فضای نامناسب بازار سبزه میدان زیبنده شهر همدان نیست

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران، حسین عرفانی شامگاه دوشنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان همدان بابیان اینکه هدف تأمین سلامت 100درصد در جوامع است، گفت:50درصد سلامت در سایر بخش ها تعریف می گردد و تنها مربوط به وزارت بهداشت نیست که در این راستا آئین نامه اجرایی جدیدی به منظور ارتقا عملکرد مواد غذایی استان همدان ابلاغ شده است.

فضای نامناسب بازار سبزه میدان زیبنده شهر همدان نیست

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ صنعتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

وی با اشاره به اینکه هدف کارگروه گرد هم آمدن همه دستگاه های مرتبط با سلامت و برنامه ریزی است، بیان داشت: هدف اصلی ارتقا عملکرد کیفی کارگروه سلامت و امنیت غذایی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در ادامه سخنانش گفت: در آئین نامه اجرایی، وظیفه هر دستگاه در حوزه سلامت معین شده است.

عرفانی با تأکید بر اینکه متأسفانه در استان توجهی به نقش تشکل های مردمی درزمینهٔ سلامت نشده است، گفت: باید به رابطین سلامت توجه گردد و هر اداره می تواند یک رابط سلامت داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه هر طرحی و یا هر کارخانه ای که ساخته می گردد باید پیوست سلامت داشته باشد، اضافه نمود: اولویت های سلامت استان معین شده و 25سند راهبردی معین شده است.

مرکز اسناد سلامت راهبردی استان باید راه اندازی گردد

عرفانی بابیان اینکه مصوبات باید در کارگروه سلامت بیان گردد، بیان داشت: مرکز اسناد سلامت راهبردی استان باید راه اندازی گردد که هدف آن ایجاد پایگاهی برای اسناد راهبردی است.

وی با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم علمدار توسعه باشیم باید به پژوهش توجه کنیم و به دنبال فراوری علم باشیم، بیان داشت: اسناد راهبردی باید در اختیار دانشجویان و محققان قرار گیرد تا از این مرکز بر ای توسعه سلامت استان استفاده گردد.

وی در ادامه مطرح کرد: شورای سلامت شهر نیز باید با ریاست شهردار تشکیل گردد چراکه همکاری مردم در قالب تشکل در ارتقا سلامت تأثیرگذار است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: کمیته دیده بانی نیز تشکیل می گردد تا اقدامات را آنالیز کند.

عرفانی بابیان اینکه از نظرات تشکل های مردمی در قالب خانه و شورای مشارکت مردم و تشکل های سلامت استفاده می کنیم، بیان داشت: تشکل های مردم نهاد پل ارتباطی برای بیان نیازهای مردم و انتقال آن به مسئولان هستند.

وی اضافه نمود: شورای پیغام رسان سلامت نیز توسط روابط عمومی دانشگاه تشکیل می گردد و اطلاع رسانی سلامت محوری خواهد داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: نوشتن برنامه های توسعه استان از دیگر بندهای این آئین نامه است و تدوین برنامه جامع سلامت استان نیز انجام می گردد.

عرفانی با تأکید بر اینکه کارنامه پیروز درزمینهٔ سلامت و بهداشت نیازمند برنامه ریزی دقیق است، گفت: باید به صورت علمی و کارشناسی شده برنامه ریزی داشته باشیم و اگر یک موضوع مانند سلامت بیش از یک متولی داشته باشد نیازمند هماهنگی بین بخش ها است.

تشکیل پایگاه سلامت و مراکز جامع سلامت در همدان و ملایر و نهاوند و اسدآباد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان نمود: پایگاه سلامت و مراکز جامع سلامت در همدان و ملایر و نهاوند و اسدآباد ایجاد خواهد شد.

عرفانی در بخش دیگری از سخنان خود به کنترل موج اول آنفلوانزا در استان همدان اشاره نمود و بیان داشت: در آذرماه موارد مثبتی از آنفلوانزا در استان گزارش شد و استان همدان از 11آذرماه تا 24 آذرماه موارد آنفلوانزا را کنترل کرد.

وی با اشاره به اینکه 500 مورد مشکوک از آنفلوانزا در آن موقع داشتیم، گفت: برای مقابله با موج های بعدی باید هوشیارانه آماده باشیم و آمادگی لازم برای برخورد با موج دوم آنفلوانزا در صورت بروز وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت حساب شده در خصوص داروی آنفلوانزا و واکسن آن در استان وجود داشت، بیان نمود: این کارنامه پیروز درزمینهٔ کنترل آنفلوانزا در استان همدان باید هوشیارانه ادامه یابد و بحث آنفلوانزا مرغی نیز که پرونده آن همواره باز است را نباید فراموش کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در قسمت دیگری از سخنانش از تهیه سند راهبردی بازار سبزه میدان همدان اطلاع داد و گفت: با توجه به گردشگری بودن شهر همدان فضای سبزه میدان همدان و بازار سر گذر همدان پسندیده نیست.

وی با اشاره به اینکه سند راهبردی سبزه میدان همدان با حفظ بافت تاریخی آن انجام خواهد شد، گفت: امیدواریم با همکاری دستگاه های ذی ربط شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 832

به "فضای نامناسب بازار سبزه میدان زیبنده شهر همدان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضای نامناسب بازار سبزه میدان زیبنده شهر همدان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید