ایرلاین های آمریکایی: تمامی پروازهای مسافری را لغو می کنیم

به گزارش دکتر برای تو، به نظر می رسد که ایرلاین های آمریکایی قصد دارند تمامی پروازهای مسافری خود را تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا و افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی لغو نمایند.

ایرلاین های آمریکایی: تمامی پروازهای مسافری را لغو می کنیم

لذت بخشترین تجربه سفر را با گردشگری تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

به گزارش ایسنا، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا، بسیاری از شرکت های هواپیمایی به منظور حفظ سلامت و بهداشت جامعه و همچنین جلوگیری از انتقال و انتشار بیشتر این ویروس خطرناک و مرگبار، تمامی پروازهای داخلی و خارجی خود را لغو نموده و به حالت تعلیق در آورده اند.

بر اساس تازه ترین اخبار و گزارش های منتشر شده در وال استریت ژورنال، حالا به نظر می رسد که شرکت هواپیمایی فعال و مستقر در ایالات متحده آمریکا قبل از دستور دولت فدرال برای توقف فعالیت آنها، خود تصمیم گرفته اند تمامی پروازهای مسافری خود را لغو نموده و تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق دربیاورند.

بر اساس گزارش سازمان هوانوردی فدرال ایالات متحده (Federal Aviation Administration) ، با اینکه هنوز کاخ سفید ، کنگره و سایر مقاماتو مسئولان مربوطه در این خصوص به یک تصمیم نهایی نرسیده اند اما به نظر می رسد که ایرلاین های آمریکایی قصد دارند به منظور حفاظت از بهداشت و سلامت خلبانان، خدمه پروازی خود و همچنین تمامی تکنسین های فعال در ایرلاین ها و فرودگاهها و جلوگیری از انتقال و انتشار بیشتر این ویروس خطرناک و مرگبار ، خود به لغو و تعلیق پروازهای مسافری اقدام نمایند.

به گفته کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه هوانوردی، یکی دیگر از دلایل این تصمیم احتاقتصادی نیز بدون شک افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی و کوشش ایرلاین ها برای جلوگیری از زیان دهی بیشتر ناشی از پروازهای خالی از مسافر بوده است.

همزمان با آغاز گسترده و شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا بسیاری از ایرلاین ها به منظور جلوگیری از انتشار بیشترین ویروس و همچنین حفظ سلامت و بهداشت جامعه، پروازهای خود به مناطق گسترده ای از دنیا که هم اکنون با کرونا به شدت درگیرند، را تا اطلاع ثانوی لغو نموده و به حالت تعلیق درآورده اند. همین لغو پروازها موجب شده که شرکت های هواپیمایی ضرر و زیان های اقتصادی گسترده ای را متحمل شوند و بسیاری از خطوط هوایی پرتردد و درآمدزایی آنها به حالت غیرفعال تغییر حالت دهد. بسیاری از هواپیماها نیز هم اکنون در فرودگاه های عظیم و پر تردد دنیا زمین گیر شده اند.

همه این مسائل موجب شده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه هوانوردی، صدمات وارده از سوی شیوع ویروس کرونا بر صنعت هوانوردی و گردشگری را به حادثه تروریستی 11 سپتامبر به برج های دوقلوی ایالات متحده آمریکا تشبیه نمایند که البته به عقیده آنها آسیب های این ویروس خطرناک به مراتب بسیار بیشتر و گسترده تر خواهد بود به گونه ای که انتظار می رود شیوع کرونا در دنیا عنوان عظیمترین کابوس برای ایرلاین ها را به خود اختصاص دهد.

پیش تر کارشناسان سازمان هوانوردی بین المللی غیرنظامی ایکائو (ICAO) با انتشار گزارشی مفصل در مورد ضرر و زیان های اقتصادی گسترده شرکت های هواپیمایی در سراسر دنیا تحت تاثیر آغاز ویروس کرونا به شدت ابراز نگرانی نموده بودند.

سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا نیز در برآوردهای قبلی خود اعلام نموده بود که کاهش تردد، تعلیق و لغو پروازها موجب خواهد شد که حجم ترافیک هوایی دنیا در امسال میلادی با یک کاهش 4.7 درصدی روبرو گردد که این بیشترین میزان از بحران های اقتصادی در سال های 2008 و 2009 میلادی به شمار می رود. این در حالیست که هنوز تبعات منفی این کاهش حجم ترافیک هوایی در دنیا روی میزان سوددهی و درآمدزایی ایرلاین ها هنوز معلوم و تعیین نشده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 892

به "ایرلاین های آمریکایی: تمامی پروازهای مسافری را لغو می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرلاین های آمریکایی: تمامی پروازهای مسافری را لغو می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید