وزیر دفاع آمریکا: باید برای جبهه جنگ بسیار بزرگتری آماده باشیم

به گزارش دکتر برای تو، ایسنا نوشت:سنگ بنای دفاع آمریکا بازدارندگی است، اینکه اطمینان حاصل شود که دشمنان ما قباحت درگیری صریح را درک می کنند. رئیس جمهور جان اف کندی در سال 1961 گفت: فقط وقتی نیروهای ما کاملاً کافی باشند، بدون شک می توان اطمینان داشت که هرگز آنها به کار نخواهند آمد.

وزیر دفاع آمریکا: باید برای جبهه جنگ بسیار بزرگتری آماده باشیم

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در مطلبی برای واشنگتن پست که از سخنرانی 30 آوریل او در فرماندهی هند و اقیانوس آرام ایالات متحده در هاوایی اقتباس شده، گفته است: شصت سال بعد، ما هنوز در این کار بهترین هستیم. اما بهترین بودن امروز، تضمین بهترین بودن فردا نیست؛ نه در عصری که فناوری ماهیت جنگ را تغییر می دهد و نه در زمانی که دشمنان بالقوه ما بسیار عمداً در تلاشند تا برتری ما را کم کنند.

پیشرفت چشمگیر فناوری به معنای تغییرات مهم در کارهایی است که ما برای ایمن نگه داشتن ایالات متحده نه تنها از طریق هوا، زمین و دریا بلکه از فضا و فضای سایبری انجام می دهیم.

برای اطمینان از اینکه هزینه ها و خطرات تجاوزگری با منافع قابل تصور ناسازگار است، ما از قابلیت های موجود استفاده خواهیم کرد، قابلیت های جدیدی ایجاد خواهیم کرد و همه آنها را به روش های جدید و شبکه ای، دست در دست متحدان و شرکای خود به کار خواهیم برد.

ما نمی توانیم آینده را پیش بینی کنیم. آنچه ما نیاز داریم ترکیبی مناسب از فناوری، مفاهیم عملیاتی و قابلیت هاست؛ همه به روشی شبکه ای به هم تنیده شوند که بسیار معتبر، انعطاف پذیر و نیرومند باشد که جلوی هر دشمنی را بگیرد. ما باید مزایایی برای خود و معضلاتی را برای آنها ایجاد کنیم.

تحت آنچه من بازدارندگی یکپارچه می نامم، منظور این نیست که ارتش آمریکا جدا باشد، بلکه باید دیپلماسی آمریکا را پشتیبانی کند و یک سیاست خارجی را به کار گیرد که تمام ابزارهای قدرت ملی ما را داشته باشد. همانطور که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا شرح داد، دیپلماسی باید در درجه اول قرار گیرد و استفاده از زور باید آخرین چاره باشد.

بازدارندگی یکپارچه به معنای استفاده متفاوت از برخی از قابلیت های فعلی ماست. این به معنای توسعه مفاهیم عملیاتی جدید برای چیزهایی است که در حال حاضر داریم و این به معنای سرمایه گذاری در محاسبات کوانتومی و هوش مصنوعی است که به ما کمک می کند با سرعت و دقت بیشتری تصمیم گیری کنیم.

ما در حال حاضر در حال سرمایه گذاری در فرصت های عظیم محاسبات برتری کامپیوتری هستیم، چارچوبی که به ما امکان می دهد داده ها را هنگام جمع آوری پردازش کنیم، آنها را جذب کنیم و بلافاصله آنها را به اشتراک بگذاریم؛ این امکان را برای ما فراهم می کند تا نه تنها یک سوزن در یک انبار کاه بلکه 10 سوزن در 10 انبار کاه را یافته و مکان آنها را با نیروها و شرکای مختلف به اشتراک بگذارید. این به ما مزیت هایی در زمان واقعی و جهان واقعی می دهد و به ما اجازه می دهد موقعیت هایی را که با سرعت جنگ حرکت می کنند، کاملا درک کنیم.

بازدارندگی امروز به هیچ پلتفورم یا سرویس یا مهارت خاصی متکی نیست. این به شبکه ما در کل ارتش ما متکی است.

به عنوان مثال، در فضا بازدارندگی یکپارچه به معنای اطمینان از تداوم قابلیت هایی مانند سیستم موقعیت یابی جهانی مستقر در ماهواره ماست، حتی اگر دشمنان با موشک، ابزار سایبری یا سلاح های فضایی به آن حمله کنند. این ممکن است به معنای استفاده از اثرات سایبری در یک مکان برای پاسخگویی به حادثه امنیتی دریایی باشد که صدها مایل دورتر است.

هر حریفی که به فکر فشار آوردن در یک حوزه باشد، باید بداند که ما می توانیم نه تنها در آن زمینه بلکه در بسکمک از موارد دیگر نیز پاسخ دهیم. قدرت بازدارندگی به ما توانایی می دهد تا به یک رفتار خصمانه در زمان و مکان انتخابی خودمان واکنش نشان دهیم.

این آسان نخواهد بود. ماهیت جنگ در حال تغییر است. این یک جبهه بی سابقه است که از پناهگاه های امن تا فضای سایبری و تا اعماق اقیانوس ها کشیده شده است. این امر مستلزم تفکر جدید و اقدام جدید در داخل وزارت دفاع است. ما باید تلاش خود را دو برابر کنیم؛ با هم پیمانان و شرکا، با تمام دستورات، در تمام سرویس ها و در سراسر حوزه ها.

همواره خاموش کردن یک زغال نیم سوز آسان تر از مهار یک آتش است. ما باید سخت تر و خلاقانه تر در مورد جلوگیری از جنگ آینده فکر کنیم و اگر نتوانیم جلوی آن را بگیریم، باید آماده برنده شدن در آن باشیم و قاطعانه هم برنده آن شویم.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1697

به "وزیر دفاع آمریکا: باید برای جبهه جنگ بسیار بزرگتری آماده باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا: باید برای جبهه جنگ بسیار بزرگتری آماده باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید