بنزین 1400 گران می شود ؟

به گزارش دکتر برای تو، خبرنگاران : معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به قیمت حامل های انرژی گفت: در لایحه بودجه سال آینده هیچ گونه افزایش قیمتی برای این فرآورده ها پیش بینی نشده است.

بنزین 1400 گران می شود ؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین،خرداد ماه سال جاری امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره حقوق سربازان توضیج داده بود: حقوق سربازان طبق قانون بودجه باید 20 درصد اضافه می شد که این میزان در فروردین ماه اعمال شد.رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح شرح داد: ستاد کل نیروهای مسلح از اول خرداد علاوه بر 20 درصد، مبلغ 80 هزار تومان به حقوق تمام سربازان اضافه کرد.وی گفت: با این افزایش حقوق حداقل حقوق سربازان 340 هزار تومان و حداکثر بیش از یک میلیون تومان شده است.

بر اساس اعلام معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه، با توجه به افزایش صد دردی حقوق سربازان دریافتی آنان حداقل به 680 هزار تومان خواهد رسید و رقم حداکثری بالاتر از دو میلیون تومان خواهد بود.

افزایش 25 درصدی حقوق

سید حمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: در لایحه بودجه سال آینده حقوق و دستمزد کارمندان، بازنشستگان و مستمری بگیران 25 درصد افزایش یافته است و متناسب سازی حقوق و دستمزد همچنان ادامه خواهد یافت.

وی گفت: حداقل حقوق 3 میلیون و 500 هزار تومان مشخص شده و حقوق زیر 4 میلیون تومان از اقتصادیات معاف است.

پورمحمدی ادامه داد: دولت به جز یارانه ها در زمینه معیشت، ساخت مسکن برای محرومان، بیمه تکمیلی ایثارگران و بیمه سلامت برای حدود 30 میلیون نفر را برای سال آینده در نظر گرفته است، اما این ها کافی نیست و به جز بودجه دولت برنامه های ویژه ای برای حمایت از اقشار محروم جامعه دارد.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: در بودجه دستمزد و حقوق رشد 25 درصدی دارد، اما دولت با همکاری مجلس و اختصاص منابع جداگانه روش های دیگری برای حمایت از دهک های پایین جامعه دارد.

وی اضافه کرد: 16 هزار میلیارد تومان درلایحه بودجه سال آینده برای حذف فقر مطلق در نظر گرفته شده است که از طریق سازمان هدفمندسازی یارانه ها پرداخت می شود.پورمحمدی ادامه داد: از موضوعات مهم برای سال آینده مسکن است که دولت به جز برنامه های سازمان برنامه و بودجه اختیارات ویژه ای به وزیر راه و شهرسازی برای استفاده از دارایی های خود در این زمینه داده است.

وی درباره قیمت حامل های انرژی گفت: در لایحه بودجه سال آینده هیچ گونه افزایش قیمتی برای این فرآورده ها پیش بینی نشده است.

جزییات استخدام نیروی جدید در حوزه بهداشت و درمان

او اضافه کرد: کل منابع و مصارف حوزه آب و برق به خودشان واگذار و فقط حامل های انرژی به عنوان منابع در آمدی در نظر گرفته شده و هزینه های آن جز به جز مشخص است.پورمحمدی گفت: دولت در لایحه بودجه منابع وزارت بهداشت را به 88 هزار میلیارد تومان افزایش داده است و سال آینده 10 هزار تخت و 60 بیمارستان به بخش بهداشت و درمان کشور اضافه کرده می شود.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: 53 هزار نفر نیز وارد حوزه بهداشت و درمان می شوند و تمهیدات لازم برای کادر درمانی در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: برای حمایت از کسب وکار در شرایط کرونا و تولید و واردات واکسن نیز منابع خوبی در نظر گرفته شده است.او اضافه کرد: اصلاح ساختار بودجه از سال 97 آغاز و از قوی ترین برنامه ها و بهترین کارشناسان در این زمینه استفاده شده است، اما یارانه های پنهان کشور ظرفیت اصلاح ساختار را ندارد و ممکن است آسیب فرآوان ببیند.

وی گفت: در زمینه در آمدهای پایدار اقتصادیاتی و فروش اموال دولت کار بزرگی در حال انجام است و برنامه کاداست در زمینه اراضی، جنگل ها و دارایی های دولت سال آینده نهایی می شود.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: از محل فروش نفت 199 هزار میلیارد تومان منابع برای بودجه سال آینده پیش بینی شده است.وی ادامه داد: وزیر نفت گفته است می تواند 200 هزار میلیارد تومان منابع حاصل از فروش نفت را تامین کند.

پورمحمدی گفت: بنگاه های دولتی باید در اختیار مردم قرار گیرد و اکنون بهترین زمان برای اجرای قانون اصل 44 قانون اساسی است که هم بخش خصوصی فعال شود و هم دولت کسری منابع را جبران کند و سراغ پول پرقدرت نرود.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: سال جاری حدود 40 هزار میلیاردتومان واگذاری شرکت ها داشته ایم.وی گفت: برای کمک به تولید و اشتغال نیاز به ایجاد زیرساخت ها و اتمام طرح های نیمه کاره داریم و در این زمینه منابعی در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی شده است تا تعداد زیادی از کارهای نیمه تمام به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: در زمینه شبکه ریلی تکمیل راه آهن بستان آباد - تبریز به طول 40 کیلومتر، یزد - اقلید 270 کیلومتر، همدان - سنجدی 151 کیلومتر، رشت - کاسپین 40 کیلومتر، میانه - اردبیل 175 کیلومتر، چابهار - زاهدان 290 کیلومتر، سفیددشت - شهرکرد 90 کیلومتر، خط دوم تهران - پیشوا 52 کیلومتر، قزوین - زنجان 151 کیلومتر و خط دوم بافت زرین شهر به طول 216 کیلومتر برای سال آینده در نظر گرفته شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1364

به "بنزین 1400 گران می شود ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنزین 1400 گران می شود ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید