گزینه تماس اضطراری آیفون چگونه کار می نماید؟

به گزارش دکتر برای تو، میلیون ها آیفون دارای ویژگی های داخلی نظیر گزینه تماس اضطراری هستند که می توانند در نجات دادن جان کاربران موثر باشند.

گزینه تماس اضطراری آیفون چگونه کار می نماید؟

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روزنامه سان، آشنایی با این ویژگی ها و اطمینان از اینکه آن ها از قبل به درستی تنظیم شده اند می تواند در مواقع اضطراری به شما یاری کند.

تماس های اضطراری

تنظیم گزینه تماس های اضطراری(Emergency Contacts) در آیفون شما یک امر لازم است. گوشی های آیفون دارای ویژگی اس او اس اضطراری (Emergency SOS) است که به شما امکان می دهد به سرعت با خدمات اضطراری تماس بگیرید. اما شما بعلاوه می توانید گزینه تماس های اضطراری را به برنامه های گوشی خود اضافه کنید.

زمانی که تماس اضطراری سرانجام یافت، آیفون شما با یک پیغام متنی به شماره های اضطراری که با آن تماس گرفته بودید، با ارسال یک متن هشدار می دهد، اگرچه در صورت تمایل می توانید آن را لغو کنید. آیفون بعلاوه مکان فعلی شما را به مخاطبین اضطراری ارسال می نماید. در صورت تغییر مکان، مخاطبین نیز به روزرسانی ها درباره مکان تازه را دریافت خواهند کرد.

برای تنظیم گزینه تماس اضطراری (Emergency Contacts) به برنامه هلت (Health) بروید، سپس روی عکس نمایه خود ضربه بزنید.روی شناسه پزشکی ضربه بزنید و بعد گزینه Edit را بزنید، سپس به قسمت تماس های اضطراری بروید.

فعال کردن اس او اس اضطراری

دو راه برای فعال کردن ویژگی های اس او اس اضطراری (Emergency SOS) وجود دارد. برای آوردن اس او اس اضطراری، دکمه کناری یا بالای گوشی را پنج بار فشار دهید. در گوشی های آیفون 8 یا مدل های بالاتر، دکمه کناری و یک دکمه صدا را فشار داده و نگه دارید تا نوار اس او اس اضطراری ظاهر گردد.

سپس نوار اضطراری را برای آغاز تماس بکشید. می توانید با رفتن به Settings > Emergency SOS، روشی را که می خواهید تماس بگیرید، انتخاب کنید.

کمپانی اپل در این باره شرح داده است: اگر همچنان دکمه کناری و دکمه صدا را نگه دارید، به جای کشیدن نوار لغزنده، شمارش معکوس آغاز می گردد و هشدار به صدا در می آید. اگر دکمه ها را تا خاتمه شمارش معکوس نگه دارید، آیفون شما به طور اتوماتیک با خدمات اورژانس تماس می گیرد.

شناسه پزشکی

به عنوان یک امتیاز، ویژگی دیگری در گوشی های آیفون وجود دارد که باید در خصوص روشن کردن آن فکر کنید. اپل قابلیتی به نام شناسه پزشکی ایجاد نموده است که به سرعت اطلاعات کلیدی سلامتی شما را نمایش می دهد.

اپل در این باره شرح داده است شناسه پزشکی به امدادگران اورژانس یاری می نماید تا بدون احتیاج به رمز عبور، به اطلاعات مهم پزشکی شما به وسیله صفحه قفل دسترسی داشته باشند.

آن ها می توانند اطلاعاتی مانند آلرژی ها و شرایط پزشکی را ببینند و بعلاوه می دانند در مواقع اضطراری با چه کسی تماس بگیرند.

بیشتر بخوانید:

  • شاید تا به امروز آیفون خود را اشتباه شارژ می نموده اید! | راهکار های کلیدی برای افزایش عمر باتری

برای تنظیم گزینه شناسه پزشکی، به برنامه هلث (Health) بروید و روی عکس نمایه خود در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. در زیر تصویر، روی شناسه پزشکی ضربه بزنید. پس از آنگزینه Edit را انتخاب کنید و سپس Show When Locked را فعال کنید.در سرانجام تمام اطلاعات خود را اضافه کنید و سپس روی Done ضربه بزنید. برای مشاهده شناسه پزشکی خود، صفحه قفل را باز کنید و سپس روی دکمه اورژانس ضربه بزنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 دی 1401 بروزرسانی: 29 دی 1401 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 2211

به "گزینه تماس اضطراری آیفون چگونه کار می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه تماس اضطراری آیفون چگونه کار می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید