لک لک پربرکت خیرآباد

به گزارش دکتر برای تو، چند سالی است که او را می پایم؛ درست از زمانی که برای نخستین بار به دهدشت رفتم و با سعید انصاریان آشنا شدم، یک جورهایی با این لک لک پربرکت هم آشنا شدم.

لک لک پربرکت خیرآباد

شما هم حتما اگر از گچساران به سمت دهدشت و الگن برانید در محل تصفیه خانه آب خیرآباد متعلق به شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و روی دکلی می توانید او را تماشا کنید.

این لک لک در پناه لانه فراخ و ایمنی که برای خود و فرزندانش ساخته، جفتگیری نموده و تخم نهاده و می نهد. اصلا چه جایی از آنجا امن تر که پای هیچ گربه، شغال و روباهی هم به آن نمی رسد و دچار آتش سوزی هم نمی گردد.

هر سال هم با هر عضو جدید، این عمارت پرشکوه چند واحدی، ستبرتر و عظیم ترشده و همه در کنار هم مهربانانه روزگار می گذرانند.

لک لک ها تا 4 0 سال به راحتی عمر می نمایند؛ از نظر شکل ظاهری اغلب بین جنس نر و ماده تفاوتی وجود ندارد اما عمیقا به جفت خود وفا دارند و پیش آمده تا 14هزار کیلومتر را برای 24سال پیموده تا آقا، همدم خود را ببیند و با هم جیک جیک نمایند.

لک لک ها در بسیاری از مناطق ایران به ویژه در اغلب مناطق زاگرس نشین خوشبختانه حرمت دارند و جامعه محلی آنها را نماد برکت سرزمین می دانند.

آهسته چون بلوط که زندگی کنیم، بیشتر مجال می یابیم تا مناظر، موجودات و رفتارهایی را رصد نموده و درک کنیم که اغلب قربانی عجله در زندگی مدرن می شوند.

محمد درویش - فعال محیط زیست / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1628

به "لک لک پربرکت خیرآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لک لک پربرکت خیرآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید