فرصت رانندگی با گواهینامه منقضی رو به اتمام است ، 30 هزار تومان جریمه در انتظار متخلفان

به گزارش دکتر برای تو، رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور گفت: فرصتی که پلیس برای رانندگی با گواهینامه منقضی به رانندگان داده بود با اتمام ماه مبارک رمضان به انتها می رسد؛ الزامی است رانندگان برای تمدید گواهینامه خود اقدام نمایند.

فرصت رانندگی با گواهینامه منقضی رو به اتمام است ، 30 هزار تومان جریمه در انتظار متخلفان

به گزارش دکتر برای تو، سرهنگ احمد کرمی اسد در تبادل نظر با فارس با اعلام خبر فوق گفت: بر اساس تدابیر رئیس پلیس راهور ناجا مقرر شد در ایام کرونا فرصتی به دارندگان گواهینامه هایی که تاریخ اعتبارشان رو به اتمام است، داده گردد؛ به همین دلیل مقرر شد که رانندگانی که تاریخ گواهینامه شان منقضی شده تا سرانجام ماه مبارک رمضان برای تمدید فرصت داشته و بدون مشکل رانندگی و تردد نمایند.

وی توضیح داد: با توجه به اتمام ماه مبارک رمضان هموطنان دقت نمایند که ماموران پلیس راهور در مورد کنترل گواهینامه ها دقت بیشتری داشته و نسبت به اعمال قانون با آن دسته از رانندگانی که گواهینامه هایشان منقضی شده، اقدام خواهند کرد.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا گفت: جریمه رانندگی با گواهینامه منقضی 30 هزار تومان است.

سرهنگ کرمی اسد با تاکید بر این مطلب که فرصت پلیس راهور به رانندگانی که گواهینامه شان منقضی شده رو به اتمام است، گفت: این افراد باید با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 و طی فرایندهای لازم جهت تمدید اعتبار گواهینامه خود اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: رانندگان آگاه هستند که یک ماه قبل از تاریخ سرانجام اعتبار گواهینامه باید برای تمدید گواهینامه اقدام نماینداگرچه پلیس راهور با توجه به شرایط کرونا به رانندگان فرصت داده بود.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا گفت: رانندگانی که گواهینامه هایشان منقضی شده و آن دسته از افرادی که هنوز یک ماه به سرانجام اعتبار گواهینامه شان باقی مانده است باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه نمایند؛ در آنجا با ارائه یکسری مدارک لازم و معرفی به پزشک معاینه شرایط جسمی و روانی این افراد آنالیز شده و در صورت نداشتن مشکل، اطلاعات به پلیس راهور ارسال و مقدمات چاپ گواهینامه فراهم می گردد.

سرهنگ کرمی اسد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه مدت طول می کشد تا گواهینامه چاپ گردد، گفت: بعد از اینکه مدارک و مراحل پزشکی در پلیس +10 انجام و تائید شد مراتب به پلیس راهور ارسال شده و کارشناسان پلیس راهور بلافاصله نسبت به آنالیز، ثبت و تائید اطلاعات متقاضی اقدام نموده و مراتب به وسیله سیستم به چاپخانه اعلام می گردد؛ حداکثر یک هفته تا 10 روز بعد از ثبت درخواست در پلیس +10 گواهینامه به دست راننده خواهد رسید.

وی در پاسخ به این سؤال که رانندگی با داشتن رسیدی که در مرکز پلیس +10 ارائه می گردد چه حکمی دارد، اعلام نمود: در رسیدی که در قبال دریافت مدارک در پلیس +10 به افراد داده می گردد مدت زمان قید شده؛ در محدوده زمانی تعیین شده فرد می تواند رانندگی و تردد داشته باشد و هیچ مسئله ای در این زمینه نیست.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا از رانندگان درخواست کرد حتما به تاریخ اعتبار گواهینامه خود دقت نموده و یک ماه مانده به انقضای این فرصت، حتما برای تمدید گواهینامه به دفاتر پلیس +10 مراجعه نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1047

به "فرصت رانندگی با گواهینامه منقضی رو به اتمام است ، 30 هزار تومان جریمه در انتظار متخلفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت رانندگی با گواهینامه منقضی رو به اتمام است ، 30 هزار تومان جریمه در انتظار متخلفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید