هتلی از جنس مواد بازیافتی در غرب آفریقا

به گزارش دکتر برای تو، معماران آفریقایی دست به نوآوری هایی در طراحی و ساخت هتلی در کیپ ورد زده اند تا علاوه بر توجه به جذابیت های ظاهری آن، گامی هم در راستای حفظ محیط زیست خود برداشته باشند.

هتلی از جنس مواد بازیافتی در غرب آفریقا

این استراحتگاه زیبا در جزیره سائو ویسنته (Sao Vicente) در کشور کیپ ورد (Cape Verde)، که زیر چتر کاملی از آفتاب بنا شده است، به پایایی و همسازی که با اقلیم دارد، بسیار می بالد. کیپ ورد، جزیره ای متشکل از 10 جزیره آتشفشانی در اقیانوس اطلس مرکزی است و در فاصله 570 کیلومتری از منطقه آفریقای غربی قرار گرفته است. وسعت آن، کمی بیشتر از 4000 کیلومتر مربع است.

شرکت معماری راموس کاستلانو (Ramos Castellano Arquitectos) هتل ترا لاگ (Terra Lodge Hotel) را با استفاده از مواد بازیافتی ساخته و آن را مجهز به سیستم های بازیافت آب و یک پوشش سقفی با انرژی خورشیدی نموده است. قاب چوبی و مشبک این هتل که از جنس چوب های پرداخت نشده آفریقایی است و بخشی از فضای خصوصی هتل را می پوشاند، چشم های خیلی ها را به خود خیره نموده است.

پنج ساختمان هتل ترا لاگ که نمای آن ها با استفاده از گچ و آهک سفیدکاری شده است، در زاویه ای قرار گرفته اند که برترین استفاده را از چشم اندازها و بادهای ملایمی که می وزند، ببرند. این هتل شامل 12 اتاق و سوئیت، یک اتاق صبحانه، یک استخر و یک تراس بزرگ در فضای باز است که روی سقف یک خانه استعماری قدیمی بنا شده که اکنون، محل استقرار آژانس گردشگری مالک آن است.

شرکت معماری راموس کاستلانو، برای ساختن درهای هتل از موادی مانند فلزات بازیافت شده بشکه های نفت و برای ساختن دیوارها، از سنگ های محلی استفاده نموده است.

مسئولین این شرکت می گویند:

هر راه حلی را که پیش پای مان بود، تغییر دادیم تا کمبودهای مربوط به مواد و منابع را رفع کنیم و برای برآورده سازی نیازهای اساسی، از راهکارهایی ساده و ضروری بهره بردیم. ما اصلا دنبال آن نبودیم که کاری تکراری و زودگذر انجام دهیم. تقریبا همه چیز، از کفپوش ها گرفته تا مبلمان، به دست مردم همین محله ساخته شده اند. ما کوشش کردیم که اقتصاد حاصل از ساختمان سازی را در همین محیط اجتماعی توزیع کنیم.

به گفته مسئولین این شرکت، سیستم های روشنایی و مبلمان مورد استفاده در این هتل هم با استفاده از چوب های بازیافتی طراحی و به صورت دستی، ساخته شده اند.

منبع: کجارو / inhabitat.com
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1972

به "هتلی از جنس مواد بازیافتی در غرب آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتلی از جنس مواد بازیافتی در غرب آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید