به دام افتادن افعی 5 متری در فلوریدا

به گزارش دکتر برای تو، یک مار افعی بزرگ حدود پنج متر بعد از کشمکش با مردی که خودش را گاوچران افعی می نامد در اورگلیدزِ فلوریدا به دام افتاد.

به دام افتادن افعی 5 متری در فلوریدا

به گزارش ایسنا، مایک کیمل، شکارچیِ این افعی به جزیره ای در اورگلیدز رفت تا یک افعی برمه ای را پیدا کند و چندی بعد از مشاهده یک مار سیاه کوچک، آنچه را که به دنبالش بود، دید.

او به شبکه سی ان ان گفت: قلبم شروع به محکم تپیدن کرد، من قبلا مارهای بزرگ گرفته بودم اما این یکی خیلی بزرگ به نظر می رسید.

در طول یک ویدئوی 15 دقیقه ای کیمل که مالک مرکز نجات حیات وحش و به دام اندازی مارتین کانتی است برای دریافت این مار اقدام کرد اما به شکل بدی توسط این مار افعی آسیب دید.

با وجود خونریزی زیاد، کیمل پیروز شد این افعی را به سمت قایق خود برگرداند و آنجا این حیوان را با تزریق دارو و بدون درد کشت.

او محل اطراف خونریزی بازویش را با پارچه بست و مرگ این افعی را به تیم عملیات افعی در فلوریدا گزارش داد.

طبق گزارشات افعی ها حیوانات بومی اورگلیدز فلوریدا نیستند و گزارش شده که اولین بار در دهه 80 میلادی در این منطقه مشاهده شده اند که احتمالا به دلیل رها شدن توسط دارندگان حیوان خانگی بوده است.

حدس هایی مطرح است که بیش از 100 هزار افعی در اورگلیدز وجود دارد که راکون های بومی، سمورهای دریایی و گاهی هم تمساح ها را می کشند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، طبق گزارش کمیته حفاظت از حیات وحش و ماهیان در فلوریدا، افعی های برمه ای از مارهای غیر سمی بزرگ و یک گونه مهاجم در فلوریدا هستند و به همین خاطر تیم عملیات افعی فلوریدا برای خارج کردن این گونه از مار از اورگلیدز به مردم هزینه پرداخت می کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1109

به "به دام افتادن افعی 5 متری در فلوریدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دام افتادن افعی 5 متری در فلوریدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید