بارش 234 میلیمتری در چابکسر، ورود سیلاب به روستای باقلاکش صومعه سرا

به گزارش دکتر برای تو، خبرنگاران/گیلان مدیرکل مدیریت بحران گیلان، بیشترین حجم بارندگی ها را مربوط به چابکسر با 234 میلیمتر و پس از آن رضوانشهر با 184 میلیمتر و املش با 181 میلمتر دانست و گفت: در تعداد زیادی از شهرستان ها مقادیر بارش 100 میلیمتر بوده است.

بارش 234 میلیمتری در چابکسر، ورود سیلاب به روستای باقلاکش صومعه سرا

امیر مرادی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به شروع بارش برف در استان از روز گذشته، اظهار کرد: کلیه راه های اصلی و فرعی با کوشش راهداران باز بوده و عبور و مرور در آن جریان دارد.

وی با بیان اینکه در محورهای سیاهکل - دیلمان و ماسال - گیلوان نیز بین 15 تا 20 سانت برف باریده است، افزود: در محور دیلمان به سیاهکل - گردنه لاریخانی به طول حداقل دو کیلومتر تردد بدون زنجیر چرخ امکانپذیر نمی باشد.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، ارتفاع برف در محورهای پونل - خلخال و اسالم - خلخال را 30 سانت دانست و توضیح داد: ارتفاع برف در محور بلوردکان - خصیب دشت نیز به 25 سانت می رسد.

مرادی، با بیان اینکه هیچگونه قطعی آب و برق و گاز نداریم و تا به امروز خسارتی گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: ستادهای فرعی مدیریت بحران و بخشداران و دهیاران برای حوادث احتمالی در آماده باش کامل هستند.

وی بیشترین حجم بارندگی ها را مربوط به چابکسر با 234 میلیمتر و پس از آن رضوانشهر با 184 میلیمتر و املش با 181 میلمتر دانست و گفت: در تعداد زیادی از شهرستان ها مقادیر بارش 100 میلیمتر بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به پس زدن آب از تالاب انزلی و ورود سیلاب به قسمتی از روستای باقلاکش صومعه سرا، یادآور شد: در روستای بهمبر صومعه سرا حدود 50 واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شدند که سطح آب در حال فروکش است. بعلاوه با تخریب در حاشیه رودخانه شیخ محله روبرو بودیم.

وی با بیان اینکه پل های آبنمای رودبارچیره، گوراب پس، خطیب گوراب، زیده و شکالگوراب مسدود شده است، توضیح داد: با توجه به رنش دیواره رودخانه راسته کنار اقدام به مسدود کردن این جهت کردیم. بعلاوه حدود 30 سردهنه کشاورزی در سطح شهرستان فومن تخریب شده است.

مرادی، از رانش راه های روستایی شبخوس پهلو، سفیدداربن، جیرگوابر، گوشکور و پیل دره در شهرستان املش اطلاع داد و گفت: راهداران این راه ها را بازگشایی کردند. البته گوشواره پل روستای شکرپس تخریب شده و راه روستایی لیلیج گوابر به علت رانش جاده مسدود است.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به آبگرفتگی سطح شهر رودسر و زیر آب رفتن پل آبنمای کوشکوه، افزود: در شهرستان لنگرود نیز با آبگرفتگی معابر و رانش در شکرکش و ریزش در بلوردکان روبرو شدیم که رانش و ریزش به وسیله راهداران رفع شد.

وی با بیان اینکه در شهرستان های شفت و رضوانشهر نیز شاهد آبگرفتگی معابر هستیم، متذکر شد: سیلاب 10 شهرستان گیلان از جمله سیاهکل، رودبار، لنگرود، شفت، صومعه سرا، رضوانشهر، تالش، رودسر، فومن و املش را درگیر نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1899

به "بارش 234 میلیمتری در چابکسر، ورود سیلاب به روستای باقلاکش صومعه سرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش 234 میلیمتری در چابکسر، ورود سیلاب به روستای باقلاکش صومعه سرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید