نامه 16 سازمان بین المللی به شاه بحرین برای توقف اعدام دو جوان

به گزارش دکتر برای تو، اعضای 16 سازمان بین المللی و بحرینی با ارسال نامه ای مشترک به شاه بحرین، توقف اجرای حکم اعدام دو جوان را خواهان شدند.

نامه 16 سازمان بین المللی به شاه بحرین برای توقف اعدام دو جوان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، 16 سازمان بین المللی و بحرینی در نامه خود به حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین با اشاره به اینکه دادگاه دو جوان محکوم به اعدام به نام های محمد رمضان و حسین علی موسی عادلانه برگزار نشده و اعترافات آن ها تحت شکنجه بوده است، خواهان توقف اجرای این حکم شدند.

این سازمان ها در نامه خود با اشاره به مخالفت آن ها با هر گونه مجازات اعدام، آمده است که قضیه رمضان و موسی متفاوت از پرونده هاست چرا که محاکمه آن ها ناعادلانه بوده و در معرض شکنجه قرار گرفته اند.

طبق گزارش وبگاه مرآة البحرین، از جمله امضا کننده این نامه، سازمان عفو بین الملل، دیدبان حقوق بشر، آمریکایی ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین، مرکز اروپایی برای دموکراسی و حقوق بشر، مرکز حقوق بشر بحرین، سرویس بین المللی حقوق بشر (ISHR)، اقدام مسیحیان برای نابودی شکنجه (ACAT)، شورای بین المللی برای توانبخشی قربانیان شکنجه ، مرکز بحرین برای حقوق و دموکراسی و غیره... است.

نیروهای امنیتی بحرین، موسی 33 ساله را در 21 فوریه 2014 و رمضان 37 ساله را در تاریخ 18 فوریه 2014 به اتهام حمله به پلیس و دست داشتن در انفجاری در روستای الدیر که به کشته شدن یک پلیس منجر شد، بازداشت کردند.

دادگاه جنایی بحرین 20 دسامبر 2014 این دو جوان را به اعدام محکوم کرد و دادگاه تجدیدنظر نیز در نوامبر 2015 حکم آن ها را تأیید کرد اما پس از آنکه گزارشات پزشکی شکنجه این دو جوان را تأیید کرد این حکم لغو و مجددا دادگاه عالی تجدیدنظر جنایی در تاریخ 8 ژانویه 2020 و پس از آن دیوان عالی بحرین حکم اعدام این دو جوان را تأیید کردند و اکنون اجرای این حکم در انتظار موافقت شاه بحرین است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1143

به "نامه 16 سازمان بین المللی به شاه بحرین برای توقف اعدام دو جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه 16 سازمان بین المللی به شاه بحرین برای توقف اعدام دو جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید