اتحادیه اروپا انگلیس را به اعمال تحریم تهدید کرد

به گزارش دکتر برای تو، ایرنا نوشت: اتحادیه اروپا همزمان با تاخیر در اجرای توافقنامه برگزیت تهدید نموده که اگر انگلیس و اتحادیه در رسیدن به توافق ناکام بمانند، تحریم امکان پذیر می باشد.

اتحادیه اروپا انگلیس را به اعمال تحریم تهدید کرد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اورسولا فون درلاین رییس کمیسیون اروپا اظهار داشت که گزینه هایی در توافق برگزیت وجود دارد که شاید اتحادیه اروپا برای یافتن یک راه چاره به آنها رو بیاورد. این گزینه ها شامل ارجاع اختلافات تجاری به هیات داوری است که می تواند منجر به تحریم های مالی برای انگلیس یا تعرفه های تنبیهی بر واردات کالا از انگلیس گردد.

پروتکل ایرلند شمالی بمنظور تضمین تجارت آزاد بین جمهوری ایرلند (که عضوی از اتحادیه اروپا باقی می ماند) و ایرلند شمالی (که بخشی از انگلستان به تعداد می رود) تصویب شد.

تنش ها در ایرلند شمالی همزمان با تاخیر در اجرای راهبردهای توافق برگزیت افزایش پیدا نموده است.

فون درلاین گفت:هدف اول اتحادیه اروپا اجرای کامل برنامه های برگزیت است و اینکه اتحادیه اروپا مصمم به انجام هر کاری در راستای حفظ صلح و ثبات در جزیره ایرلند است. مهم است که احترام عمیقی برای این پروتکل وجود دارد و ما آن را حفظ می کنیم.

طبق توافق نامه ای که به پروتکل ایرلند شمالی معروف است، با شروع روابط نو بریتانیا و اتحادیه اروپا پس از توافق بر سر برگزیت از روز نخست ژانویه 2021 (11 دی99)، کالاها نیازی به آنالیز در امتداد مرز ایرلند نخواهند داشت.

انگلیس با سپری کردن دوره انتقالی 11 ماهه، پایان از روز یکم ژانویه 2021 از اتحادیه گمرکی و بازار واحد اروپایی خارج شد. اما اتحادیه اروپا 25 اسفند ماه سال گذشته اظهار داشت که اقدام حقوقی علیه بریتانیا به علت عدم رعایت مفاد توافق برگزیت را شروع نموده است.

کمیسیون اروپا در حالی از به جریان افتادن دو فرآیند حقوقی علیه بریتانیا اطلاع داد که لندن اعلام نموده بود به طور یکجانبه شروع بعضی بازرسی های گمرکی در ایرلند شمالی را به تعویق انداخته است.

بروکسل بر این باور است که انگلیس به این ترتیب توافق دوجانبه برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا که اواخر سال 2019 به امضا رسید را نقض نموده است. هرچند بریتانیا هدف از تعویق شروع فرایند بازرسی های گمرکی در ایرلند شمالی را فرصت دادن بیشتر به شرکت ها برای هماهنگی با مقررات نو در دوره پسابرگزیت اعلام نموده است.

بریتانیا و اتحادیه اروپا پس از برگزیت در مرز ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند هم مرز شده اند. ایرلند شمالی بخشی از بریتانیا و جمهوری ایرلند عضوی از اتحادیه اروپا است و بخش مهمی از کشمکش های لندن و بروکسل در مذاکرات برگزیت بر سر شرایط این مرز مشترک بود.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1761

به "اتحادیه اروپا انگلیس را به اعمال تحریم تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا انگلیس را به اعمال تحریم تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید