برنامه با ما بیا ویژه روز بزرگداشت مولانا و سالمندان روانه آنتن می گردد

به گزارش دکتر برای تو، تهران (پانا) - برنامه کودک و خردسال با ما بیا پنجشنبه و آدینه 8 و 9 مهرماه به صورت ویژه ای روانه آنتن شبکه دو می گردد.

برنامه با ما بیا ویژه روز بزرگداشت مولانا و سالمندان روانه آنتن می گردد

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ مجتبی ظریفیان تهیه کننده برنامه با ما بیا با اشاره به این مطلب گفت: برنامه |با ما بیا در مناسبت های مختلف سعی می کنیم با طراحی ویژه ای روانه آنتن گردد. در این راستا در روز بزرگداشت مولانا و تمامی شاعران بزرگ هم سعی می کنیم ابتدا کتاب هایی که برای بچه ها ساده نویسی شده را معرفی کنیم و در طی داستان از تاثیر آثار این ادبا بر شخصیت مهربان و نوع صحبت و رفتارش بگوییم.

ظریفیان ادامه داد: البته به این مناسبت یکی از داستان های مولانا به نام حکایت فیلی در تاریکی را هم اجرا می کنیم که در آن از قضاوت بدون آگاهی برای بچه ها گفته ایم. در روز سالمندان هم یکی از افسانه های پرتغالی را که استفاده از تجارب پدربزرگ، مادربزرگ ها در حل مسائل مختلف را نشان می دهد آماده نموده ایم.

این تهیه کننده در ادامه از تمرکز این برنامه طی یک سال اخیر بر خلاقیت بچه ها صحبت کرد و گفت: برنامه با ما بیا از وسایل ساده و در دسترس برای ساخت عروسک و آکساسوار صحنه استفاده می نماید و از این کار هم هدف خاصی دارد. مثلا برای ساخت عروسک غاز از یک جوراب بلند استفاده می کنیم چرا که معتقدیم خلاقیت بچه هایی که به ویژه در این دو سالِ کرونا بیشتر در خانه هستند را باید فعال تر کنیم.

وی ادامه داد: در این جهت سعی کردیم به بچه ها یادآوری کنیم که اگر نوع نگاه مان را تغییر دهیم از هر وسیله ای می توانیم یک عروسک یا وسیله نو بسازیم. این ساخت و ساز هم قرار نیست حرفه ای باشد. مثلا در کودکی به ما می گفتند موقع رنگ آمیزی در نقاشی مواظب باشید از خط بیرون نزنید اما اینجا اتفاقا ما به این از خط بیرون زدن اصلا ایراد نمی گیریم چون انگار این وسیله ها را یک کودک ساخته و نه یک سازنده حرفه ای. به صورت عمد از سازنده دکور و عروسک ها خواسته ایم جوری کارها را بسازد که اعتماد به نفس بچه ها تقویت گردد وبه صورت ضمنی به مخاطبان کودکمان بگوییم شما هم می توانید وسایل و عروسک های مختلف را با استفاده از وسایل ساده اطراف تان طراحی نموده و بسازید.

تهیه کننده با ما بیا بعلاوه از راه اندازی دو پویش در این برنامه صحبت کرد که مورد توجه بچه ها قرار گرفته و گفت: در این برنامه پویش من و عروسک من را برپا کردیم که طی آن بچه ها از مادربزرگ ها می پرسند عروسک های محلی شان چگونه ساخته می شوند و با یاری بزرگ ترها آن ها را می سازند. هدف مان هم غفلت نکردن از میراث معنوی سرزمین مان بوده است.

وی اضافه کرد: بعلاوه در پویش خوش خبرنگارِ با ما بیا بچه ها خبرهای خوشی که می شنوند را برای ما می فرستند. این بخش هم با استقبال بچه ها و خانواده ها روبرو شده و ابتدا فقط خبرها حالت خانوادگی داشت اما کم کم سطح آن وسیع تر شد و این روزها خبرهای خوب اجتماعی را هم شامل می گردد.

با ما بیا کاریست از گروه کودک و نوجوان به تهیه کنندگی مجتبی ظریفیان و کارگردانی آزیتا رضایی که پنجشنبه و آدینه حوالی ساعت 14:30 از شبکه دو سیما روانه آنتن می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 مهر 1400 بروزرسانی: 16 مهر 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1829

به "برنامه با ما بیا ویژه روز بزرگداشت مولانا و سالمندان روانه آنتن می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه با ما بیا ویژه روز بزرگداشت مولانا و سالمندان روانه آنتن می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید