کالدرون: اتفاقاتی که در بازی استقلال - پارس جم رخ داد، اشتباه نبودند!، کار به تیمی ندارم، نگران فوتبال ایران هستم

به گزارش دکتر برای تو، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس مدعی شد در مورد تیم استقلال صحبتی نداشته است.

کالدرون: اتفاقاتی که در بازی استقلال - پارس جم رخ داد، اشتباه نبودند!، کار به تیمی ندارم، نگران فوتبال ایران هستم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، گابریل کالدرون در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ماشین سازی تبریز درباره مصاحبه اخیرش، شکایت باشگاه استقلال و اینکه گفته بود باید نتیجه داخل زمین رقم بخورد، گفت: من در مورد استقلال صحبتی نکردم. من گفتم باید چه ببریم، چه ببازیم داخل زمین باشد. این بحث کاملاً فوتبالی است. از وقتی لیگ شروع شده است جریمه های ناعادلانه ای برای ما اعلام شده و من به همین خاطر گفتم نتیجه باید داخل زمین باشد. من درباره تیمی که شما نام بردید، چیزی نگفتم!

فکر نمی کنم اتفاقات دیدار استقلال - پارس جنوبی به نفع فوتبال ایران باشد

وی در ادامه اضافه نمود: من در آن مصاحبه به طور کلی صحبت کردم که از وقتی لیگ شروع شده جریمه های ناعادلانه های زیادی علیه پرسپولیس اعمال شده است. به همین خاطر گفتم بدون توجه به نتیجه بازی که چه برد باشد و چه باخت، برای ما همه اتفاقات باید در داخل زمین رخ بدهد نه بیرون زمین. فکر نمی کنم این مسئله مربوط به استقلال شود که شما اعلام می کنید که آنها قصد شکایت دارند، اما موضوعی که می خواهم به آن اشاره کنم این است که در بازی استقلال - پارس جنوبی اتفاقاتی را در زمین مسابقه دیدم که فکر نمی کنم به نفع فوتبال ایران باشد.

اتفاقاتی که در بازی استقلال - پارس جم رخ داد، اشتباه نبودند!

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس یادآور شد: من اینجا هستم و تمام توانم را می گذارم تا تیمم پیروز باشد و حتی به فوتبال ایران کمک کنم. در فوتبال اشتباهات زیادی چه از سوی داور، چه بازیکن و چه از سوی مربی رخ می دهد و من در این 45 سالی که در سطح اول فوتبال دنیا بود ه ام، تمام این مسائل را دیده ام و اعتقادم این است اتفاقاتی که در بازی استقلال - پارس جم رخ داد، اشتباه نبودند! یک بازیکن گلی را به ثمر می رساند و مدافعان حریف دو متر از او عقب تر هستند، چطور کمک داور آن را آفساید اعلام می کند؟! نمی شود گفت این اشتباه بوده است. همه این را متوجه شدند که نخواستند آن گل را سالم اعلام کنند! در صحنه دیگر توپ به دست مدافع استقلال برخورد کرد و داور در یک متری او ایستاده بود، اما نخواست پنالتی بگیرد. داوران خوبی در ایران هستند و امیدوارم این داوران با این اتفاقاتی که در زمین رخ می دهد، مقابله کنند. چنین تصمیماتی از سوی داوران به فیفا می رسد و کشورهای دیگر هم آن را می بینند. من کار به تیمی ندارم، اما نگران فوتبال ایران هستم. امیدوارم در آینده شاهد چنین مسائلی نباشیم و از شما هم می خواهم به این مسئله بپردازید.

چرا باید نگران محرومیت باشم؟ من از فیرپلی و پرستیژ فوتبال دفاع می کنم

این مربی آرژانتینی در واکنش به این موضوع که او نقدها تندی را نسبت به تیم استقلال مطرح می کند و آیا نگران محرومیت احتمالی اش نیست، گفت: دو صحنه کاملاً روشن در بازی این تیم وجود داشت که نخواستند آن را اعلام کنند. من در 45 سالی که در فوتبال بوده ام، چنین چیزی ندیده بودم. من از پرستیژ فوتبال ایران دفاع می کنم. من نگران نیستم چون از فیرپلی و پرستیژ فوتبال دفاع می کنم. چرا باید نگران باشم؟

من شانس این را دارم که تیمی خوب با بازیکنان خوب دارم

وی راجع به نیمکت نشینی سیدجلال حسینی و شجاع خلیل زاده و اینکه این دو بازیکن تا چه زمانی قرار است روی نیمکت بنشینند، شرح داد: من همیشه گفته ام ما بازیکنان خوب زیادی داریم و طبیعی است بازیکنانی در ترکیب ثابت مان نباشند. من شانس این را دارم که تیمی خوب با بازیکنان خوب دارم. من روز اول خیلی واضح و شفاف با بازیکنانم صحبت کردم. در بازی اول کنعانی زادگان که بازیکن فیکس تیم ملی است، روی نیمکت نشست. چیزی که برای ما مهم است این است که نهایت راندمان تیم مان را داشته باشیم. بازیکنانم می دانند که من به همه آنها نیاز دارم، چون چهار روز دیگر هم ما بازی مهمی داریم. در فوتبال محرومیت و مصدومیت وجود دارد و ما به تمام بازیکنان خود نیاز داریم.

برای باشگاه مهمترین چیز بازی فرداست نه جایزه رؤیایی AFC

کالدرون درباره اینکه علیرضا بیرانوند نامزد دریافت جایزه رؤیایی AFC شده بود و به خاطر حضور در تمرینات پرسپولیس به مراسم کنفدراسیون فوتبال آسیا نرفته است، مطرح نمود: این موضوع مهمی نیست. من هم از طریق مطبوعات متوجه آن شدم، ولی همان طور که گفتم خیلی مهم نیست. برای باشگاه مهمترین چیز بازی فرداست. جایزه را وقت دیگری هم می توانند به او بدهند.

وقتی تیم خوب نتیجه می گیرد مسئله ای نیست و اوضاع خوب است

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه کنعانی زادگان و انصاری در سه بازی گذشته پرسپولیس عملکرد ضعیفی در نبردهای هوایی داشته اند و آیا او فکری برای این نقطه ضعف کرده است یا خیر، شرح داد: من با نظر شما مخالفم. نمی دانم شما کدام بازی ها را دیده اید؟ ما در بازی با شهر خودرو روی کرنر گل خوردیم. بازی بعد را هم 2 بر یک بردیم و شاهین شهرداری را هم 5 بر صفر شکست دادیم. اوضاع تیم خوب است. وقتی تیم خوب نتیجه می گیرد مسئله ای نیست.

پرسپولیس 3 سال قهرمان لیگ شده اما برتری با اختلاف 5 گل نداشته است

شما در دیدارهای مختلف از ترکیب های متفاوتی استفاده می کنید، آیا این به خاطر ترکیب تیم مقابل است یا هنوز به ترکیب ایده آل خود نرسیده اید؟، کالدرون در پاسخ به این پرسش تأکی کرد: من ترکیب تیمم را هیچ وقت با ترکیب تیم حریف نمی چینم. مسئله این است که من در حال عوض کردن فلسفه تیمم هستم. در این بین بازیکنانی هستند که نسبت به دیگران زودتر متوجه این موضوع می شوند. این پروسه نیاز به زمان دارد، هم برای مربی و هم برای بازیکن. من به دنبال تیم ایده آل خودم هستم. در آینده خواهید دید هر بازیکنی در ترکیب قرار بگیرد، بهترین خواهد بود. این طبیعی است که ما الان ترکیب مشخصی نداشته باشیم، چون به دنبال فلسفه تیم مان هستیم. می خواهیم نشان دهیم راه مان درست است و در حال پیشرفت هستیم. از لحاظ فوتبالی به من حق بدهید، چون بعد از پنج سال تیم ما با پنج گل به پیروزی رسیده است. این تیم سه سال قهرمان لیگ شده است، اما نتوانسته حریفی را با پنج گل شکست دهد. این نشان می دهد پیروزی با این اختلاف کار آسانی نیست.

اگر فردا زود گل نزنیم به مشکل می خوریم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به بازی فردای تیمش با ماشین سازی گفت: ما از لحاظ روحی در شرایط بسیار خوبی قرار داریم و با همین روشی که شروع کرده ایم، به کارمان ادامه می دهیم. هواداران شاد هستند که ما فوتبال خوبی را ارائه می کنیم و باید این روند ادامه پیدا کند. حریف فردای ما تیم خوب و جوانی است که از مربی خوبی هم برخوردار است، اما ما می دانیم که اگر فردا زود گل نزنیم به مشکل می خوریم و باید این کار را انجام بدهیم تا به هدف مدنظرمان برسیم.

می دانم که برای چهارمین قهرمانی پی درپی باید آمار گل های مان را بالا ببریم

وی در واکنش به اظهارنظر یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه او از نظر آماری نسبت به مربیان خارجی دیگر که در ایران پیش از این فعالیت می کردند شروع بهتری با تیمش در لیگ برتر داشته است، گفت: این آمار را نمی دانستم، اما این را می دانم این تیم قهرمان شده، اما تعداد گل هایش در فصل پیش کم بوده است. می دانم که برای چهارمین قهرمانی پی درپی باید آمار گل های مان را بالا ببریم. فلسفه من کمک می کند که این کار انجام شود البته کاری که در گذشته با پرسپولیس شده است، فوق العاده بوده و تکرار قهرمانی خیلی سخت است. چنانچه فلسفه من در تیم به خوبی اجرا شود، این اتفاق خواهد افتاد. من مطمئن هستم که فلسفه ای که دوست دارم کمک می کند تا کیفیت تیم بالا برود. قطعا کیفیت بازیکنان هم این اجازه را به من می دهد که فلسفه ام را در تیم پیاده کنم من به این بازیکنان اطمینان دارم و مطمئن هستم که به هدفمان خواهیم رسید. شاید خیلی سخت باشد که قول بدهم جام چهارم را کسب کنیم اما قول می دهم که فوتبال خوبی را ارائه خواهیم داد.

ادامه دارد ...

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 507

به "کالدرون: اتفاقاتی که در بازی استقلال - پارس جم رخ داد، اشتباه نبودند!، کار به تیمی ندارم، نگران فوتبال ایران هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالدرون: اتفاقاتی که در بازی استقلال - پارس جم رخ داد، اشتباه نبودند!، کار به تیمی ندارم، نگران فوتبال ایران هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید