آنالیز همه احتمالات برای 4 تیمی که شانس قهرمانی نیم فصل دارند

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران، هفته دوازدهم رقابتهای لیگ برتر در حالی به پایان رسید که استقلال با غلبه بر فولاد موقعیت خود را در صدر جدول حفظ کرد، پرسپولیس با پیروزی برابر سپاهان از این تیم عبور کرد و در جایگاه دوم جدول ایستاد، سپاهان با یک پله سقوط در جایگاه سوم نهاده شد و آلومینیوم پس از پذیرفتن شکست مقابل صنعت نفت پس از این 3 تیم در جایگاه چهارم ایستاد.

آنالیز همه احتمالات برای 4 تیمی که شانس قهرمانی نیم فصل دارند

با توجه به اینکه تنها 3 هفته تا پایان نیم فصل نخست رقابت ها باقی است، عملاً شانس رسیدن به عنوان صوری قهرمانی نیم فصل تنها برای همین چهار تیم که در رده های اول تا چهارم قرار گرفته اند روی کاغذ فراهم است.

استقلال فقط 6 امتیاز می خواهد

آبی پوشان که با 28 امتیاز در صدر جدول قرار دارند، برای رسیدن به عنوان غیر رسمی قهرمانی نیم فصل عملاً تنها 6 امتیاز از 3 بازی لازم دارند. با توجه به اینکه فاصله نزدیک ترین رقیب به آنها 3 امتیاز است، شاگردان مجیدی که تفاضل گل مناسبی دارند در صورتی که 2 بازی از 3 بازی خود را با پیروزی پشت سر بگذارند و 6 امتیاز بگیرند، قهرمانی نیم فصل را به دست می آورند.

استقلال در هفته سیزدهم بازی نسبتاً سختی مقابل تیم آلومینیوم اراک که یکی از تیم های مدعی در بالای جدول است در خانه حریف دارد. اراکی ها به تازگی اولین شکست این فصل را پذیرفته اند و تیمی زخم خورده هستند که دوست دارند در خانه خودی جبران شکست هفته گذشته را هم داشته باشند.

آبی پوشان سپس در هفته چهاردهم در تهران میزبان تیم خوب و مدعی دیگری به نام مس رفسنجان هستند که در رده پنجم قرار گرفته است و این ملاقات هم برای آنها چندان ساده نیست. سپس در هفته پانزدهم باید خارج از خانه به مصاف تیم پایین جدولی نفت مسجد سلیمان بروند.

پرسپولیس چشم انتظار شکست استقلال

سرخپوشان که با پیروزی های خوب هفته های اخیر تا رده دوم جدول بالا آمده اند، برای رسیدن به عنوان قهرمانی نیم فصل چشم انتظار اولین شکست استقلال هستند. در صورتی که استقلال 5 امتیاز از دست ندهد، پرسپولیس امکان قهرمانی نیم فصل را ندارد.

شاگردان گل محمدی نسبت به استقلال بازی های ساده تری تا پایان نیم فصل دارند. آنها در هفته سیزدهم میزبان تیم بحران زده تراکتور هستند که به نظر نمی رسد برای پیروزی برابر این تیم کار سختی داشته باشند. سپس باید در مشهد به ملاقات تیم انتهای جدولی پدیده بروند که پیروزی برابر این تیم هم برای سرخپوشان قابل پیش بینی است و در هفته پانزدهم میزبان تیم فجر سپاسی هستند.

مقایسه ملاقاتهای به جای مانده پرسپولیس و استقلال نشان می دهد سرخپوشان برای کسب امتیازات به جای مانده کاری به مراتب ساده تر از رقیب خود دارند.

استارت دوباره سپاهان با پدیده

سپاهان بعد از پذیرفتن 3 شکست متوالی حالا برای رسیدن به قهرمانی نیم فصل شانس بسیار کمتری دارد. شاگردان نوید کیا 22 امتیازی هستند و در صورتی که هر 3 ملاقات خود را ببرند نهایتاً 31 امتیازی می شوند. آنها در صورتی قهرمان نیم فصل می شوند که استقلال و پرسپولیس هم در یکی دو ملاقات خود شکست بخورند و امکان رسیدن به امتیاز 31 را از دست بدهند.

سپاهان 3 گانه اش تا پایان فصل را با ملاقاتی خارج از خانه با پدیده قعر نشین شروع می نماید، سپس در خانه پذیرای فولاد است و در هفته پایانی در ملاقاتی سخت به مصاف آلومینیوم ارک می رود.

آلومینیوم و بازی های مستقیم

با اینکه در عمل کار آلومینیوم برای قهرمانی نیم فصل بسیار سخت و شانس آنها بسیار پایین است، اما از آنجایی که آنها هنوز روی کاغذ شانس دارند، باید این شانس آنالیز گردد.

شاگردان رسول خطیبی 21 امتیازی هستند و در صورت 3 پیروزی 30 امتیازی می شوند که این امتیاز بالاتر از امتیاز کنونی استقلال صدرنشین است. پس اگر استقلال در هر 3 بازی، پرسپولیس در 2 بازی از 3 بازی و سپاهان در یک بازی از 3 بازی پیش رو شکست بخورد و آلومینیوم در هر 3 بازی پیروز گردد، شاگردان خطیبی قهرمان نیم فصل خواهند شد.

آلومینیوم در 3 بازی پیش رو 2 بازی را به صورت مستقیم با تیم های مدعی دارد و این شانس آنها را افزایش می دهد. به خصوص که در هر دو بازی مقابل سپاهان و استقلال باید در اراک به میدان بروند.

تیم خوش ساختار اراکی که قبلاً پرسپولیس را در اراک شکست داده، در هفته سیزدهم میزبان استقلال است و امیدوار به تکرار نتیجه ملاقات مقابل پرسپولیس. آنها در هفته چهاردهم در تهران به مصاف پیکان رفته و در هفته پانزدهم میزبان سپاهان هستند. آلومینیوم هر 3 بازی به جای مانده اش را باید مقابل تیم های بالای جدول انجام دهد. اولین پیروزی استقلال یا اولین شکست و مساوی آلومینیوم شانس آنها را برای قهرمانی نیم فصل روی کاغذ از بین می برد.

ملاقاتهای به جای مانده چهار تیمی که شانس قهرمانی نیم فصل دارند؛

هفته سیزدهم؛

آلومینیوم - استقلال

پرسپولیس - تراکتور

پدیده - سپاهان

هفته چهاردهم؛

استقلال - مس رفسنجان

پدیده - پرسپولیس

سپاهان - فولاد

پیکان - آلومینیوم

هفته پانزدهم؛

نفت مسجد سلیمان - استقلال

پرسپولیس - فجر سپاسی

آلومینیوم - سپاهان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2012

به "آنالیز همه احتمالات برای 4 تیمی که شانس قهرمانی نیم فصل دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز همه احتمالات برای 4 تیمی که شانس قهرمانی نیم فصل دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید