرانه از سر گرفته خواهد شد.

اصغر شعله دادستان عمومی و انقلاب زرین دشت نیز گفت: با پیگیری اجرا شده توسط ستاد کرونای شهرستان زرین دشت و بر اساس ماده 688 قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته گردد جرم محسوب و با عاملین آن برخورد قاطع خواهد شد.

وی همچنین از اداره های متولی از جمله تعزیرات؛ صنعت و معدن و بهداشت و درمان خواست که بصورت جهادی پای کار باشند و اگر کوتاهی در این خصوص از آنها سرزند به شدت برخورد قانونی با آنها خواهد شد و همچنین به مردم زرین دشت نیز اخطار داد که اگر به متولیان بهداشت عمومی همکاری ننمایند با آنها نیز با هدف حفظ جان مردم منطقه برخورد قاطع خواهد نمود.

شهرستان زرین دشت به مرکزیت حاجی آباد از شهرستان های جنوب شرقی استان فارس است.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1530

به "خبرنگاران اولین مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در زرین دشت فارس تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اولین مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در زرین دشت فارس تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید