مشاور ناسا: شاید نخستین زنی که پا بر کره ماه میگذارد یک ایرانی باشد

به گزارش دکتر برای تو، نخستین زنی که قرار است پا بر کره ماه بگذارد احتمالا یک شهروند آمریکایی ایرانی تبار به نام یاسمین مقبلی خواهد بود.

مشاور ناسا: شاید نخستین زنی که پا بر کره ماه میگذارد یک ایرانی باشد

به گزارش یورو نیوز؛ فیروز نادری، مشاور ناسا روز پنجشنبه 10 دسامبر (20 آذر) در صفحه اینستاگرام خود با اعلام این مطلب نوشت: نخستین زنی که گام بر ماه می گذارد ممکن است یک آمریکایی ایرانی تبار باشد.

این کارشناس پیشین ناسا با یادآوری این که سازمان فضایی آمریکا قصد دارد در چهارچوب برنامه فضایی آرتمیس در سال 2024، 18 فضانورد شامل 9 زن و 9 مرد را برای چند مأموریت در ماه در نظر گرفته است، نوشت: اولین مأموریت متعلق به یک فضانورد زن به نام اولین زن و یک فضانورد مرد با عنوان مرد بعدی خواهد بود. یک ایرانی-آمریکایی، یاسمین مقبلی، یکی از 9 فضانورد زن است.

از زمانی که پای بشر به کره ماه باز شد تا کنون 12 فضانورد مرد روی خاک این قمر پیاده شده و قدم زده اند، اما تا کنون هیچ زنی پا روی سطح ماه نگذاشته است. پیش از این نام زنان دیگری نیز برای این مأموریت فضایی مطرح شده بود.

یاسمین مقبلی خلبان و فضانورد ایرانی تبار در آمریکاست. در ژوئن 2017، او یکی از دوازده نفری بود که به عنوان عضو گروه 22 فضانورد ناسا ملقب به لاک پشت ها انتخاب شد و آموزش دو سالهٔ خود را آغاز کرد. مقبلی به همراه چهار زن و هفت مرد دیگر از میان 18 هزار فرد داوطلب برای شرکت در این دوره، برگزیده شده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1388

به "مشاور ناسا: شاید نخستین زنی که پا بر کره ماه میگذارد یک ایرانی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور ناسا: شاید نخستین زنی که پا بر کره ماه میگذارد یک ایرانی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید