تمدید 6 ماهه مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی

به گزارش دکتر برای تو، معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا و آثار اقتصادی آن، ستاد ملی کرونا با هدف مانع زدایی و پشتیبانی از تولید، با تمدید مهلت های تعیین شده در قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی به مدت شش ماه موافقت کرد.

تمدید 6 ماهه مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: بر اساس مصوبه سال قبل ستاد ملی کرونا، مهلت های معین شده در قانون تسهیل تسویه بدهی، تا آخر سال 1399 سرانجام می پذیرفت.

وی تاکید کرد: با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، موضوع در دستور کار کارگروه آثار اقتصادی مقابله با کرونا قرار گرفت و در جلسه هفته قبل کارگروه، بعد از بررسی و با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، تاکید شد این تمدید در جهت پشتیبانی از واحد های تولیدی و تحقق شعار سال صورت پذیرد؛ لذا موضوع در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و با موافقت اعضا، تاریخ های معین شده در مصوبه قبلی ستاد به مدت شش ماه تمدید شد تا واحد های تولیدی با شرایط مطلوبتری نسبت به تسویه بدهی اقدام نمایند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: بر اساس قانون مذکور اشخاص حقیقی با تسهیلات زیر 500 میلیون تومان و بنگاه های اقتصادی حقوقی با تسهیلات زیر 2 میلیارد تومان، در رشته فعالیت های تولیدی شامل کشاورزی، شیلات، استخراج معادن، صنعت، ساختمان و تامین برق، آب و گاز مشمول این قانون هستند. جریمه تأخیر این تولیدنمایندگان بخشوده می شود و بدهی آنان بر اساس نرخ قرارداد اولیه و به صورت ساده (و نه مرکّب) محاسبه می شود. تولید نمایندگانی مشمول تسهیلات این قانون می باشند که بخواهند بدهی غیرجاری خود را نقداً تسویه نمایند. دولت و ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت در جهت پشتیبانی از تولید و تسهیل تسویه بدهی، نسبت به تمدید مهلت های معین شده در این قانون اقدام نماید.

وی گفت: بر اساس مصوبات ستاد اقتصادی دولت که به دستگاه ها ابلاغ شده است، رفع موانع تولید و پشتیبانی از این بخش در دستور کار ستاد قرار گرفته و همه پیشنهاد های دستگاه ها و بخش خصوصی و تعاونی، در جهت مانع زدایی و پشتیبانی از تولید برای تصویب در هیات دولت و شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در حال جمع بندی نهایی است و متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1652

به "تمدید 6 ماهه مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید 6 ماهه مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید