چین: در جنگ تجاری با آمریکا مقابله به مثل می کنیم

به گزارش دکتر برای تو، پکن روز آدینه دقایقی پس از اجرایی شدن تعرفه های جدید گمرکی که به عنوان اقدامی تنبیهی از سوی واشنگتن برای کالاهای وارداتی چینی در نظر گرفته شده است تاکید نمود اقداماتی متقابل را در اسرع وقت انجام خواهد داد.

چین: در جنگ تجاری با آمریکا مقابله به مثل می کنیم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش یورونیوز، دولت آمریکا در نخستین ساعات بامداد روز آدینه به صورت رسمی از افزایش پانزده درصدی حقوق و تعرفه های گمرکی بر بیش از 200 میلیارد دلار کالای واردای چین به کشورش اطلاع داد.

افزایش پانزده درصدی تعرفه های گمرکی بر کالاهای چینی که در بحبوحه جنگ تجاری میان دو کشور قرار بود پیش از این به اجرا گذاشته گردد ماه ژانویه گذشته از سوی دولت ترامپ به حال تعلیق درآمد. واشنگتن این اقدام را به عنوان نشانه حسن نیت و پیش زمینه مساعد برای از سرگیری مذاکرات تجاری پس از اوجگیری اختلافات میان دو طرف در سال گذشته میلادی انجام داده بود.

این درحالی است که گفته می گردد دونالد ترامپ نا امید از روند پیشرفت مذاکرات و نیز مردد نسبت به حسن نیت مذاکره کنندگان چینی تصمیم گرفته است افزایش تعرفه های تعلیقی را به مرحله اجرا درآورد.

چین در واکنش به این اقدام ضمن ابراز تاسف عمیق از تصمیم دولت آمریکا تاکید نموده است که در اسرع وقت مقابله به مثل خواهد نمود. وزارت بازرگانی چین با انتشار بیانیه ای کوتاه بدون اشاره به جزئیات بیشتر توضیح داد: ما نسبت به این تصمیم تاسف بار انتخاب دیگری جز به کار بستن اقدامات لازم تلافی جویانه پیش رو نداریم.

  • هشدار فرانسه نسبت به شدت دریافت جنگ تجاری آمریکا و چین

جنگ تجاری میان آمریکا و چین نه تنها بر اقتصاد دو کشور یاد شده تاثیر به سزایی دارد بلکه به اذعان کارشناسان در صورت شدت دریافت این منازعه رشد اقتصاد دنیای نیز متاثر از آن روندی معکوس را طی خواهد نمود.

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه روز آدینه در آستانه برپایی دور جدیدی از مذاکرات تجاری آمریکا و چین با هشدار در این خصوص تاکید نموده است که بالادریافت تنش و اختلافات تجاری میان دو کشور یادشده برای رشد اقتصاد دنیای و نیز میزان فرصت های شغلی در اروپا بسیار تهدید آمیز خواهد بود.

آقای لومر در مصاحبه با شبکه خبری سی نیوز توضیح داد: هیچ تهدیدی برای رشد اقتصاد دنیا بزرگتر از به بن بست خوردن مذاکرات تجاری چین و آمریکا تشدید اختلافات میان دو کشور یاد شده نیست.

به گفته وزیر دارایی فرانسه: افزایش تعرفه های گمرکی به منزله آن است که کالاهای کمتری در سراسر دنیا مبادله می گردد و این تاثیری منفی بر فرصت های شغلی در فرانسه و اروپا به جای خواهد گذاشت.

  • امید برای دستیابی به یک توافق تجاری

واشنگتن و پکن، برغم این جنگ تعرفه ای که برای فرجام مصاحبهها میان دو طرف به شدت تهدید کننده قلمداد می گردد، قرار است روز آدینه مذاکرات برای رسیدن به تفاهم بر سر یک توافق تجاری را از سر بگیرند.

وزارت بازرگانی چین در عین حال در بیانیه خود تاکید نموده است: ما امیدواریم که مصاحبهها زمینه نزدیک شدن دو کشور به یکدیگر را فراهم کند و بتوانیم با هم و به وسیله همکاری و مشورت در جهت حل مسائل حرکت کنیم.

مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین روز پنجشنبه در واشنگتن از سر گرفته شد. به گزارش منابع نزدیک به این مذاکرات، جو حاکم بر مصاحبهها میان طرفین نستبا آرام گزارش شده و دونالد ترامپ دستیابی به توافق در هفته جاری با ممکن توصیف نموده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین یادآور شده است که در همین چارچوب نامه خوبی را از سوی همتای چینی خود دریافت نموده و قرار است به زودی با وی تلفنی مصاحبه کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 523

به "چین: در جنگ تجاری با آمریکا مقابله به مثل می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: در جنگ تجاری با آمریکا مقابله به مثل می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید