توضیحات ماکرون درباره رویکرد جی 7 در قبال چین

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران به نقل از فرانس 24، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه بعد از اجلاس سران گروه هفت تاکید کرد: کشورهای عضو گروه هفت باشگاهی مخالف چین نیستند.

توضیحات ماکرون درباره رویکرد جی 7 در قبال چین

رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس خبری بعد از نشست گروه هفت که در جنوب غرب انگلیس برگزار شد، گفت: به رغم درخواست مطرح شده در بیانیه پایانی گروه هفت از پکن برای احترام به حقوق بشر در سین کیانگ و هنگ کنگ اما گروه هفت باشگاه مخالف چین نیست.

ماکرون همچنین مدعی شد که هفت کشور صنعتی تجمعی برای دموکراسی است و تلاش می کند با چین در تمامی مسائل جهانی جدای از اختلافات همکاری کند.

این در حالی است که رهبران هفت کشور صنعتی موسوم به گروه هفت در دومین روز نشست در راستای مقابله با چین موافقت کردند تا برنامه گسترده ای را برای سرمایه گذاری 40 تریلیون دلاری در زیرساخت ها در کشورهای در حال توسعه آغاز کنند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفته خواستار آن است تا ابتکار عمل زیرساختی نو جهانی این کشور جایگزینی با کیفیت بالاتر برای برنامه چین باشد.

به همین علت، آمریکا خواستار اتحادی نو برای رقابت با هزینه هایی است که چین صرف زیرساخت ها در کشورهای در حال توسعه می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1721

به "توضیحات ماکرون درباره رویکرد جی 7 در قبال چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات ماکرون درباره رویکرد جی 7 در قبال چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید