محدودیت های جدید برای معاملات اوراق تسهیلات مسکن چیست؟

به گزارش دکتر برای تو، مدیر عملیات بازار فرابورس ایران محدودیت های مربوط به اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن دو بانک مسکن و ملی را گفت.

محدودیت های جدید برای معاملات اوراق تسهیلات مسکن چیست؟

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در کلیه نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن به مدت چهار ماه خواهد بود.

همچنین محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نمادهای اوراق گواهی که فقط چهار ماه تا انتها معاملات آن در بازار فرابورس ایران باقی مانده است، اعمال نخواهد شد؛ بنابراین در این مقطع زمانی، نمادهای معاملاتی تسه 9802، تسه9803، تسه 9804 و تسه 9805 مشمول محدودیت مذکور نخواهند بود.

در مورد اوراق گواهی صادره بانک مسکن محدودیت ورود سفارش خرید و انجام معامله به میزان حداکثر 280 ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی است.

متقاضیان خرید باید محدودیت های مذکور را در مورد ورود سفارشات خرید و معاملات اجرا شده رعایت نمایند، تخطی از پیغام ناظر بازار و ورود سفارش منجر به ارجاع موضوع به مرجع رسیدگی به تخلفات خواهد شد.

متقاضیان جهت اطلاع از سایر جزییات می توانند به اطلاعیه های این شرکت مندرج در سایت رسمی فرابورس ایران به نشانی www.ifb.ir مراجعه نمایند.

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران همچنین محدودیت های معاملاتی گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک ملی را گفت.

بر این اساس اعتبار کلیه اوراق گواهی صادره جهت اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس ایران است.

محدودیت حجمی هر سفارش خرید(حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش) جهت نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی به تعداد 280 ورقه معین شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1610

به "محدودیت های جدید برای معاملات اوراق تسهیلات مسکن چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های جدید برای معاملات اوراق تسهیلات مسکن چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید